extrakcia???

Príspevok v téme: extrakcia???
Veronika L.

neviem ci som to napisala spravne,ale myslim,ze toto je to prave pomenovanie mojho problemu. Ide o to,ze moja zubarka mi ma vytrhnut zub lepsie povedane len jeho pozostatky - take ulomky nakolko mam zub cely rozsypany a trcia mi z dasna len velmi male ulomky. Bola som aj na rontgene kvoli tomu,aby vedela ci nemam zakriveny koren a ci mi to bude moct odstranit ambulantne alebo chirurgicky. Po zhliadnuti snimok povedala, ze to pojde ambulantne vypacit, pripadne rozvrtat a po kuskoch vybrat. Chcela by som vediet ci mate niekto takuto alebo podobnu skusenost, neviem ako to bude presne prebiehat, ci to boli ci je to zdlhave a bolestive a ci sa pri lieceni mozu vyskytnut nejake komplikacie. Dakujem velmi peken za vsetky odpovede

samko r.

Áno, Tantum verde to má napísané aj v návode, že sa ním robia výplachy úst po chirurgických výkon ústne dutiny, čo je vlastne aj trhanie zuba. Stojí cca 140 korún a pôsobí aj ako anestetikum.

Veronika L.

tak vam vsetkym dakujem, snad to dopadne dobre, musim sa priznat, ze uz mam trosku mensi strach, ja sa hlavne bojim toho, aby ssa to dalo vybrat. Tak vrela vdaka vsetkym a na ten vyplach repikom alebo harmancekom. Pocula som, ze na takyto zakrok je vraj dobre zaobstarat si aj nejaky roztok Tantum verde, ze je to vraj dobre na zapaly dasien, hrdla a i po takomto zubarskom zakoroku. Tak este raz vdaka

aljoška

Veronika,mala som takúistú skúsenost.Zubár mi išiel trhat zub a ten sa mu rozpadol.Tak mi ten zbytok trocha rozvrtal,nejako tak aby ten zbytok zuba rozdelil.A to dlátko som vobec necítila a išlo to velmi rýchlo.A neviem asi som zvláštny prípad,trhali mi už dost stoličiek ale mna akosi nič nebolelo ani ked prestala učinkovat injekcia.Ale možeš si to vyplachovat harmančekom.

tereza1978

priklanam sa k samkovi.potom ked ti prestane ucinkovat injekcia ta to bude boliet ale to je individualne lebo to dasno bude troska rozvrtane.treba si dat nejake analgetikum a bude dobre.spytaj sa na vyplachy repikom.niektori zubari doporucuju niektori nie.tak sa radsej spytaj.ja poznam zubara ktory radi si hned zapalit.nikotin zuzuje cievy.zabranuje krvacaniu.mne pomaha nieco z mrazaku obalim do uteraka a prikadam na tvar.drzim palceky a neboj sa

samko r.

Veronika, ja som mal tento problém v zime, musel mi trhať 8-ku vpravo dolu. Horné 8-ky išlo dobre, ale spodná mala silný koreň. Preto sa mu po kliešťami zub rozpadol, a on ho musel rozvŕtavať. Dal mi 2 dávky injekcie, lebo po prvej som mal ešte trošku citlivý zub, ale potom som bolesť vôbec necítil, len ten sprostý pocit ako keď ti niekto dľobe v hlave, točí s ňou atď.3x mi dal liečivú dreň, mal som to asi mesiac citlivé, boleli ma aj horné zuby, lebo sa ten zápal prenášal. Bolo by to aj skôr, ale ATB mi nechcel dávať pre na vredy náchylný žalúdok. Ak máš dobrého zubára, neboj sa. Papapá.