Som anorektička a kamarátka si zo mna berie príklad. Čo mám robiť?

Príspevok v téme: Som anorektička a kamarátka si zo mna berie príklad. Čo mám robiť?
Saška

Ahojte. Mám problém. Áno som anorektička, priznávam si to. Som z toho neskutočne nešťastná, nenávidím to. Nenávidím seba. Ale nijako sa neliečim. V tom som sprostá a tvrdohlavá. Ja aj ked sama chcem tak niečo zjem naozaj sa snažím no keď ma niekto núti tak sa zatnem a moja úžasná povaha mi nedovolí sa najesť aj keď som napríklad chcela. Ale teraz k veci. Jedna z mojich naj kamošiek si zo mna berie "príklad". Prestala jesť, chudne a naposledy odpadla a ležala v nemocnici. Chcem jej pomôcť, veľmi lebo sa nedokážem pozerať na to ako sa ničí. A ostatné kamošky to tiež dávajú do mojich rúk (myslia si ze ja som uz v pohode, :( aj ked viem ze nie som) a pýtajú sa ma aj rady ako sa ku nej majú správať a mám jej JA pomôcť pretože Ka som bola aj sm vždy tá ktorá všetko rieši a vyrieši a tak. No ja neviem jak. Z jednej strany viem čo nemám robiť podľa seba, podľa toho čo mna vytáča a tak...no neviem ako jej pomôcť. A najhoršie na tom je, ze istá časť mňa je aj rada že niekto taký je v mojom okolý. No tá druhá ćasť si to dáva za vinu (akože uz ma naozaj štve ako ma každý považuje za úžasnú a niektorý si ma doslova berú ako vzor, ja naozaj nechápem prečo tak na ľudí posobím) a chce jej pomôcť a predísť tomu aby skončila zle. No ale ja neviem ako. Absolútne som hotová z toho pretože nechcem sklamať jej dôveru pretože viem ake je aj pre mna dôležité ze aj s tym sa môžem niekomu vyrozpravat no...nie je to dobré. Som z toho hotová..unavená. Je to pokritecké ja viem. Niekomu chcem radiť a pri tom robím to isté. :( čo mám robiť? :( ja už neviem :( budem veľmi vďačná za akúkoľvek odpoveď

vebe

Keby si si trosku o anorexii precitala, tak by si v dobrych knizkach nasla napriklad to, ze ten kto je sam anorektik a nema veci pod kontrolou tak zvycajne nie je a ani nemoze byt oporou a pomocou pre niekoho ineho, kto trpi anorexiou. Ak ti na tvojej kamaratke zalezi, uprimne sa s nou prozpravaj a uprimne jej aj povedz, ze v tomto je ty nemozes pomoct, lebo inak sa budete jedna druhu tahat ku dnu, nie nahor.Anorexia je beh na dlhe trate, to nie je nieco z coho sa clovek vyspi. Oporou moze byt len silny jedinec, co ma psychiku v poriadku

nirv

Netvar sa pred všetkými že si v pohode ked nie si, a potom sa cudujes prečo si všetci myslia že si super. Lebo tvoja kamoska ma superstihlu kamosku a tá je predsa úplne v pohode, tak prečo by nemohla aj ona byť tak super, hm? Priznaj svoje trápenie pred svojou kamoskou aj pred svojimi superkamoskami ktoré ťa obdivuju. Ako by si jej mohla pomôcť, ked si sama v prdeli?