Môže sa psík nakaziť od človeka

Príspevok v téme: Môže sa psík nakaziť od človeka
petra.

Dobrý večer, chcem sa spýtať na jednu vec. Mám chrípku aj s nádchou. Tento večer som si špinavý kapesník položila vedľa vankúša na posteli. No a kedže mám teplotu, vytmolila som sa z postele a išla uvariť čaj a zobrať tabletku. No a psík, ktory spí vždy so mnou v posteli sa premiestnil, ľahol si ku kapesníku a položil na neho hlavičku a asi aj lízal. Skoro som odpadla, ked som to zbadala. Snažím sa ho držať v mojej chorobe trošku dalej odo mna, aj ked on by sa tulil...a teraz toto. Je starší ale malinkého vzrastu a tak sa bojím či sa môže nakaziť. Ja som nádchu nemala hádam aj 6 rokov, preto som si nemyslela, že havino toto urobí. Aj horučka urobila, že som nedala pozor. Môže sa nakaziť psík ludskou chorobou ? A ak áno, ako zistím, že je chorý ? Ešte nikdy chorý na takéto veci nebol...bojím sa o neho.

Cindy 35

pes by nemal spavat v posteli. on za to nemoze ale v srsti a traviacom trakte ma vela parazitov.

chripkou sa nakazit moze ale je idolnejsiako ludia takze klud

RNG

Nuz zoonotickych chorob je hromada, samozrejme ktore moze od nas dostat pes a my od neho to je zalezitost na dlhotrvajuce studium
en.wikipedia.org

Deria

moji psi sa zatial nenakazili ale pri chorobe som tiez opatrnejsia.
inac, pes vie presne, kedy ti je zle, preto sa k tebe tuli viac ako inokedy. poznam to.:) a zelam skore uzdravenie!

petra.

dakujem za odpovede, budem ho sledovať viac ako inokedy. aj ked ako píšem, neviem či zbadám, že mu niečo je. Beťárik malý aj teraz mi sedí pri hlave a uuuuž by sa túlil..no nemôže.

Agnes999

Spytaj sa veta, ja neviem presne jak to je, ale vacsina chorob sa medzi clovekom a psom neprenasa, viem ze na hlodavce sa chripka ci nadcha urcite preniest neda, podla mna u psov to bude detto

RNG

Samozrejme ze ano. Niektore choroby a parazity zo psov a inych zvierat su prenosne na ludi a tiez naopak, kde sa nazyvaju zoonoticke choroby.