Vaginálna mykóza

Príspevok v téme: Vaginálna mykóza
Sara64

Dobrý deň. Už druhýkrát mám problém s vaginálnou mykózou. Prvýkrát som ju mala v decembri, asi 3-4 dni ma trápilo svrbenie, pálenie a čoraz horší výtok, tak som si kúpila Canesten Kombi a okamžite mi to ustúpilo. Teraz to bolo podobné, avšak mykóza sa prejavila akoby z jedného dňa na druhý. V nedeľu nič a v pondelok poobede som už pociťovala svrbenie, pálenie a mala som silnejší výtok. Opäť som si teda kúpila Canesten 1 (krém mi ostal z minulosti) a v utorok večer som si tam tú tabletu dala. Dnes je streda a výtok akoby sa ešte zhoršil. Mám pocit, že celá tá tabletka sa zo mňa vyplavila a hoci som zakročila skôr ako minule, nemám pocit, že by mi to ustupovalo tak rýchlo ako prvýkrát. Čo môže byť príčinou? Je normálne, že napriek tomu, že som si dala tabletu včera večer, mám výtok ešte aj dnes? Som prekvapená, pretože v minulosti mi to ustúpilo prakticky okamžite. Aký bol priebeh liečby mykózy Canestenom u vás? Ďakujem za prečítanie a reakcie :)

akinom007

pe84/ to nie je len o tǒm že "u každého to môže inak prebiehať" niekto môže mat samotnú Candidu a teda mu canesten zaberie Ina môže mat trebárs candidu + inú baktériu na ktoru canesten nemusí zabrat ...

pe84

ja mam s Canestenom len dobru skusenost, tiez som pouzila tabletu aj krem, zaroven som krem dala aj partnerovi, nech sa prelieci aj on pre istotu, mykoza je potvora, a ma rada sladke, takze treba obmedzit sladke jedla, biele pecivo, a treba este par dni pockat, ci to ustupi, aj ked mne to ustupilo hned v prvy vecer, ale u kazdeho to moze inak prebiehat...

akinom007

Kazda cipka ti trocha vytecie...niektore vytekaju menej...ine zasa viac...
a Caneste tu jednorazovu tabletu kym si das...ona vlastne vyteka teda posobi par dni..tusim 3-5 dni..az potom zbadas ci ti vlastne zabrala..ci mas normalny vytok....

nikaroxy

Ten vytok je podla mna na mieste. Lebo ta tabletka ako pises ( mozno cipok skor) on ked sa nezasunie velmi hlboko tak ono nejaka cast z neho pojde von, ale neboj sa toto by ti malo zabrat a pises ze to ustupuje. Ak nie urcite chodt ku ginekologovi pricina moze byt aj zapal uz, alebo nejaka ina bakteria na ktoru toto nestaci-

modráčik

Moja kamaratka mala mykozy,ale okrem toho, ze si kupovala Canesten,tak brala aj vnutorne kombinaciu 2vyzivovych doplnkov a po 3 mesiacoch uzivania sa toho nadobro zbavila.Je to asi vyse roka.Viac info mozem cez meil,./klikni na modracik/