Stastne vztahy vs. nevera

Príspevok v téme: Stastne vztahy vs. nevera
repka

stale sa tu prebera nevera a podobne veci, ze som uz parkrat citala, ze baby mate - aj ja niekedy pocit, ci vobec existuju stastne vztahy a normalny chlapi a zeny.. preto zakladam tento prispevok aby ste sem napisali vase nazory na to a kludne opisali vase stastne vztahy.. a chlapi sa mozu vyjadrit ako vidia neveru a ci si myslia ze kazdy chlap bude podvadzat - podvadza a pod....

trudiolalala

stastne vztahy existuju, ak sa na nich pracuje. DOkazom je Stastnymanzel, dokazom su moji rodicia, moji stari rodicia, prastari rodicia, priatelovi rodicia, jeho teta s ujom na entu, okolo mna existuje plno krasnych manzelstiev, vobec nie idealnych. Jeden par si presiel alkoholizmom, druhy stratou dietata, treti rakovinou zeny a pod. Pocas tych dvadsiatich tridsiatych ci sestdesiatich rokov pridu aj rozne problemy. A vsetky tie pary sa k tomu postavili s laskou, s respektom a s chutou prekonat to. Taky mam vzor ja aj moj priatel, a je to na nasom vztahu vidno. Ze si vazime jeden druheho a prirodzene robime kompromisy. Ja som sice dost temperamentna, niekedy skratka vymyslam a on je zas pokojny nehadavy typ, takze ked mi zasibe, tak si ma prituli a zasmeje sa ,,ja ta poznam, ty sa obcas potrebujes vyhadat, ale nevadi, je to len obcas :D,,. On je uzasny muz, velmi pritazlivy (nielen pre mna ale aj pre okolie, kolkokrat sa stalo, ze aj davne zname iduce oproti najskor pokukuju po nom a az po chvilke si vsimnu mna :D). Ziarlim, lebo je to skvely muz a nechcem ho stratit. Ziarli aj on, lebo som skvela zena, ktora ho chape, podporuje, vari mu, stara sa o seba aj onho, s radostou si s nim uziva kazdy jeden sex a nenuti ho chodit na diskoteky, aj ked ja by som rada raz za cas sla ale on to neznasa. On sa o mna stara, prinesie mi kvety, pomojka ma, da mi pusu na celo a vtedy som najstastnejsia zena na svete. Planujeme si vylety a zazitky, do tych investujeme najviac penazi ale ked som s nim, tak ani lupanie orechov v sobotu vecer mi nepripada ako zbytocna cinnost. Nedava mi dovod neverit mu, rovnako ako ja jemu nedavam dovod podozrievat ho. Ziarlime na seba a tak to je dobre. Sme este stale mladi ale uz vyzreti a aj ked sme spolu len nieco vyse roka, obaja si uvedomujeme, ze chceme spolocny zivot. A co sa tyka nevery, partner hovori jednu vec: kto podvadza, nemiluje. A este nad niecom sa rozculuje: ,,nerozumiem, ako moze chlap alebo zena kvoli sexu zahodit vsetko, co kedy budoval a hladal, svoju rodinu,,.

sususu

stastny manzel mas pravdu...ludia su iba sebecki a to najhorsie je to,ze nemaju v umysle urobit toho druheho stastnym kazdy den...skor mi to pripada ze sa snazia jeden druhemu viac ublizovat a byt drsni...asi aj ako sebeobrana... neviem... uz len z tvojho nicku mi vychadza ze ste mali obaja s manzelkou velke stastie ze ste sa nasli... kiezby bolo takychto muzov na svete viac... :-) gratulujem ku stastiu :-)

ema123

Šťastnýmanžel gratulujem. :-) Obaja ste mali v živote veľké šťastie, že ste sa stretli. Myslím, že len keď obidvaja partneri sa o vzťah starajú, tak im to môže vydržať ako vám. Smola mnohých je v tom, že len jeden nemá šancu dlho ťahať za oboch.

