Je to normalne? :(

Príspevok v téme: Je to normalne? :(
bufinka

Myslim ze je tazko napisat jeden problem na par riadkov ale tak pokusim sa v skratke.Proste trpim anorexiou ktora sa mi casto strieda s bulimiou je to ako taky opakujuci sa kruh ale nikto nic netusi.Ako vsetci vedia ze strasne chcem schudnut a aj som uz schudla ale nikto nevie ze som chora.A myslim ze to ani nikto nezisti bo oni nemaju ani sajnu o tom co je to za choroba.Nevedia nic nikdy nicim takym netrpel ani nikto v rodine takze pre nich je to ako nieco nezname.No ale jedine co si mama vsimla je ze obcas nic nejem(to je to obdobie anorexie)ale potom ked mam bulimiu tak sa prezieram takze vlastne na to uplne zabudne a uz si to nevsima.A viem ze do nemocnice by ma nedala alebo proste dakam liecit sa lebo aj keby vedela co sa deje chcela by to vyriesit sama a hento by brala ako posledny krok ak by uz nebolo inej pomoci.A to je prave to.Lebo ja chcem ist prec chcem sa ist liecit ale sama nepojdem a nikto ma tam neposle :( ale nechcem tam ist preto aby som sa dostala z choroby to by som sa bala ze priberem mne ta choroba nevadi ale chcem sa dostat z domu.Nenavidim to tu boli na zaludok vzdy ked sa sem vraciam.Neviem ci taky pocit poznate ze vam je zle a toci sa vam hlava ked mate ist na miesto kde nemate dobre spomienky.Neznasam aj vonu ktora tu je.neznasam kupelnu lebo aj keby sa tam vetralo cele mesiace ja tam citim zvratky bo sama viem ze tam chodim zvracat.Ja si proste nepomozem ja musim odist prec inak to nezvladnem.Nedokazem tu spavat ani nic.Asi to nechapete ale aspon sa pokuste.Jednoducho by som chcela byt hoc kde na svete len nie tu.Ja viem mozno to nenii normalne ale ja nemam kam inam ist a toto by bola jedina sanca.Ale ako ako ked nikto nic netusi a aj keby tusili prec ma neposlu dakde sa liecit na dlhsie:(Uz som zufala ja tu fakt nevydrzim mam z toho depresie a cierne myslienky a nevlaaaadzem:(

rockprincess

Ahojte.
Chcela by som sa spytat,ci mi neviete poradit v jednej veci.Mam 14 rokov,160 cm a 44kg.Stale si myslim,ze som tucna.Nejem priblizne uz 3 mesiace poriadne,a ked aj nieco zjem,je mi z toho na vracanie.Ked jedlo vidim,dviha sa mi zaludok.Kazdy mi vravi,ze bude zo mna anorekticka,ale ked aj chcem nieco zjest,hned mi pride zle.Nemam chut do jedla.V poslednom case,t.j. za posledne 2 tyzdne som asi 3 krat odpadla a stale ma boli hlava a toci sa mi cely svet.Ked zavrem oci a otvorim ich,dlho sa mi tvori nerozmazany obraz a obcas sa mi ja zahmlieva pred ocami...Desiatu vyhadzujem dost casto do kosa alebo ju rozdam kamaratkam.Proste by som potrebovala pomoc a radu od vas,ci je to anrexia.Prosim,pomozte mi a napiste mi,ci to je anorexia alebo moj vymysel.Dakujem pekne...

nininka

naber odvahu a chod k lekarovi.on uz vie co ma robit.necakaj kym si to vsimnu doma,urob to hned teraz,aspon uvidis aka si silna osobnost!!!drzim palce

tereza1978

bufinka velmi by som ti chcela pomoct ale neda sa inak ako poslat ti energiu aby si rano ked vstanes z postele sla hned k lekarovi.vyber si ktoreho chces,ktory ti je sympatickejsi.kazdy ta nasmeruje tam kde ti pomozu.a existuju este linky dovery.zavolaj na hociktoru ked ti bude tazko oni ti tiez pomozu.len to prosim ta neries sama so sebou.ty si uz nedokazes pomoct potrebujes odbornu pomoc.tak sa schop simlada mysli na buducnost.rano ked vstanes chod k lekarovi.drzim ti palce.