Myasténia Gravis

Príspevok v téme: Myasténia Gravis
JahO_Odka

Zdravím, moja mamina ochorela na chorobu Myasthenia Gravis. Má už po 50-ke.
Chcela by som sa spýtať, či tu niekto nemá skúsenosti s touto chorobou. Ako jej môžem pomôcť? Môže nejak cvičiť? Je neustále v depresii, všetko vidí hrozne čierne.
Doktor jej odporučil diétu, no občas "zhreší", nemá pevnú vôľu a pohybu sa vyhýba. Neviem či sú to len výhovorky, alebo či ozaj nemôže nič robiť.
Bola by som veľmi rada, keby ste mi poradili čo a ako.

Katusiiiik2

Ahojte ludkovia,diagnostikovali mi MG,mam 24 a zacalo to vsetko po porode...caka ma operacia detskej zlazy,som v rakusku a bude ma operovat stroj nie clovek...prosim vas mal niekto operaciu??? Ako dlho trva?? Ako sa potom clovek citi?? Ja cakam na papiere od chyrurga ale uz...som nervozna a neviem co bude dalek..budemm rada ak sa niekto ozve aj na FB volam sa katarina BIlikova ....rada si budem pisat z osobou ktora ma tiez MG...dakujem krasne za odpoved.

luci459815

ahoj ja mam myastheniu uz pomaly 10 rokov a viem ake to je byt v tom stave v akom je tvoja mama prve dva roky mi to trvalo kym som sa z toho dostala..vies ono je to tazke ked nevladzes sa sama ani len ucesat alebo okupat je to tazke...:/ jednoznacne musi cvicit tie svaly musia zacat pracovat ja som sa dlho vyhybala pohybu a preto mi roky trvalo kym som zacala znova zit plnohodnotny zivot...poradim ti mne pomohlo to ze mi mama zohnal;a z utulku male steniatko mali sme ho vnutri aa donutilo ma v podstate ist s nim von a mala som vdaka nemu pohyb svet som nevnimala uz az tak cierno aa dostala som sa stoho...skus..bude to dobre..:) popripadne este psycholog...vela sa rozpravajte ale nie o chorobe nech nato nemysli ...mne sa obcas tato choroba ukaze aby som nahodou nezabudla...a schorobou je to zle cez leto a cez zimu...cez leto nech je len na chladku ak sa da...mne furt pride zle od tepla...a cez zimu zas cele je zkrehnute a to zhorsuje stav....

RNG

Ja z nicim neobchodujem, vyprosim si ohovaranie!
Cvicenie odporucam kazdemu, treba ho na posilnenie toku lymfy, ktora nema pumpu ako krv ma srdce a pohybuje sa len v dosledku cionnosti svalov. Inac je to nase "odpadove potrubie" a ked netece dostatocne, telo sa velmi zamori a poskodi v dosledku toho.

JahO_Odka

Ddana, to som rada, že sa s tou chorobou dá fungovať. Lebo mňa dosť vyplašilo, keď som sa o maminej diagnóze prvý raz dopočula.

JahO_Odka

Pán RNG, vy ste ma asi nepochopil. Ja som sa nepýtala na Vami odporučené doplnky, s ktorými obchodujete. Ja som sa pýtala, že či môže pacientka s myasténiou cvičiť :)

ddana

Mám priateľky s touto diagnózou a zvládajú ju v pohode. Dokonca jedna kámoška je s ňou už okolo 30 rokov. Musí si dávať pozor na veľkú námahu a nepreháňať to. Inak funguje doma normálne aj v záhradke. Ak je mamina na liekoch určite je dobre stabilizovaná. Stav sa jej môže zhoršiť infekciou, operáciou a pod.
www.myasthenia.sk

RNG

en.wikipedia.org
Je plno protidepresnych doplnkov, ako napr 5-HTP, SAM-e, Picamilon , L-DOPA a podobne, ale clanok uvadza spojenia tejto choroby s inymi tzv autoimunnymi, kde rozni lekari poukazali na ich spojenie s roznymi kombinaciami chorob, ako napr borelioza, chlamidie, viralne poskodenia nervov atd, a tieto sa daju patricne adresovat, pozri cez Google.sk pod rng, autoimunita, chlamidie, borelioza, herpes.
A to aj vtedy, ked lekari pre nepresnost testov pacienta prepustia ako negativneho na tieto nakazy.

Textová Inzercia

olej cbd
CBD olej vo svojej najprirodzenejšej podobe.

Doprajte si CBD so zložením, ktoré je vytvorené prírodou a podložené vedou.