Rovny chrbat

pettroneta

ešte niečo, ja som mala 29, keď mi rachol prvýkrát chrbát, a keď som sa to začala učiť. Keď si na to spomenieš prvý deň 2 krát, druhý deň 3 krát, a takto stále častejšie, aj tak sa dá. Vždy: hrudník a chrbát sú rovnako široké. Tak predídeš tomu, že vlastne ani nevieš, ako sa treba narovnať, a je Ti to neprirodzené.

pettroneta

ja som nosila kozmodisk pod pulóvrom. Keď som nebola vystretá, bolo vidieť, že tam pod pulóvrom niečo mám, lebo to odčnievalo. Tak som ho nosila, a nikto nič nezbadal. Zakaždým: chrbát je rovnako široký ako hrudník.
K tomu si na internete nájdi nejaké cviky na posilnenie brušných svalov, a medzilopatkového svalstva a cvič pravidelne každý deň 20 minút. Môžeš si aj napustiť do pol- 1 litrových fliaš vodu a zdvíhať hore rukami nad hlavu ako činky, alebo s tým krúžiť rukami.

blablah

Díky za reakcie :) ono s chrbtom som už dávnejšie mala problémy, ale vždy ma posielali len na rehabilitácie na masáže a to teda nepomohlo :( to s tými knihami poznám, istý čas som s nimi chodila na hlave :D postel mám pomerne tvrdú, takže v pohode a mám aj ortopedický vankúš, ktorý ma celkom nuti vystierať sa, aspon teda kým zaspávam :) jogu cvičim a aj to už na sebe citim, ale stále to nie je ono... A to s tou mletou myslíš vážne že to funguje? Totiž niečo podobne som už skúšala. Mala som nazvime to postroj cez plecia, ktorý mi mal ťahať plecia dozadu. Lenže keď som si ho dala dole hned som sa začala hrbiť ešte viac a skôr ma z toho bolel chrbát :( Ale ak ti to pomohlo alebo niekomu inému možem skusiť :D

joga

joga joga joga cvičenie cvičenie cvičenie.. nezabúdaj aj na brucho a komplexne cvičiť telo.. ja osobne ako babe odporúčam chodiť na nejaké tréningy napr. box síce sa tam tiež hrbíš pri strehu ale je to komplexný šport a robíš tam na treningu také cviky a svaly ktoré ani nevieš si precvičuješ

michael

No, ja ti dám sto percentnú radu ktorá ti pomôže, ale nepočítaj s bylinkami či liekmi.Je pravdou že dosť neskor si na to prišla, ale aj tak máš ešte relatívne dva roky k dobru pretože žena dokončieva svoj vývoj v 21 rokom života.Tak že tú je tá rada . Máte doma starú metlu? Ak nie tak ukradni susedovi.Vymontuj z nej palicu, daj si ju za chrbát, priviaž malý opások akolo krku, a potom sa narovnaj, upevní si opások okolo pásu.Takto budeš chodiť doma kým nepôjdeš spať!Krutiš hlavou!Že nie ! NO tak sa rozluč s nápravou chrbtice lebo iná šanca nie je!Jedine operácia niekolkych stavcou naraz a v operovanie podobnej tyče ,- tak si vyber.Metla , alebo tyč čo je "ľahšie."Navyše operácia pripadá len do uvahy tie najkritickejšie stavy. Apropo,- Ak teraz protestuješ čo som ti odporučal , tak prečo neprotestujú tí čo im zubár implantuje strojček na zuby (trebars)2 roky ?! záver: je to veľmi stará ale osvedčená metoda ale samozrejme že nie veľmi populárna ako napr.zubný strojček

MARISAPEPE

JA CVIčíM Už OD NARODENIA, LEBO SOM KRIVá MáM HRB NA HRUDNíKU a skus cvicenia z jogy na chrbát na nete ich nájdeš vela,cvičím každý druhý den,inak zo zadu nie som velmi ale trocha už krivá

.

Afričanky tento problém nemajú
oni nosia na hlavách nádoby s vodou,nákupy
ty môžeš nosiť(doma)na hlave napr.knihy
máš pravdu,v 19tich je dosť neskoro
stavce sú už tvrdé,niektoré aj kónizované..
ale pevná vôľa robí divy
aspoň to chrbtové svalstvo môžeš spevniť pullovrom
P.S.pullover je cvik pri ktorom ležíš krížom cez lavičku,v rukách máš činky,ktoré prenášaš od pŕs,ponad hlavu a pokiaľ sa dá za hlavu a späť
3x denne po 4x 12 opakovaní
a nespávaj skrútená ako mačka v košíku,ale vystretá na tvrdšej posteli