Artróza v 18?

Príspevok v téme: Artróza v 18?
tinnka:)

Dobry den, potrebovala by som radu ohladom problemov s klbami. Neviem, ci je to artroza no ta tema sa jedina podobala na moj problem :) v rodine mame problemy s klbami a mne osobne uz odmalicka "pukali klby" a nejak som si to nevsimala, ale v poslednej dobe mi pukaju nejako casto, obcas sa mi "zasekavaju", neviem ako to opisat, jednoducho niekedy nemozem len tak otocit ruku, musim ju opatrne skrutit, pretoze inak to boli.. to sa mi tiez stavalo uz davno, no teraz mi to preslo uz aj na ine klby, dokonca obcas aj na prsty. Okrem toho ma niekedy bolia kolena z nicoho nic, akoby z pocasia :) a asi tyzden ma uz boli chodidlo, a myslim ze bezdovodne. Nie su to nejake strasne problemy, no chcela som sa s niekym poradit, pretoze mam este len 18 rokov a vzhladom na to ze nesportujem mi to pride dost zvlastne. Myslite ze mi pomoze lepsia strava? Ak ano, aka? Alebo mam s tym radsej ist k lekarovi? Vopred dakujem za odpovede :)

RNG

Farmakologicke pripravky su dnes skoro vsetky umeliny.
Na mazanie klbov treba jest 2 avokada tyzdenne, alebo denne brat 500 mg CMO minimalne.
Moze to byt aj zo zlej skladby stravy alebo zleho travenia,
ale v 18 mat problemy s klbami moze byt aj nasledok infekcii, ako napr borelioza, ktora je dnes velmi casta aj medzi mladezou. A tu treba potlacit kompletne, lebo ta casom zdegeneruje a znici ti imunitu.

tinnka:)

No, tazko poveadt, stravujem sa relativne normalne, ale v poslednej dobe jem menej ovocia a cerstvej zeleniny, myslela som ze to moze byt kvoli tomu. Tukom sa nevyhybam... Takze sport to moze aj zlepsit? Rozmyslala soma j o nejakych farmakologickych pripravkoch, nejake vyzivove doplnky... Ale to by bola fakt uz posledna volba, nemam rada take umeliny :P