Može ešte mladý clovek z tejto krajiny snívať?

Príspevok v téme: Može ešte mladý clovek z tejto krajiny snívať?
soffiaD

Mam taký pocit, neviem ako keby život pretekal pomedzi moje prsty, ako keby mladosť utekala a ja som stála a nevedela sa nikam pohnúť. Mojím snom je cestovať vidieť kultury, krajiny, moria, mestá, ochutnávať nové jedlá, počuť hudbu, mať zážitky... Ale ako si splniť tento sen ? Ako to uskutočniť? Ako si nato získať peniaze alebo akou cestou to uskutočniť?...Je to naivne ja viem ale kazdy vravy ze treba ist za snom. Ach len ja neviem ja som polroka nezamestnana a netušim co podniknut... UPLNE BLBý pocit jak tato realita zabija sny a nadej. Proste mojim snom by bolo cestovanie, ja netuzim po kariere nejakej uzasnes s vysokym platom ani na to nemam lebo ja niesom workoholic skorej pohodácka, ani deti a manzelstvo nechcem mat... Ale netušim akou cestou sa ubrať... Neviem rozmyslala som ze by som si urobila vysoku nejaku misijnu pracu a dostala sa do Indie a tam pomahala to by ma mozno naplnilo..alebo napr chcela by som v afrike pomahat zvieratam nejakou formou alebo žiť niekde na ostrove v Karibiku ..a to su take nerealne sny a pritom samu seba neviem dostat z toho snivania do tejto hnusnej reality na zem aby som sa zmierila s tým že budem proste nejaka pasová pracovnicka.. Chapete preco vacsina musi mat taky sivý život nicim nezaujimavý... Chcela by som mat take zazitky ako Julia vo filme JEDZ MODLI SA A MILUJ ..alebo nieco na styl VICKY CHRISTINA BARCELONA... nieco krasne... nieco inééé nieco zaživné... mam 21 rokov a desi ma ze o 9 rokov budem mat 30 a nebudem mat naco spomínať... Nepoznam ani nikoho znameho alebo blizkeho ktoby byval niekto v krajine kde je more alebo stale teplo a ludia su tam vasnivejsi živejši uživaju si zivot... Alebo cestovat nejako za malo penazi ...

Emily opat

Zase nerobte z nej blbku. Co je na tom zeby chcela pomahat zvieratam? Co im to nedlhujeme, zato ako sa k nim sparavame, vyuzivame ich, lyncujeme...
Vsak tie nase joby toho castokrat vela dobreho neprinesu. Nabali si vrecka majitel, akcionari a kde je nejaky hlbsi zmysel? Na ten alebo kasleme,alebo nieco robime vo volnom case.
Ona len musi pochopit, ze svoj zivot ma vo svojich rukach a nadavat na Slovensko nepomoze.

Maoam

no ale sama baba v Indii a Afrike, kks to je pekne nebezpecne

to uz fakt je stokrat lepsia praca niekde v hoteli v AT alebo inde v EU....

no neuvedomuje si nebezpecie, nasledky, ok, ma 21 ale mala by zacat normalne uvazovat, je najvyssi cas

Dadula56

No asi ti poslapem po sne, ale ked to tu zbezne citam, tak sa dozvedam, ze jazyky nula bodov, zatial sa nic pre ten sen nevykonalo, iba sa snivalo. Praca v Indii nie je pre kazdeho. Videla si niekedy slum?Aspon na obrazku?Alebo taky indicky bordel?Lebo ten ma daleko od trojky s Penelope Cruz a Javierom Bardemom (ak si spravne pripominam ten film...).Na zazitkove cestovanie-cisto zazitkove a aj komfortne- treba vela penazi. Potom su moznosti cestovat lacno, ale o to nebezpecnejsie (napr. India pre osamelu zenu moze byt osudna). A dalej sa da robit dobrovolnictvo. Rozne po svete. Cize najprv sa nauc jazyk. A dokial sa ho naucis preskumaj moznosti. Alebo chod rovno pracovat niekam von a nauc sa ho tam. Len sa treba zmierit s tym, ze zadarmo nic nebude. Treba dat bud peniaze alebo pracu. A s tym nema nic spolocne to, ze zijes "v tejto krajine".Ten African, co potrebuje misijnu pomoc by napr. velmi rad zil "v tejto krajine".

Maoam

vzdy lepsie ako ti, co este v 30ke sedia u mamky a fnukaju,ako je na SVK zle ;-), tato aspon premysla, co by podnikla

nirv

Jaj dievča a kto by nechcel cestovať? Len na to treba peniaze, vieš. Začni žiť trošku v realite, myslíš že ti vsetko len tak príde ako v tých americkych filmoch s happyendom?

Maoam

no, ma 21, je to este polo-decko, aspon vie, co by chcela, vsak nech si to ide vyskusat, idealne cestovny ruch v zahranici, ubytko aj stravu dostane v hoteli, moze si urobit kurzy, skoly, ak na to bude mat a potom si vybrat, co chce robit dalej, ci delegatku,alebo nieco ine, mozno pojde na lod

ale vsade to bude drina, cestovny ruch je drina za hranicami, gastronomia obzvlast, ale tak aspon naberie skusenosti a nauci sa jazyky