Ako získať novú motiváciu žiť?

Príspevok v téme: Ako získať novú motiváciu žiť?
deadsoul

Kde nájsť silu, keď človek už nemá motiváciu ani ráno vstať z postele? Už aj obyčajné rutinné činnosti (ísť si nakúpiť, či navariť, hygiena) ma oberajú o veľa energie. Kde nájsť novú silu, keď všetko už stratilo zmysel, keď sa už pre nič nenadchnem, keď ma už nič neprekvapí, neteší. Keď som sa roky snažil niečo dosiahnuť, ale nakoniec to bolo len zbytočné trápenie a strata času. Keď druhí len ubližujú, alebo vás nevidia, nepočujú..keď prídem z práce domov a tam prázdno..

deadsoul

mimka245, hajka poslal som vám mail.
Ambrozia tiež som videl umierať blízkeho v krutých bolestiach. Okrem toho, že som videl aká sviňa, vie byť život, to vo mne nič nezmenilo. To s tvojou dcérkou ma mrzí, je to smutné. Keby sa dalo, vymenil by som si to s ňou.
A o čom to je taký život? Bez istôt? Človek si takto nemôže nič plánovať...
Myslíš, že ja sedím na riti a čakám, že si ma ten zmysel nájde? Tiež všeličo skúšam, snažím sa cvičiť a čítať a čo ja viem čo ešte. Žiaľ to prázdno mi to nezaplní.

ambrozia

No možno by ti to pomohlo. Ja tiež nemám žiadnu motiváciu, pred 4 rokmi som pochovala dcérku, ale aspoň sa snažím prísť na iné myšlienky, pretože aj keď nevládzem, tak viem, že oplatí sa žiť.

ambrozia

Vážení, asi ste nevideli smrteľne chorého človeka s rakovinou, inak by ste to nemohli napísať. Deadsoul a tiež Mimulus. Deadsoul,choď na onkológiu a uvidíš, že veru meniť nebudeš chcieť. Prestaň stále rozmýšľať nad šťastím, lebo čím viac ho budeš hľadať, tým viac sa ti bude vzďalovať.A píšeš o istotách, kto má dnes aké istoty? Nikto. Jeden deň prácu máš, na druhý dostaneš vyhadzov. Celý život je človek zdravý, večer ide spať a ráno sa už nezobudí. Nikto nemáme istoty. Človeče, ale ty máš šťastie,ani o tom nevieš. A to, že si mohol vycestovať do zahraničia za prácou. Ja tak môžem vycestovať pár metrov od domu.Proste tiež mám ťažkú depresiu a postraumatickú poruchu. Tiež hľadám zmysel života, ešte som ho nenašla, ale aj keď nemám už na to silu, snažím sa. Už som kúpila foťák, keď je lepšie, tak aj okolie vyfotím, keď je zle, som zasa doma týždeň zatvorená,tiež mávam myšlienky na smrť, ale hneď sa z toho dostanem, pretože som videla mojich najbližších zomierať na rakovinu.Ale pochopila som, že ak nebudem chcieť zmeniť život, tak mi žiadne lieky nepomôžu.

hajka

Ahoj, deadsoul, je mi veľmi ľúto, že sa cítiš tak, ako popisuješ. Určite je to pre Teba ťažké, ale riešenie existuje a kým človek žije, vždy sa dá niečo robiť a vždy sú možnosti. Nie som odborník, ale sú to zrejme príznaky depresie, čo je dnes veľmi časté, a pokiaľ viem aj dobre liečiteľné ochorenie. Prihováram sa za návštevu odborníka, už či na Slovensku, alebo tam, kde si. Nedá sa to riešiť tak, že by si si jednorázovo zaplatil ošetrenie tu, keď nemáš ZP?
Objednávať nelegálne lieky z internetu považujem za príliš veľký hazard, ktorý sa nemusí oplatiť, pretože takéto "lieky" môžu narobiť so psychikou, ale aj telom riadnu paseku! Kým sa dostaneš k lekárovi, možno by si si mohol prečítať niečo na povzbudenie - o tom, čo je zmyslom života, kde ho hľadať a čo môže pomôcť pozerať sa do budúcnosti s nádejou...Ak chceš vedieť podrobnejšie, čo pomohlo mne, ozvi sa na hajkahajka@centrum.sk. Prajem Ti veľa sily, drž sa!

mimka245

deadsoul

keby si si nahoodu chcel pokecat, mozes napisat na : im.for.vitalife@gmail.com

sice som rovnako depresivna povaha, ale mozno to bude mat aj nejaky pozitivny ucinok

deadsoul

hanuska tak to mi je ľúto s tým bratom, ale možno vám aj vysielal nejaké signály, len ho nikto nepočúval.
Presne ako hovorí Mimulus, šport, záľuby atď., pomôžu na malú chvíľu a potom zase príde tá ťažoba na duši. Nebaví ma to už stále bojovať sám so sebou. Mám už toho dosť. Tiež by som sa radšej vymenil s niekým, kto má smrtelnú chorobu. Neviem, čo mám ďalej so svojím životom spraviť, neviem akým smerom sa uberať. Nemám už silu ani chuť, akoby niečo vo mne vyhaslo. Taká dezilúzia. A ešte keď človek dnes nemá žiadne istoty, nemôže ničomu, nikomu veriť...

hanuska

Mimulus je mi ta velmi luto. A luto mi je všetkých,ktorí su takto bezradní.Drzím palce. Všetci máme na vyber. Zivot al.smrt. So životom sa da niečo spravit, ale čo so smrtou? Prajem ti vela síl a zdraveho rozumu.

Mimulus

hanuska - ver alebo nie ale radšej by som si svoj život vymenil s niekým kto má nejakú nevyliečiteľnú chorobu ako mať niečo psychické.

Mňa osobne zaujala len táto téma a deadsoul, pretože sa to v mnohom podobá tomu čo prežívam ja.