Može ešte mladý clovek z tejto krajiny snívať?

Príspevok v téme: Može ešte mladý clovek z tejto krajiny snívať?
soffiaD

Mam taký pocit, neviem ako keby život pretekal pomedzi moje prsty, ako keby mladosť utekala a ja som stála a nevedela sa nikam pohnúť. Mojím snom je cestovať vidieť kultury, krajiny, moria, mestá, ochutnávať nové jedlá, počuť hudbu, mať zážitky... Ale ako si splniť tento sen ? Ako to uskutočniť? Ako si nato získať peniaze alebo akou cestou to uskutočniť?...Je to naivne ja viem ale kazdy vravy ze treba ist za snom. Ach len ja neviem ja som polroka nezamestnana a netušim co podniknut... UPLNE BLBý pocit jak tato realita zabija sny a nadej. Proste mojim snom by bolo cestovanie, ja netuzim po kariere nejakej uzasnes s vysokym platom ani na to nemam lebo ja niesom workoholic skorej pohodácka, ani deti a manzelstvo nechcem mat... Ale netušim akou cestou sa ubrať... Neviem rozmyslala som ze by som si urobila vysoku nejaku misijnu pracu a dostala sa do Indie a tam pomahala to by ma mozno naplnilo..alebo napr chcela by som v afrike pomahat zvieratam nejakou formou alebo žiť niekde na ostrove v Karibiku ..a to su take nerealne sny a pritom samu seba neviem dostat z toho snivania do tejto hnusnej reality na zem aby som sa zmierila s tým že budem proste nejaka pasová pracovnicka.. Chapete preco vacsina musi mat taky sivý život nicim nezaujimavý... Chcela by som mat take zazitky ako Julia vo filme JEDZ MODLI SA A MILUJ ..alebo nieco na styl VICKY CHRISTINA BARCELONA... nieco krasne... nieco inééé nieco zaživné... mam 21 rokov a desi ma ze o 9 rokov budem mat 30 a nebudem mat naco spomínať... Nepoznam ani nikoho znameho alebo blizkeho ktoby byval niekto v krajine kde je more alebo stale teplo a ludia su tam vasnivejsi živejši uživaju si zivot... Alebo cestovat nejako za malo penazi ...

doubledog

toto je mor nasej civilizacie :(

mladym sa nechce nic poriadne robit, ale starat sa o zvieratka v Indii, na to by ich bolo.
a ked ich zvieratka unudia, vratia sa pekne do teplucka a pohodlicka, ktore odmakaju ti chudaci za pasom a v kancloch.

si myslis, ze si len tak zadarmo pocestujes a nic preto nebudes musiet spravit?
nechcela by si nahodou statnu dotaciu na svoje sny?

Maoam

mas 21 rokov, cely zivot pred sebou...

cestovny ruch, letuska, praca na lodi, hocico taketo, ale zacala by som cestovnym ruchom

kafe

soffia, je plno miest na svete, kde môžeš robiť ako dobrovoľníčka, len za stravu a ubytovanie. Nemusíš sa pchať hneď do exotiky, začni ako dobrovoľníčka niekde v Európe, nech to pre teba neni šok. A ak sa ti to bude páčiť a tvoja práca bude mať aj nejakú hodnotu, potom to skús na ťažších miestach.
A inak, au-pair, chyžná či čašníčka sú skutočne veľmi dobré fleky pre mladého človeka ako ty. Taká čašníčka vo Švajčiarsku má 2.400,- eur na mesiac.Z toho sa dá už našporiť aj na dovolenku v Karibiku. Alebo ak si nájdeš miesto na výletnej lodi, môžeš pochodiť celý svet, len tam sa skutočne maká, pozor na to. Prečo fňukáš a už dávno nie si vonku? Takže zdvihnu zadok a pre svoje sny sa konečne aj pohni z miesta. Ja by som sa na školu vykašľala a venovala sa jazykom. Angličtina, nemčina je základ a k tomu sa naučiť ešte 2-3 ďalšie a môžeš robiť delegátku v.. kdekoľvek kde tvoja cestovka bude mať pobyty pre svojich klientov. Hlavu hore a choď, neseď na zadku! Ak si bojazlivejšia, začni ako au-pair, oťukáš sa, vykročíš a nájdeš také možnosti ako zrealizovať svoj sen, o akých sa ti ani nesnívalo. Len sa musíš konečne aj pohnúť, dievča..

soffiaD

Emily ano je to s maturitou normalne na pedagogickej akademii... no vysoku som zvazovala presne ten odbor co si pisala kulturologiu lebo na cestovno je ekonomika z tej by som nepresla...

