Porucha prijmu potravy - zachvatovite prejedanie

vebe

Viem ze je to tazke, ale bolo by dobre najst si niekoho, komu by si sa mohla o probleme zdoverit - kamaratka, matka, niekto, kto bude vediet prijat tvoj problem, kto ta neodsudi a hlavne bude ochotny sa vzdelat v tejto problematike, aby ti bol oporou. Je dobre ak budes mat niekoho, kto oceni tvoj pokork alebo naopak ti da najavo, ze sa zase rutis dolu. Mat takuto osobu je zakladom k uspechu. Precitaj si knizku Mentalni anorexie, urcite sa v mnohom najdes a viac si budes rozumiet

vebe

Je to porucha prijmu potravy a patri to medzi psychicke poruchy. Su dievcata co to dokazu zvladnut aj same a po rokoch to prejde, ale nie vsetky. Zda sa, ze si k tomu kriicka, ze si problem pripustas, ze citis ze ti to narusa pohodu v zivote, tak vyuzi tuto svoju kriticku fazu a vyhladaj pomoc. Skus osychologa, ktory ma skusenosti s anorexiou a bulimiou, alebo pschiatra + psychologa. Viem o com hovorim, je to vazny problem. Casto, ked si chce dotycna riesit problem sama, vysledkom su len pocity viny, pocity zlyhania a nasledne neustale recidivy. Tvojim cielom je zacat sa normalne citit, mat opat radost zo zivota, vediet sa s radostou normalne najest a nechat si to v sebe bez pocitu viny a vediet sa akceptovat aj nejakym tym kileckom viac Myslim si ze stoji za to irsit to s odbornou pomocou, lebo da sa to

olivbw

eela
Netrap sa:-) Tak si to sladke aj daj a skus sa najprv predtym najest z ovocia, napriklad ananasy, jablka, melony a potom napriklad pomaličky jedz nejakú menšiu sladkosť ako napr. deli, tatiana alebo neviem čo máš rada alebo si robievaj tvarohy ja zjem aj pol kila len tak tvarohu so sladidlom kandisin a vanilkovou aromou alebo škoricou a tvaroh ani nemusi byt odtučneny može mať aj tri percenta a uvidiš jak budeš syta a ani už ti nenapadne niečo zjesť a tvaroh je zdravy :-) alebo som si polystyreny zalievala horucim mliekom a vodou a so sladidlom kandisin a škoricou taketo žbrdndy ale ked už sa nevieš ovladnut tak toto ti postači bohate :-)Zvracanie neni dobre a dobre že ti to nejde, lebo z toho človek aj potom tak vyzera. Pleť hnusna, vlasy škarede a nechty slabe :-( A možno by ti ednodňový pôst dodal energie a ďalší deň by si začala na novo, dala by si ni nejaké z videa lahké 20min kardio a potom nejaké brušáky, napíš si na každé tri hodiny čo zješ a jedz to pomaly ako sa len dá, čo myslíš? :-)

eela

olivbw,

asi to bude zniet cudne, ale trochu ti zavidim, ze vies jedlo svojvolne vyvratit. napriek pokusom som bola vzdy neuspesna (mozno opat odzrkadlenie mojej slabej vole), jedine, co sa dostavilo, boli vycitky. kedysi som aspon dokazala po tom cvicit, dnes ani to nie.
podobne, tiez nedokazem existovat bez sladkeho. nic mi tak nechyba, ako ked si odopieram prave sladke. co dokazem na posedenie pojest je az neuveritelne..
ak si kedysi aktivne sportovala, dnes sa ti ovela lahsie k tomu vrati (ako mne, lenivcovi)

olivbw

eela

som tiež chudá a aj chcem aby to tak zostalo. Dneska som si ráno dala koláče, trocha som zvracala ikeď som nemusela, ale potom som už celý deň na sladké chuť nemala a zbytok dňa som jedla jablká len a trocha vývaru. Zajtra by som si chcela dať detoxikačnú kúru (glauberova soľ), mne sa kvôli tomu zvracaniu robia ja vyražky tak chcem troška prečistiť si telo no a potom chcem tak začať, že na raňajky si dám sladké (lebo ja neožem bez sladkeho) a cez deň už len ďobať polystyrény a jablká. Tiež sa chcem vrátiť k behaniu a posiľnovaniu, to mi veľmi pomáhalo na večer som už na jedlo ani nepomyslela, cvičenie mi stlmilo hlad a mala som super pocit. Nechcela by si skusiť dať sa na fitness a nech ti spravia jedalniček? Je to síce drahá sranda, ale možno by to stálo za pokus, však zdravie máme len jedno. Alebo si možme nejaký samé navrhnúť :-D ty mne a ja tebe :-D

eela

olivbw,
nemam nadvahu a nikto o tom netusi, hoci sa s tym trapim uz niekolko rokov. comu napomaha aj fakt, ze na pohlad som vcelku chuda, avsak vdaka tomuto zivotnemu stylu mam vysoky podiel podkozneho tuku. pozorujem, ze to ma negativny dopad na moje telo, o psychike nehovoriac. ta je vlastne spustacom, nielen ked mam "svoje dni", ale kedykolvek, ked sa necitim ok, co je vlastne takmer neustale. nic take ako psychicka pohoda u mna neexistuje, ani pozitok z jedla. neviem si ho vychutnat, viem ho iba "zozrat"

olivbw

Ahoj Eela

A tvoji blizki to vedia? Maš aj nadvahu? U mna to nevie nikto. Tiež sa s tým snažím prestať, darí sa mi ked jem vela ovocia a len malo vareneho jedla, ale ked mam pred menzesom, som sama alebo mam nervy tak potom nakoniec skončim s hlavou v zachode. :-/

eela

myslela som, ze uz to mam zvladnute, ale posledne mesiace mi potvrdili pravy opak.
uvazujem nad hypnozou, avsak neviem, ci by to vyriesilo moj problem