5. ročník VŠ

Príspevok v téme: 5. ročník VŠ
blecha

Je to už môj nekonečný problém, trápenie.

Som už v piatom ročníku, ale ako som skončila 3. ročník neštudujem z vlastného presvedčenia, vlasnej vôle, je to pre mňa trápenie. Každý semester sa vyskytnú problémy, kedy začnem plakať. Najšťastnejšia by som bola, ak by som to mohla zabaliť a venovať sa veciam, ktoré ma bavia a napĺňajú - štúdium úplne iných vecí ako študujem teraz.
Opäť teraz je už skoro apríl, ostávajú mi 1 skúška, ktorú som si prekladala z minulého roka, 1 skúška, ktorú mi nedala ani na druhý krát profáčka a ešte 2 skúšky z letného semestra. Ide o tie 2 skúšky, ktoré si opakujem. Nemám fakt už ani štipku nejakej chuti pozrieť sa do podkladov niektorého z týchto predmetov a už v živote sa nechcem ukázať v meste, kde táto škola sídli.

Aká je teda moja otázka? Pýtam sa tých, čo nechali školu, najlepšie tých, čo boli v 3-ťom alebo 5-tom ročníku, či to niekedy ľutovali, alebo nie.

Ďakujem

Emily opat

Prepac ale nehadz vinu na rodicov. Bez vysokej skoly sa ti mnohe dvere nikdy neotvoria, pretoze mat ju je jeden z predpokladov, aby tvoje CV nehodili hned do kosa.
Jediny dovod pri ktorom si viem predstavit nedokoncit skolu v tvojom pripade je, ak by si tym riskovala svoje dusovne zdravie. Lebo su ludia, ktori tlak skusok nezvladnu a vtedy je zdravie prvorade. Neviem, ake ospravedlnenie tu hladas. Mas rodicov co ti umoznia dostudovat, tak to vyuzi. Zabudni na vsetko ine okrem skoly najblizsich par mesiacov. Sprav maximum preto, aby si uspela. Nechat skolu v piataku, ked ma deli par skusok od konca, prepac za vyraz, by urobil iba idiot. Zatni zuby a dokonci studium a potom sa venuj comu chces.

tbl555

ostaň a vydrž. nikdy nevieš, čo bude v budúcnosti, škola a titul ti môžu pomôcť ani nevieš kde a kedy. nevzdávaj to, potom by si to mohla len ľutovať. už to nejako dokop, naber silu, 2 mesiace to nič nie je, ale to ti dôjde až potom =)

blecha

Napísala som teraz jednej zo skúšajúcich návrh riešenia kolíznej situácie. Som zvedavá, čo mi odpíše. Nemám však už na ne nervy, fakt. Tie dva mesiace sú pre mňa veľká záťaž.

A tiež rodičia z úcty ku mne, mali rešpektovať moje rozhodnutie v deň ukončenia 3. ročníka a neťahať ma ďalej, keď som nechcela.

Dadula56

Skola nie je ani v najmensom na prd, minimalne uz preto, ze vela pracovnych ponuk si ju priamo vyzaduje (aj ked zalezi aj aka to je skola..to je pravda. Su vsak aj ponuky, kde sa da pretlacit s lubovolnou, aj ked ich je pomenej.). Stastie nezaruci, ale otvara dvere, ktore by bez nej boli definitivne uzavrete. Navyse sa aj na tych pohovoroch budu pytat na dovody odchodu zo skoly. Ako bude posobit odchod dva mesiace pred koncom?Dnes hladaju ludi s potencialom pre ucenie, rast a zodpovednu pracu. Opustanie paluby ten dojem nevyvola.

xxy

samozrejme, ze vs vzdelanie automaticky nezarucuje dobru buducnost. to ze teraz lutujes cas a peniaze - ok, ale uz len kvoli tomu by si to mala dokopat. nema vyznam ta presviedcat o tom, aby si to dokoncila, ked sama nechces ale uz len z ucty k rodicom by som to dokoncila a DVA mesiace su fakt nic. potom mozes bilancovat, ci to malo zmysel alebo nie, lebo podla mna nema zmysel to, co prave teraz robis.

slnieckovaaa

blecha, ak naozaj teraz nemáš dosť sily, energie ani motivácie (myslím tým myšlienku, že o 2 mesiace bude koniec tvojho trápenia na škole a vyberieš sa iným smerom), úprimne ti radím, aby si si dala prerušenie štúdia, prípadne odklad štátnic a riadne si premysli čo urobíš. Vysokoškolské vzdelanie naozaj ani zďaleka nie je všetko a nezabezpečí ti, že sa budeš mať v budúcnosti dobre alebo lepšie ako bez neho, ale predsalen je to plus, hoci možno by mnohí oponovali a ty si už krôčik od ukončenia školy, chýba ti len máličko.

blecha

ide o to, že už 2 roky bojujem. keby to bol aspoň nejaký smer, v ktorom sa chcem uchytiť, ale ja v tej sfére vôbec nechcem nič robiť.
Mám skončenú nadstavbu a v jej odbore by som oveľa radšej robila. Mám cieľ robiť niečo, kde VŠ nebudem vôbec potrebovať.

Jedine, čo by som ľutovala, by boli tie investované peniaze, ktoré rodičia na to dali, ale dali ich zdôvodu, aby som ostala na škole, chceli si ma tam udržať, aj keď vedeli, že tú školu nenávidím.

ale teraz ľutujem najmä dávať toľko času a nervov do niečoho, čo absolútne nezúročím.

VŠ tiež nezabezpečí to, aby som sa mala lepšie, zabezpečiť si to musím sama. Škola je na prd, keď sa nevieš hýbať.

A neberiem to tak, že by som to vzdala, bolo by to pre mňa vyslobodenie a s*ala by som aj na tie 2 mesiace, čo mi ostávajú do konca, lebo do vtedy aj ošediviem!

sweater*

podla mna to tuez uz dotiahni, vybojovala si cez rok a pol tak tych par mesiacov uz zvladnes, ci nie? bude to skoda takto tesne pred koncom. a to som z tych co skolu nechali a nikdy som to neolutoval, a to som nebol prvak...

Dadula56

Je velmi otazne, ci sa mas vobec riadit tym, ci ostatni lutuju alebo nie. Strucne ti to poviem tak, ze poznam aj takych aj takych. Nelutuju iba ti, ktori sa dokazali uchytit v inej oblasti. Ti ostatni na tom nie su ovela lepsie, nez na tej nenavidenej skole. Mozno aj preto, ze nechanie skoly tesne pred zaverecnou je scasti aj o tom, ze dana osoba sa nedokaze zatat a vydrzat. Casto potom nechaju aj tu dalsiu a dalsiu skolu. Ci budes schopna vystudovat inu skolu je nejasne. Na to treba cas, peniaze, volu, chut sediet na zadku. Ta uz u cloveka pomaly ustupuje s vekom. Jednoducho nemas nikde napisane, ze tu dalsiu skolu dokoncis. A ak sa ti to nepodari je lepsie aspon tuto jednu mat. Aj kebyze ides robit nieco uplne ine. Vzdy je to nieco, k comu sa mozes vratit, ak by bolo zle.