Ako sa najrychlejsie naucim anglicky?

Príspevok v téme: Ako sa najrychlejsie naucim anglicky?
samadoma

Dostala som ponuku na vybornu pracu po ktorej som vzdy tuzila. Pockaju na mna rok, ale podmienka je znalost anglictiny. Ja som sa v skole ucila nemcinu, z angliny poznam tak 5 slov. Viete mi poradit ako sa co najrychlejsie naucim anglicky? Bohuzial kurzy v jazykovkach sa mi zdaju dost pomale a na osobneho ucitela nemam prachy. Do zahranicia odist nemozem na kurz kvoli malemu synovi. Je nejaka fakt dobra kniha podla ktorej sa oplati ist? Alebo internetovy kurz, alebo nieco ine, je jedno co, len nech to ide rychlo a vyucba je kvalitna. Diiiik!!

sususu

zapis sa do internation.com na svk..neviem kde byvas ale tam su zaregistrovani cudzinci zijuci, studujuci resp. pracujuci na svk.. mozes tak spoznat niekoho s kym mozes nadviazat pritelsky vztah..to je najlepsia metoda...potom sa budes snazit a budes nutena hoci aj so slovnikom na kolenach...ale takto to ide najrychlejsie ;-) a inak mas stastie ze niekto na teba pocka rok... tak to urcite nepokaz ;-)

lilyianka

callanova metóda je vraj dobrá, ale tiež nečakaj za rok zázraky .. poznám osobu čo tam chodila, naučila sa slušne anglicky, ale nebolo to za rok, ale viac ..

lilyianka

Akadémia vzdelávania je totálne zabitý čas .. tam som chodila .. najprv prve mesiace to bolo v pohode ..ale potom sme dostali jednu učiteľku, ktorá sa venovala iba tým lepším a my slabší sme mali "po ptákách" ,, nepáčil sa mi jej prístup a preto som to ukončila ... potom som sa v práci stretla s jedným angličanom čo bývam v našom meste kúsok od mojej práce a chodil tam dosť často a to mi dosť dalo, keďže neveel dobre po slovensky a tým pádom som ja bola nútená hovoriť anglicky ..a ak som aj chybu spravila opravil ma a bolo to v pohode .... no fakt naj riešenie je to sukromné doučko s angličanom .. nejaká kniha ti nič nedá, aspoň podľa vlastnej skúsenosti hovorím ...ale to preto, že ja sa neviem donútiť ..

Fleur-de-lis

záleží dosť aj na učiteľovi. Možno sú nejaké stránky/fóra, kde píšu skúsenosti. Aby si videla koho chvália :)
Ja som mala učiteľa, ktorý okrem knihy nosieval často ešte papiere, čiže si doplňoval to čo knihe chýbalo.

samadoma

no je mi uplne jasne ze tomu musim venovat nejaky cas kazdy den. a aj chcem, len potrebujem aby mi niekto aj poradil ako na to. vcera bola u nas mamina kamoska a hovorili sme na tuto temu. ona sa ucila anglinu este za sociku, nejak pred 25 rokmi, chodila na intenzivny kurz do akademie vzdelavania v blave, kazdy den dve hodiny. vraj mali spicovu ucitelku, volala sa dr. kubisova a ten kurz ze bol uzasne dobry. dala mi jednu knihu - prvy diel toho kurzu, vola sa to Hoffmann Mepham, Anglictina pre vas. napisali to nemecki autori pre cudzincov. vsetko je to zalozene na konverzacii uz hned od zaciatku. a ta mamina kamoska hovorila, ze takto sa ucili milovymi krokmi. ze prve vety samostatne skladali uz po tyzdni. sice kostrbato, ale ze ich to strasne bavilo. lebo sa ucili naspamat cele vety, takze vlastne skor nejako intuitivne vycitili ako ktore slovo kam vlozit.
je fakt ze ona hovori anglicky perfektne, len jej to tak striela z huby. jasne ze po tolkych rokoch, ale hovorila, ze to bol najlepsi kurz o akom kedy pocula, ze sa tam ludia ucili velmi rychlo. ak mali vydrz a trocha talentu lebo kazdy to tiez nestihal kazdy den dve hodiny a doma sa tiez bolo treba ucit.
ale tu nic take nikto neuci, tu su bezne knihy headway, na kazdej jazykovke to iste. uz som sa informovala, dost som sklamana ked som si tie knihy zbezne pozrela.

Fleur-de-lis

Samoučenie s knihou neni nič moc, teda nie pre aktívnu angličtinu. Ja mám najlepšiu skúsenosť s výučbou jazyka v danom jazyku. Možno sa tam človek na začiatku ledva vykokce a cíti sa tam zle, ale je to podľa mňa najrýchlejší spôsob ako sa naučiť jazyk. Ak nechceš do zahraničia tak nájdi kurz s anglickým lektorom. A k tomu ti pomôže pozerať nejaké dokumenty alebo filmy po anglicky plus titulky, najprv asi slovenské a neskôr anglické.
Pomáha tiež komunikácia v angličtine, aj písomná.
A samozrejme je dôležitá intenzita. Každý sa síce učí rôzne rýchlo, ale dva krát do týždňa 2 hodiny stačiť podľa mňa nebude...

lilyianka

ja osobne som chodila do jazykovky cca 2 roky a nejak veľa mi to nedalo ... akože naučila som sa niečo, ale určite nie na takú úroveň akú budeš potrebovať ty .. najlepšie by ti pomohlo súkromné doučovanie, pretože tam sa ti môže venovať .... viem, že to nie je lacná záležitosť, u nás stojí hodina od 5-8 eur ..ale určite je to najlepšia varianta ..a potom ako píše TinaM, pozeraj seriály v angline a snaž sa čo najviac aj v tom jazyku počúvať, pomôže ti to ...