Ako sa konečne premôcť a začať jesť

Príspevok v téme: Ako sa konečne premôcť a začať jesť
maja125

Niekoľko mesiacov trpim mentalnou anorexiou,( nie som uplne vychrtla, momentalne mam okolo 50kg pri vyske 170cm (vek:19rokov)), ale uz mi lezie na nervy ze stale pocitam kalorie, cvicim kazdy den, hladim na kaloricku hodnotu potravin namiesto toho, aby som si jedlo vychutnala, neustale mam hlad, dam si zeleninu a o pol hodiny mam hlad zase...
Prosim, nemohli by ste mi poradit ako sa konecne z toho zacarovaneho kruhu dostat? Viem, ze musim pribrat, ale ked ta mrcha PPP mi to proste nedovoli..dva dni som OK ale potom sa bezim odvazit a ked je co i len o deka viac ako naposledy tak mam vycitky kvoli kazdemu sustu... ako keby som sa "zasekla" v redukcnom rezime..musim pribrat hlavne kvoli tomu aby som dostala menstruaciu ale nie a nie sa premoct :(
Prosim o radu lebo som uz zufala :(

Nicolett

Myslím že sú také parfumy ktoré zvyšujú chuť do jedla tak radim :-)
Existujú aj také čo zase potláčajú chuť do jedla.

maja125

michael: v prvom rade, písala som o anorexii, ziadnu bulimiu som nespomenula.. a cvicim preto, ze to mam rada aj ked si nie som 100% ista ci tym nekompenzujem vycitky kvoli jedlu...

repka: s odbornikom som uz konzultovala, ale na liecenie ist nechcem, tak sa snazim zabojovat sama.. :)

nyx: moj email je: majush@centrum.sk , budem rada ak ma kontaktujes :)

nyx

ahoj maji, je vyborne, ze si to uvedoujes a ze s tym chces nieco robit... :) chapem ta, viem cim si si musela prejst a cim si prechadzas.. bola som na tom rovnako a v istom ohlade stale som, ale mierne uz s inym problemom...
nie je to lahke, ale vsetko sa da zvladnut... nenapisala by si mi tvoj mail?

repka

ahoj.. tak nie je to sranda ale je vyborne, ze si to uvedomujes.. v kazdom pripade je to psychicka porucha - bud chod za odbornikom, alebo sa vyrozpravaj blizkej osobe - takej co pri tebe bude stat a hlavne ta chapat ..

michael - ty nerozumies bulimikom - ved to je choroba - o tom nemusis rozmyslat.. a co o tom cviceni trepes?? nikto nemusi mat dovod cvicit - kazdy by proste cvicit mal a dostatocny dovod pre kazdeho je ZDRAVIE..

michael

No ja sa do teba ako sa povie pustím.Ja nerozumiem bulimikom!Rád by som stretol takého človeka naozaj \\\"živého\\\" ktorému prepáč za výraz hrabe takto vo veži.
Tak prvá otázka Ješ, a hned vyvraciaš,- alebo ješ, a cvičiš.Za druhé prečo cvičiš!Čo ťa k tomu vedie pocit čoho čo ti to dáva pretože napr.ja nepocitujem to aby som cvičiť-musel by som mať k tomu dvôvod.Na tuto stránku nechodím často skôr v nedeľu ale skus mi opísať svoje pocity podrobnejsie budem sa o teba zaujimať , a skusím ti pomôcť. Možno na niečo prídem čau.