Stratená zásielka z USA

Príspevok v téme: Stratená zásielka z USA
graupel

Zdravím.
27. februára som cez HealthDesigns.com objednal tovar s potravinovými doplnkami (vit. C, probiotiká, limetkový esenciálny olej) v hodnote 20,75€ (čiže pod 22€ - takže na colnici určite nebude zásielka zadržaná), platil som VISA debet. kartou, použil som dopravu International Airmail (USPS), na Slovensko mal tovar doraziť ako obyčajná listová zásielka (nedoporučená/nepoistená) a mala byť uložená na Slovenskej Pošte. Dnes sú presne dva mesiace od vytvorenia objednávky, na budúci týždeň v stredu budú 2 mesiace od vyexpedovania zásielky z obchodu. Zásielka však ešte ku mne nedorazila. Plánujem ešte počkať do konca mája. Je šanca, že ešte balík príde, alebo je už pravdepodobne stratený? V prípade nedoručenia ani do konca mája ako mám postupovať?
Ďakujem za rady.

graupel

@kabel To by vedel na to odpovedať prepravca. Asi nie je priame spojenie Chicago - Bratislava, preto, ale nie som si istý.

graupel

@kabel Ono to ide vždy cez Švédsko. Čiže USA - SWE - SVK. To len teraz nešťastne blúdil v bývalej Juhoslávii, ešte sa mi to nestalo.

Maoam

wow! :D, no aspon ze dosiel

ja momentalne cakam na jednu zasielku z USA uz druhy mesiac a stale nic...a to nezijem na SVK, som zvedava, kedy dorazi, snad este tento mesiac

Maoam

graupel: na tu zasielku uz necakaj, je prec...

do buducnosti si radsej priplat na poistenu zasielku, stoji to par dolarov viac, ale budes mat tracking-number + poistenie (ak sa strati), budes mat narok na vratenie penazi za tovar

alebo objednavaj vylucne z EU, kde mozes objednavat aj viac, urcite najdes krajiny EU, kde tie doplnky nestoja viac ako tie z USA...