Stastnymanze

Zeny skusim vam to vysvetlit, myslim, ze si to mozem dovolit, nakolko som s manzelkou 25 rokov, sme navzajom prvi sexualni partneri a stale sa navzajom velmi milujeme a blaznime. Princip je jednoduchy - moja manzelka mava naozaj iba velmi zriedkavo zlu naladu, skoro stale sa usmieva, nikdy mi neodmietne sex, vie sa o mna dokonale postarat, nefrfle, nie je zakerna, ak ju niekam zavolam, nikdy neodmietne ist so mnou, stara sa o seba - kozmetika, cvicenie, kadernik, nechty. Vzdy je upravena a pekne oblecena - na to si potrpi.
Ja jej na oplatku pomaham s cim viem, som kutil ak nieco treba technicke, nie som na nu nasilny, som k nej pozorny, nikdy nezabudnem na ziadne vyrocie, hocikedy jej iba tak donesiem nejaku malickost, ci kvety, staram sa, aby som nemal pupok, lebo viem, ze sa jej to nepaci, i ked mi to nikdy nepovie priamo - naucil som sa hodne veci vycitat z jej spravania a gest a tak ju viem prekvapit. Nikdy som jej nebol neverny, a ani ma to nikdy nenapadlo a som si uplne isty, ze ani ona - je velmi odmerana k inym muzom.
Nemame vela kamaratov, zijeme si viacmenej iba pre seba. Za tych 25 rokov sme boli spolu takmer kazdy den s vynimkou par sluzobnych ciest.
Nie sme sebecki, myslime jeden na druheho - skor mame ten problem, ze jeden druhemu vo vsetkom ustupujeme - priklad, ideme na nasu zahradu a mame tam take velmi pohodlne lehatko pre jedneho a obidvaja na nom velmi radi lezime a nikdy sa nevieme dohodnut, kto si tam lahne, lebo ja tam posielm ju a ona mna - ale vacsinou ju tam nejakou fintou vzdy dostanem, aby si tam lahla :)
Ja si myslim, ze problem dnesnej doby je prilis velka sebeckost, ludia nie su dostatocne empaticki a neradi sa prisposobuju jeden druhemu. A najhorsie je, ked sa jeden zatne a druhy na oplatku, aby nevyzeral, ze je slaboch, tak sa zatne tiez a konflikt rastie a namiesto toho, aby niekto ustupil, tak sa to cele rozpadne. Ja mam taku povahu, ze mi nerobi problem sa niekomu ospravedlnit aj ked ten druhy nema pravdu, len aby bol pokoj - potom sa na 99% stane, ze ten druhy si to potom s chladnou hlavou rozmysli, uvedomi si, kde je pravda a pride sa mi ospravedlnit. Takze vysoka miera tolerancie a empatie je tym klucom k spokojnosti vo vsetkych druhoch vztahov - opakujem, pisem na zaklade 25 rocnej skusenosti, takze si dovolim tvrdit, ze moje slova maju obrovsku vahu!

Juraj12

Agnes999: s tebou to musi mat priatel asi tazke :) neviem, pride mi to obcas, ze mas take feministicke narazky. Pises, ze tvoj stryko s tetou maju postihnutu dceru a ze to preverilo ich vztah. Pises dalej, ze vacsina muzov by zutekalo. To je trosku smiesne. Preco zrovna muzov? Predstav si, ze od takychto deti utekaju aj matky a otec je napospas vystaveny osudu sam sa postarat o dieta a velakrat nema ani zaco vychovat to dieta. A nemusi ist len o postihnute dieta. Kolko matiek uslo od svojich deti a starali sa o nich len otcovia?
Niekedy tie narazky na muzov mi pridu z tvoje strany uplne mimo. Asi si z urcitej casti feministka :)

sususu

Mate pravdu ze ak niekto chce niekoho ineho tak s tym sucastnym by sa mal rozist..ale vela ludi ostava vo vztahoch a paralelne aj s milencami lebo ti im poskytuju vasen ktoru uz v dlhodobom vztahu nemaju aj ked ten dlhodoby vztah im ako taky vyhovuje al. poskytuje ine "vyhody"... vela krat nechcu menit ich sucastnu situaciu... a klamu. je to smutne a nefer ale je to tak :-/

sajfina tina

Samozrejme, ze stastne vztahy existuju :) Len treba snahu z oboch stran a suhlasim, ze ak je Vas partner aj Vasim najlepsim priatelom a milencom a je tam dovera obojstranna, tak to jednoducho musi klapat. My sme s partnerom spolu 10 rokov a nikdy som ho nepodviedla a verim, ze ani on mna.

Agnes999

Samozrejme pekne vztahy existuju. Ja mam s priatelom tiez pekny vztah, ale sme spolu len rok. Ale aj vo svojom okoli poznam dlhorocne stastne manzelstva, hoci je pravda, ze daleko viac je rozvodov alebo vztahov nie az tak stastnych. Moj stryko zije s tetou uz cez 20 rokov a stale sa maju radi. Na rodinnej oslave obcas vezme stryko tetu za ruku, co je po tolkych rokoch uz fakt uplna rarita. Vychovali spolu 2 dcery, teraz uz dospele, pricom jedna z nich je postihnuta a to tiez preverilo ich vztah. Vacsina chlapov by zutekala, nemali to s nou vzdy lahke, ale oni zvladli vsetko a deti vychovali najlepsie ako vedeli.

repka

iba Katka.. ja s priatelom sme na tom podobne - sme zatial spolu ale len rok a pol... a mam na to ten isty nazor.. na dve strany riesia len zbabelci..

Iba Katka

Ja na začiatku vzťahu som priateľovi povedala, že v nevere nevidím žiaden zmysel. Keď raz chlap alebo žena chce iného partnera, tak nech si za ním ide a s tým terajším nech sa rozíde a nie to riešiť na dve strany. On so mnou súhlasil. Sme spolu zatiaľ tri roky a tie sú bez nevery.