Závislá na Bonprix

Príspevok v téme: Závislá na Bonprix
winki

Ahojte,

myslím, že väčšina z Vás to pozná, katalóg, alebo ich stránku. Čo na to hovoríte?
Ja som na ich veciach závislá. Od kedy som objavila internetový predaj a mám pravidelný príjem som závislá na nákupoch od nich. Pravidelne raz mesačne tam nájdem veci, čo proste musím mať.
Viem maniačka poviete si, ale keby som to nemala doma pod nosom tak nepáchnem do normálneho obchodu s oblečením.

winki

A nikdy nenakupujem nad svoj príjem...ja mám svoje financie rozdelené do viacerých obáločiek /to mám od mami/. Mám obáločku na dovolenku, obláčoku na šetrenie, obáločku do banky. Každý mesiac do tých obáločiek dám svoju stanovenú sumu a zvyšok mám na mínanie. A len tie peniaze miniem. Ak zoberem z jednej z obáločiek...tak o mesiac to tam vrátim.

Maoam

winki - internetovy nakup je uplne bezny a vhodny pre ludi, ktori neznasaju nakupovanie v skalnych obchodoch, v tom ta chapem

problem je, ked sa to vymkne z pod kontroly

Maoam

Winki - ja som reagovala na 'Zavislost' a napisala ti k tomu daco.

Mne sa ich veci nepacia, pride mi to ako pre vekovu kategoriu 40+.

winki

Heh keby sa zmestilo tak by som kupila este skrinu....ale maoam velmi sa mylis ja nenakupujem z frustrácie......keby mám ísť do mesta a chodiť po obchodoch tak ma šľahne od nervou nad zbytočne stráveným časom.
Toto je jednoduché a bez skúšania a bez kukania na nasrané predavačky a tlačenicu ľudí.

Mne osobne sa tie veci celkom páčia.

winki

zbytočne drahé veci, no ono sa oplatí čakať a sledovať akcie, vtedy sa tam dá nakúpiť za fakt výhodný peniaz.
Ja osobne som nikdy nebola za to kupovať si veci v butikoch, alebo značkových predajniach....všetko je to z číny a platí sa len za značku.

Maoam

cau winki, aku kapacitu este ma tvoja skrina na oblecenie?
to bola ta veselsia stranka

ako dlho trva ta tvoja zavislost? to, co tu opisujes je typicke pre stratu kontroly nad vlastnou impulzivnostou, ventilacia negativnych pocitov a osobnej frustracie (zo zivota, vztahu atd, domacich problemov, atd.).

Nemas este inu zavislost, okrem tejto?

Inak tie veci z Bonprix, mne osobne sa nepacia, ale to je otazka vkusu, co sa komu paci a co nie.
Skus popremyslat, co ta k tomu vedie.
Typicke PRED nakupmi je silny pocit napätia, ktory sa uvolni aktom nakupovania, nastane pocit ulavy a kratkodobeho 'stastia', ale ten dlho netrva.
Ak stojis este len na zaciatku, tak nebudes pocitovat nejak extra negativne pocity po tom, ale cim dlhsie zavislost teoreticky bude trvat, tym horsie stavy PO tom, pocnuc uzkostou, depresiami, pocitmi viny az po financne problemy.