Zavisly na pokeci

Príspevok v téme: Zavisly na pokeci
antipokecova

Mam cerstvy priblizne 2 mesacny vztah. On ma 24 a ja 19. Som s nim velmi spokojna, vyhovuje mi po vacsine strankach zatial ale problem je, ze je zavisly na nete. Konkretne na pokeci a FB. Je tam takmer vkuse online ci uz je v robote, doma alebo aj hocikde inde, kde nema PC tak sa tam musi prihlasit aspon z mobilu. Ide na zahradu a ma tam strihat stromceky a samozrejme, ze ho najdem chatovat na pokeci. Urcite bol na zahrade lebo okamzite mi odtial poslal svoju fotku len ide o to, ze este aj odtial sa musel prihlasit na ten blby pokec :/. Sme spolu do noci a ked pride aj napr o pol druhej v noci domov musi este prist aj na tieto stranky.
Skusala som sa s nim o tom mnohokrat rozpravat, no on mi stale tvrdi, ze mnohokrat tam za cely den ani nikomu neodpise, ze tam je iba zo zvyku a zavislosti a bla bla.
Ja na pokec takmer vobec nechodim. Ale minule, ked som tam bola tak mi uz zacal pisat urazene spravy, ze ci tam balim chlapov, a ze sa nemam nechat vyrusovat pri chatovani. Stale to odovodnuje tym, ze ja som baba a mne tam chlapi sami pisu, a to je ine, ked tam on chodi ako chlap lebo to by on musel spravit 1.krok a podobne.
Prosim poradte mi ako sa mam s nim o tom porozpravat bez toho aby to vnimal ako vycitky? Nechcem si ho s tymto odohnat, ked mu budem stale na ten pokec frflat lebo po inych stranakach ako som spominala mi vyhovuje.

***Wellia***

Na teba ma nervy, ked si prihlasena na pokeci... a vies preco? Pretoze sam vie, ake "prasaciny" tam robi. Inak by ho to nevytacalo, ved by sa nemal coho bat.

chalice

Tak tomu sa hovori zavislost s velkym Z. Daj mu ultimatum, bud ty alebo pokec. Ono internet je dobry sluha, ale zly pan, podobne ako ohen.

MultiLevel

Co?? :D jemu robi nervy to, ze robis to iste co on? :D No to je uz silne kafe....nechcem malovat certa na stenu, ale toto nevidim na dlhodoby vztah. Uvaz sama ako sa sprava...
A bud rada, ze si na to prisla teraz

antipokecova

Som tam teraz stale na pokeci prihlasena a vyzera, ze mu to robi pekne nervy :D Ale ja ho nechapem. To, ze on tam zavislaci vkuse je ok a ja uz nemozem a ma blbe poznamky na moju adresu.

MultiLevel

ako clovek, ktory stranky azetu vyuziva musim povedat, ze clovek na pokeci svieti aj niekolko hodin po vypnuti sa....To sa akoze nechcem zastavat tvojho priatela, ale tiez som mala chvilu problem s tym, ze mi kazdy hovoril, ze som na pokeci aj niekolko hodin v kuse. Ked som vravela, ze ja som tam zivote nechatovala a ani tam nemam profil vyplneny, zistovala som, preco tam svietim...No preto, lebo aj ked som si tam realne len pozrela email, na pokeci ma bolo vidno aj po zatvoreni stranky.. :)
Pokial clovek nedokaze rozumne tieto socialne siete vyuzivat, tak sa na nich naozaj stava zavislym. Nedavno som sa stretla so spoluziakom zo strednej, ktory povedal, ze ma obdivuje za to, ze nemam FB...Ze on by sa bez neho v zivote nepohol... :)
Kedze nechcem patrit do tohto choreho systemu, nie som tam a myslim, ze moj zivot nie je o nic chudobnejsi. Tvoj priatel by mal tieto stranky obmedzit, inak sa skutocne stava zavislakom :)

nathalia00

pokec??no tak určite sa tam neprihlasuje len tak-pokec je na písanie,a hladanie žien,nie je to ako napr.toto forum,je to smutné,ale je to tak-musíš sa s nim porozpráva´t,ak tam bude chodit on,tak prečo nie ty-možno pochopí.
a vidíš sama jemu vadí že si na pokeci-a tebe to nemá vadiť-ved to je normálne.ak má priatelov tak doležite info sa dajú vybaviť telefonom.a ak mu na tebe záleží,mal by tam prestať chodiť,ved ste mladí,mali by ste žiť hlavne pre seba.

dpk1

Pozri, je nejlepšie sa neutešovať a povedať si realitu, aj keď nemáš žiaden hmatateľný dôkaz, pretože v tomto prípade ho hold ani nepotrebuješ. Pretože je úplne jasné...že tam chodí minimálne flirtovať a nabalovať kundičky (netvrdím že sa s nimi aj stretáva). Sama si to nazvala závislosťou. Môžeš si byť istá celkom otvorene, že určite nie je závislí na tom, že si tam chodí kecať s kamarátmi a futbale a počasí (netvrdím že tam nerozvíja aj takúto komunikáciu, ale gro celého bude asi inde).

A to, že keď tam si ty raz sa sto rokov na tom pokec a on nezmyselne žiarli, to je toho iba potvrdením. Je to taký nonsens, všakže, určite by sa na to našlo aj nejaké ľudové porekadlo, prirovnanie.

Doubledog to vystihol v jednej vete tuším...buď to toleruj, alebo sa zariaď po svojom. Ja by som ti odporučil, stať sa zdravo emancipovanou a nenechať sa ním nezmyselne zhadzovať, kedy z teba robí vynnú a on je vlastne tá obeť. Nezhody a nedorozumenia síce patria k vzťahu, ale tvoja situácia je celkom o ničom inom, viď vyššie a teba možno treba už iba postrčiť, aby si si proste uvedomila holú realitu. NJ, aj o tom je reálne dospievanie a dozrievanie.

doubledog

ty dobre vies, co tam robi.
ved existuje len jedna vec, co moze mlady chalan robit na pokeci.

ak mu to nechces vycitat, tak sa na to vykasli a akceptuj to.