Epilepsia?

Príspevok v téme: Epilepsia?
Ssilo23

čaute, takže začnem tým že v 16 tich rokoch som mala prvy záchvat ktorý bol vyporvokovaný udajne zmenou spankoveho režimu a osvetlenim v bare v ktorom som robila. Pretože som robila vela nočných a dospavala to cez den taks a to vraj nejako posunulo .následne na to mi v nemocnici urobili CT, EEG všetko bolo v poriadku bez žiadnej stopy tych vln či čoho. o zhurba mesiac dva som dostala zachvat znova na jendom festivale posledné čo si pametam bolo ako sasom sa pozrela na hodinky 6.40 a ako sa mi žaluzie odražalo do oči naslende nato som vraj dostala zachvat . neksor mi robili EEG po spankovej deprivácií to som mala v poriadku vraj len pri jendom svetielku som sa mykla (to myknutie som ale aj citila ) ale bolo to take typicke myknutie ako ekd je neikto nevypsatý . no už to bdue rok čo som nemala žiadny záchvat ani nič a to som aj chodila po baroch kde je taketo osvetlenie atak a pred par tyždnami mi roibli zase EEG a tam no neurolog povedal že je to dobre tie vysledky alee mne sa to akosi enzdalo pretože povedal že ekd budu vysledky dobre tak tam už nemusim chodit noo zaznamenal tam nejake male vlny alebo ako to nazvat pr stroboskopickom svetle. Straštne sa bojím že čo somnou je pretože pri prvom EEG mi absolutne nič nevadilo ale rpi tomto poslednom mi to bolo všetko straštne neprijemne hlavne prechod z hlbokeho dychania na tie svetielka . čo si otom myslite?

ssilo23

DOREMI: ale mne nikdy& v živote rpedtym tie svetla nevdali ani nič a ten druhy som mala po festivale odvtedy nič

doremi

tak si asi fotosenzitivna, cize citliva na svetlo, ale nejake predispozicie minimalne tam asi budu, lebo cloveku, co je uplne v poriadku svetla a ani obcasne ponocovanie nevyvola zachvaty, 2 si mala, ze?

spaceboy

ahoj, epilepticky zachvat moze mat aj zdravy clovek nasledkom pozitia velkeho mnozstva alkoholu, nedostatkom spanku, dehydrataciou organizmu, nadmernym stresom, alebo poklesom hladiny krvneho cukru, ak si diabetikom. V tychto pripadoch este nejde o epilepsiu ako ochorenie. Ta sa diagnostikuje az vtedy, ked sa zachvaty zacnu opakovat pravidelne a nie su vyvolane vyssie uvedenym faktorom, pozri o tom clanok tu www.zivotsepilepsiou.sk
Ak si teda mala iba jeden zachvat, a odvtedy ziaden, nemala by si trpiet tymto ochorenim. Mala by si sa vsak vyhybat vyssie uvedenym faktorom, zit v klude, zdravo, dostatocne spat, netravit svoj volny cas na diskotekach, aby sa ti stav nezhorsil