dietuska :o)

Príspevok v téme: dietuska :o)
maruska :o)

Pred par dnami som bola na endoskopii, kde mi zistili nadbytok zaludocnej kyseliny, ktoru mi aj vybrali. Pred tym som mala robenu aj rektoskopiu kvoli krvacaniu pri stolici. Tiez mi robili aj ultrazvuk brusnych organov. Pankreas mi ale na USG nebolo vidiet pre plynatost v bruchu. A to je to, co ma trapi. V kuse mam nafuknute brucho a obcas mi byva blbo na zaludku. Ten mi ale povedali, ze je v poriadku. Planujem teraz zacat dietu (ovocno-zeleninovu), pri ktorej som sa pred par mesiacmi citila dobre. Je pravda, ze som vela krat dietovala. A niektore diety boli fakt drasticke. Moze mi tato alebo ina dieta ublizit? To nafuknute brucho mi uz vazne vadi a uz neviem, co mam spravit. A k tomu sa mi aj zvysuje hmotnost (som pribrala zo 72 na 74 a mam sice 180 cm, ale je to vela aj tak pre mna - necitim sa dobre). Vie mi niekto poradit? Moze sa mi nieco stat, ak zacnem opat dietovat? Alebo sa mam opytat mojho lekara (k tomu idem az koncom maja).

maruska :o)

ja som nafuknuta po kazdom jedle. ci zjem rohlik, chlieb, maso, ryzu, zemiaky... alebo aj jogurt. je to uplne jedno. a najhorsie na tom je, ze sa mi zdvihla vaha o 1 kg a nemozem sa jej zbavit. mohla som si ublizit dietami? nie zeby som bola zavisla na dietach. je pravda ze pred asi rokom som mala dost drasticku jednodnovu dietu - nic som nevzala do ust a nic som nevypila. a na druhy den som zjedla len jedno jablko. ibaze dalsiu dietu som mala asi mesiac po tejto a to bola len bodova a potom mliecna dieta. a dalsiu len v novembri. a viac nie. je mi blbe teraz pred maturitami lietat od jedneho lekara ku druhemu. obvodna bez toho, ze by ma vysetrila povedala, ze podla nej krvacanie pri stolici zapricinili hemoroidy. tie nemam. potom ma poslala na gastro. gastroenterolog ma komplet vysetril a vsetko je OK - az na tu zaludocnu kyselinu. tu mi ale vybral. takze vsetko je OK - podla neho. ja neviem no...

123456

mala by si zistit, po ktorych jedlach si nafuknuta... moze ist o potravinovu alergiu... moze vsak ist aj o premnozenie kvasiniek... na to je potom vhodna protikvasinkova dieta....

candida.cz

Katelin

No ked mas taketo zdravotne problemy radsej nic neriskuj a porad sa z lekarom,to nie je sranda,ak ides k nemu az na konci maja a pre teba je to dlha doba tak chod za inym alebo aj za dietologom