Emily opat

Kulturny pracovnik to je s maturitou? Ak ano dobre, ak nie dorobila by som si maturitu. Potom je na tebe ci chces a mozes studovat dalej, co takto kulturologia? Pripadne studium cestovneho ruchu? Popritom ucit sa anglictinu ci aj iny jazyk. Cez leto mozes ist do USA na Work and Travel program, aj ked neviem, ci to este existuje. Ak nechces robit VS zvazila by som na 6-12 mesiacov aj au-pair ci pracu v hotelch ako servirka ci upratovacka, ja som si tym presla. Vyborna skola. Clovek sa nauci okrem jazyku aj samostatnosti. Potom by som si nasla alebo pracu v danej krajine alebo sla do Prahy. Ta na rozdiel d Bratislavy je naozaj velkomestom a moznosti su tam velke.
Medzinarodnych firiem je obrovske mnozstvo, rozhodne nemusis robit len kancelarsku pracu.
Pripadne by som napisala konkretnym firmam, hotelom, barom, misiam ci co si vyberies a priamo sa informovala, co treba splnat na prijatie.
A ano odpoved na tvoju otazku je, mlady clovek zo Slovenska moze snivat a aj svoje sny zit. Musi tomu ale verit a nieco pre to robit. Co uz potom taki ludia co sa narodia v Severnej Korei ci v Kongu?

soffiaD

Viem po anglicky tak stredne... a madarsky a nemecky trošku :DDD no ecoticke jazyky neovladam..strednu mam kulturny pracovnik tkaže ziadne velke korporacie sa o mna trhat nebuduuu... A ja viem ze sa tam pomaha to by mi nevadilo, sice by som radsej pomahala zvieratam ako ludom ale tak aj ludom by som brala zodpovedne...

Emily opat

A ty si myslis, ze na miestach co si menovala nie su ziadne firmy, ziadne hotely, ziadny cestovny ruch?
Velky omyl, nepises ci vies jazyky ani vzdelanie. Co takto dat tvojim snom realny zaklad?
Ja zijem v Taliansku, ziadna exotika, ale som spokojna. Vzdy som vedela, ze chcem pracovat a zit v zahranici, tak som tu. Ty mozes byt na tvojom Barbadose, vsak nehovorime o Marse :)))

Lulita

dobrovolnikov hladaju vzdy, len si uvedom, ci chces mat dovolenku, alebo ozaj pomahat inym, lebo to su dve rozdielne veci, ludia, ktorí idu do Zanzibaru na pomoc miestnym, stavaju skoly, natieraju domy farbami, venuju sa detom, pomahaju miestnym, siria osvetu, nesedia v hojdacej sieti s double drinkom v ruke

soffiaD

Ja nehovorim ja by som tak chcela zit cely zivot kym budem zdravá. Podla mna to je zmysel zivota CARPE DIEM... mat zazitky, videt svet kým su na nom ešte nejake krásy... byť v mori, uživať si prirodu krásu zvierat všetky požitky.. No ake firmy, ziadne firmi nemaju pobocky na kube, barbadose, zanzibare. karibiku v indii, Bhutane, a podobnych krajinách kde je pokoj krása duchovno... ja nechcem robit v kancelarii ach ved toto tu prave chcem nejako najst inac cestu ako len tím ze nahrabat peniaze nejakou robotou co mi uplne zoberie energiu a nadsenie a ist len na dvojtyzdnovu dovolenku to nie... to by som musela robit aj tak len nejaku programatorku aby som mala na take miesta o ktorych si slovák može len s usmevom snívať :/