Rakovina krčka maternice?

Príspevok v téme: Rakovina krčka maternice?
silviassssss

Dobry deň mám 20 rokov ale ešte som nebola pri ženskej. Už som sa veľa krát chystala ale bolo strašne veľa ľudí v čakárni tak som vždy odišla. Keď si po krčku prechádzam prstom cítim také hrčky. Veľmi sa bojím že je to rakovina krčku ja viem že musím ísť ku doktorke že len tá mi to potvrdí alebo vyvráti ale chcela by som počuť niečo od žien ktoré majú túto rakovinu či im pomáha liečba alebo operacia a ako sa dozvedeli že maju rakovinu ci im to zistil lekar alebo mali aj neake priznaky dakujem

Dadula56

Vygoogli si ako vyzera krcok maternice a pochopis, preco si tam citis "hrcky". Rakovina to nie je. Priznaky rakoviny krcka si tiez vyhladaj. Su uplne ine a je nutne poznamenat, ze rakovina v tak mladom veku je dost nepravdepodobna. Priznaky su navyse pritomne az v neskorom stadiu. Vacsinou sa na nu pride nahodne pri kontrole.

Maoam

no jedine tak, ze pojdes za gynekologom a das si urobit cytologicky ster z krcka maternice, ktory sa zasle do labaku a budes vediet, na com si

preco trpis utkvelou predstavou a uzkostami, ze mas rakovinu?

predpokladam, ze googlujes ako divoka a vsetky symptomy ti sedia...

takze si vybav termin u gynekologa na prehliadku

a este nieco - sexualneho partnera si uz mala? myslim, kvoli moznej HPV-infekcii

krcok maternice podlieha pocas cyklu zmenam, to len pre tvoju istotu