Bolesti v podbrušku a hnačky

Príspevok v téme: Bolesti v podbrušku a hnačky
Janka18.1

Dobrý večer. Píšem sme ohľadom bolestí v podbrušku. Už 4 roky mám problémy s bolesťami brucha. Hnačky, ktoré sa mi vyvolali hocikedy. Či už som niečo zjedla, alebo som bola nalačno. Veľakrát sme ich pripisovali stresom, ale niekedy ma začalo bolieť brucho len tak z ničoho nič, aj keď som bola len tak doma. Od malička mám ešte aj problémy s výtokom. v roku 2010 mi začali problémy s kosťami, s mandliami, mononukleóza a podobne a tak mi po niekoľkých mesiacoch zistili zvýšené aslo-1179,9. išla som na operáciu mandlí, kde mi vybrali aj nosné a aj krčné mandle. Do tejto operácii ma brucho bolelo stále a aj som stále mala výtok, ale taký kľudný. po operácii som mala skoro rok s bruchom úplný kľud..samozrejme nespomínam si, že by ma len tka z ničoho nič začalo bolieť. Mala som len také normálne bolesti, ako keď som napríklad skombinovala jedlo atď. v marci 2012 sa mi výtok zhoršil. Mala som ho taký hustejší, bolo ho viacej a nepríjemne zapáchal. V auguste sa začal meniť na taký tvarohový. Vtedy sme už vyhľadali gynekologičku, no tma mi nič nezistili. Mala som vtedy 16 rokov a som panna. Dala mi len užívať Candivac a mastičku Macmiror Complex. Keď sa mi to stále nezlepšovalo po 3 mesiacoch (keď som dobrala Candivac), tka som ju navštívila znova. Zasa mi nič nezistili-pripísali to jedine kvasinkám. V októbri ma avšak znova začalo bolieť brucho, ale nebolelo ma až tak príliš, že som to nevedela vydržať. V novembri mi začali strašne vypadávať vlasy (geneticky som zdelila riedke vlasy+pri problémoch s aslom mi vypadali dosť, ale po operácii sa mi to zlepšilo a teraz v tom novembri to nabralo obrátky). vyhľadali sme kožnú, ale ani u nej mi nič nezitili. vraj len zmena počasia. Brucha sa mi stále len zhoršovalo a zhoršovalo. Lenže ešte väčší problém nastal vo februáry. jedného dňa ma začalo strašne bolieť brucho, že som aj prestala jesť, lebo som mala dosť veľké bolesti. Pripisovala som to stresom, lebo na druhý deň som mala ísť na môj prvý ples v živote. Lenže nič sa nezmenilo ani po plese. ostala som doma s tým, že na druhý deň som šla znova do školy (keďže ja chodím do školy mimo môjho bydliska, tka tma bývam na internáte). V škole som dostala také kŕče, že som musela odísť z hodiny na WC a volala som mamine s plačom a s kŕčami, že ma strašne bolí brucho. Zobrali ma domov. Navštívili sme moju obvodnú doktorku, ktorá mi povedala, že to skôr vyzerá len na psychosomatické. (lenže prečo ma to brucho začne bolieť aj len tak z ničoho nič?). Držala som vtedy vyše týdžňa diétu. poslali ma na endokrynológiu, kde sa mi podarilo objednať sa až na apríl. Dovtedy som stihla ešte dvakrát obehnúť gynekologičku, kde mi zistili, že sa mi v pošve nachádza streptokok. Z endokrinológie čakáme už vyše 7 týždňov na výsledky a stále ich nemajú-navštívili sme ich preto, lebo majú podozrenie na štítnu žľazu. Lenže pred asi 4 týždňami som si všimla veľké bolesti na ľavej strane v podbrušku. Stále som to opisovala, akoby som tam mala nejakú bublinu, ktorá mi na niečo tlačí. Nevedela som to poriadne opísať, lebo som nevedela čo sa deje. Potom som si uvedomila, že tie bolesti mám už dlhšie, len som si to dáko nevšímala. Obajvuje sa mi to vždy pred tým, ako ma začne preháňať a mať nevydržateľné bolesti v bruchu alebo počas nich. Niekedy ma to podbruško bolí len tak, že ma ani brucho nezačne bolieť. Pozerala som si na internete všelijaké články ohľadom cysty alebo endometriózy a pripisujem to skôr tomu, lebo moje príznaky sa mi zhodujú s príznakmi, o ktorých tam písali. A chcem ešte podotknúť, že výtok sa mi zlepšil..nemám ho už taký tvarohovitý, ale taký ako na začiatku. taky hustý, zapáchajúci a je ho veľa a taký tmavožltý. Vlasy sa mi tiež zlepšili. Neviem, či som všetky tieto moje príznaky nepísala zbytočne, že to nemá žiadny súvis so sebou, ale napísala som všetko s čím mám problém a príde mi divné, že mi to všetko začalo v tej istej dobe a tak či to dáko na seba nenadväzuje. Už by som potrebovala zistiť, že čo sa vo mne vlastne deje, lebo mám strach už aj niekde ísť, aby ma nezačalo bolieť brucho, že tam nebude WC a podobne, že si to neužijem, bojím sa hocičo jesť a niekedy sa bojím aj celkovo jesť. v škole mám už taký strach, že prvé jedlo a pitie dám do seba až okolo 11-tej hodiny a aj to ma začne niekedy bolieť brucho, tka niekedy do tej 15-tej nič nejem. V posledných dňoch ma to už tak bolí, že sa ani zohnúť neviem. Keď to začne bolieť. Prosím vás o vašu radu. Veľmi by ste mi pomohli. Vopred ďakujem