Stratená zásielka z USA

Príspevok v téme: Stratená zásielka z USA
graupel

Zdravím.
27. februára som cez HealthDesigns.com objednal tovar s potravinovými doplnkami (vit. C, probiotiká, limetkový esenciálny olej) v hodnote 20,75€ (čiže pod 22€ - takže na colnici určite nebude zásielka zadržaná), platil som VISA debet. kartou, použil som dopravu International Airmail (USPS), na Slovensko mal tovar doraziť ako obyčajná listová zásielka (nedoporučená/nepoistená) a mala byť uložená na Slovenskej Pošte. Dnes sú presne dva mesiace od vytvorenia objednávky, na budúci týždeň v stredu budú 2 mesiace od vyexpedovania zásielky z obchodu. Zásielka však ešte ku mne nedorazila. Plánujem ešte počkať do konca mája. Je šanca, že ešte balík príde, alebo je už pravdepodobne stratený? V prípade nedoručenia ani do konca mája ako mám postupovať?
Ďakujem za rady.

***Wellia***

Ak nahodou mas podacie cislo, na tejto stranke si skontroluj stav zasielky, vypise ti kde prave je. Ak nemas to podacie cislo, tak to je horsie, mozes sa iba domnievat.

www.17track.net

kablica

totiz oni mi sami napisali, ze balik mam na poste a tam nebol :-DDDDD
potom dorazil, ale uz som ho nepotrebovala, tak som ho ani neprebrala.
ale v sucasnosti mam dalsi balik strateny, ide z Rakuska!!! uz tri tyzdne a nikto netusi, kde sa nachadza!

Vojtoo

posta mi urobila toto:
v piatok mal dojst zlty listok (no uz vo stvrtok ale nevadi) a v schranke sa objavil v sobotu !!!
cize studenti dorabali makacku v sobotu
vdaka tomu som takmer zmeskal vianocny darcek, samozrejme ze som ho eventualne ziskal, ale ohrozili ho..
no a potom, dosiel mi zlty listok suseda z panelaku vedla, co nema ani inicialky rovnake ako ja, ciz etoalny fail, taktiez v sobotu..
kamosovi z BA sa dost zasielk straca, mne zatial ani jedna (i ked mozno ano, nepamatm si co si objednam a potom to proste pride..)
ale casto otvaraju zasielky, asi kontrola ci co.
colnica, to je ina story.. neskutocne byrokraticky bordel..
ale treba na nich tvrdo, pretoze ak nevyhoveju zakanzikovi (ci uz na poste, alebo na colnici), vedia ze to mozu velmi tvrdo schytat (v staznosti..), potom hned zmenia pristup :)
priklad:
kamos si objednaval za 70$ boty a mal vytlacenu fakturu z paypalu, ze tolko stali, nemal problem clo/dph zaplatit, ale cilnik mu robil napriek, ze tam je cenovka 80$ a ze nech sa logne do bankoveho uctu/paypalu a vytlaci original, co kamosa pochopitelne nasralo (kto by uz zadaval heslo na ucet na cudzom nezabezpecenom kompe?) a ked bola zasielka hore na colnici, tak kamos proste odisiel, colnik bol nahraty dokonale, kedze z posty sa zasielka vybrala, ale on ju tam vratit nemohol, legalne s nou nemohol pohnut.. ale potom volal na kamosa ze sorry, napravime to, podte spat, ale on sa na neho proste vykaslal z principu a colnik potom musel dost kompliovane posielat zasielku na dobierku, za tych &70..
cize staci si stat za svojim nazorom a bude pohoda :D
haluze je, ze ja som nikdy nemal problem, s tymito postami a colnicami, i ked obcas robia / snazia sa robit obstrukcie.. staci ten spravny pristup a vyhoveju :D
a treba sa stazovat na najvyssich miestach, ti homosexuali beru miliony rocne vo vedeni a kuruia sluzby, lebo setria naklady..

graupel

@kablica a dodnes si ten balik nai nedostala? kolko casu uz od toho uplynulo? je to strasne co sa na slovensku deje :-(

kablica

osobna skusenost....Slovenska posta je otrasny podnik s predrazenymi a otrasnymi sluzbami..Reklamovala som nedodanie zasielky a povedala som drzej a lenivej pracovnicke za prepazkou, ze podam staznost. Odpovedala, ze ju mam podat. Podala som a ona mi potom volala, ze preco som ju podala a svoje chovanie ospravedlnovala "vselijakymi osobnymi problemami". No Kocurkovo

graupel

Už sa mi raz stalo, že mi prišla zásielka z USA za 7 týždňov, presne cez tento obchod aj spôsob dopravy. Našiel som Tracking Number, ale s ním si asi nepomôžem, to slúži asi len ako čiarový kód, ja neviem ... číslo: LN415389296US

Vojtoo

ono ten refund moze urobit aj sama firma.. ale kontaktoval by som ich fakt okamzite, lebo je uz vela casu..
Maoam, jaj tak no, dlho som uz nemal objednavku z US :) dnes som nasiel 2-3 roky stare tricko, ktore som si odtial objednal, sarkasticky urazlive a ironicke, takze zacnem nosit :D