Cukrovka - čo áno, čo nie

Príspevok v téme: Cukrovka - čo áno, čo nie
Dada123

Dobrý deň.
Dostala som za úlohu spracovať ako záverečnú prácu tému cukrovka. Vybrala som si ju, pretože postihuje čoraz väčšiu časť populácie a aj ľudia z môjho okolia sa začínajú zaujímať čím ďalej, tým viac.
Chcela by som vás poprosiť o pomoc.
Priložila som menšiu anketu a bola by som neuveriteľne šťastná, keby mi ju aspoň zopár z vás vyplnilo. Chcela by som porovnať pohľad ľudí trpiacich cukrovkou a ,,zdravých\" ľudí na túto tému. Veľmi mi to pomôže. Ďakujem!
1. Trpíte cukrovkou typu:
DM1 , DM2
2. Pociťujete silné ovplyvnenie života?
áno, nie
3. Poznačila choroba nejaký Váš doterajší záujem, záľubu, šport, ktorému ste sa doteraz venovali?
áno, nie
4. Pokiaľ ste nemali diagnostikovanú cukrovku, mali ste o nej dostatok informácií?
áno, nie
5. Myslíte, že okolia vo všeobecnosti má dostatok informácií o cukrovke, popríp. že je táto téma dostatočne preberaná?
áno, nie
Ešte raz ďakujem veľmi mi to pomôže.

eng

1. DM 1

2. nie

3. keďže som ju dostal ako malé dieťa, tak som si svoje záujmy, záľuby a športové aktivity budoval s diabetom :-)

4. nie viď. odpoveď na otázku č. 3

5. nie !!! medzi laikmi koluje strašne veľa dezinformácií a to aj medzi medicínsky vzdelanými ľuďmi, ktorí by o diabete mali mať aspoň o niečo väčšie vedomosti ako ľudia z iných profesií :-(