Krčna chrbtica, pocit na odpadnutie

Príspevok v téme: Krčna chrbtica, pocit na odpadnutie
zukume

Dobry den.mam 21.mam problemy s krcnou chrbticou,chodila som na neurologiu,rehabilitacie(elektroliecba),EEG-dobre, ocne-dobre,RTG-kriva krc.chrbtica,no zhorsuje sa mi to.bolieva ma hlava,je mi zle,hlavne v MHD mam neustale pocit na odpadnutie,strach,musim hned vystupit,zavraty,hlavne v uzavretych priestoroch bez pristupu vzduchu mi je zle,proste mam uz problem pohybovat sa po meste,aj za sedenia mi je zle,stracam vedomie,trpnu mi niekedy ruky,cvicim ale necitim zlepsenie,mam pocit neustaleho smadu,uz naozaj neviem co mi je,citim sa slabo,tazko sa mi dycha,mam ist este na neurologiu,lenze dalsie tabletky uz nechcem,nerobili mi dobre,neviete mi nejako poradit?na koho sa obratit alebo ake vysetrenia este podstupit... dakujem za kazdu radu! Zuzana

zukume..

ahoj zdeni.no uzivala som aj antidepresiva,ale tie som neskor razne odmietla,pretoze zo mna urobili otapenu apaticku...a neriesili moj problem,mozno docasne.ale neurologicka mi nic ine poradit nevedela,tak som povedala dakujem za taku "pomoc" a sla som svojou cestou.teraz pravidelne cvicim pilatesa,a rozdiel je neuveritelny.

zdeni

Zukume Chcem sa opytat na uzkost co mas v Mhd ci si nahodou neuzivala 1.)antidepresiva a ak je narusena blokada 2.)krcnej chrbtice
ktora posobi aj na funkciu tak moze byt z toho zle po neurologickej stranke a objavia sa uzkosti ja som nieco zazil tiez nieco podobne

zukume opat

ahojte.neuveritelne,ale este po roku stale reagujete na moj prispevok:-)a tesi ma to..stale si ich priebezne pozeram...mozem vam teraz poradit kurzy Pilatesa,na ktore som zacala chodit...velmi mi pomohli,ale samozrejme asi az po 15tich hodinach,a treba chodit 2x tyzdennne.spevnuje sa mi drzanie tela,a uvolnuje chrbtica.posl.rok mam pre zmenu problemy s krizovou chrbticou,a to je tiez katastrofa.ale lieky uz neberiem,len CVICIT!!!co sa tyka tych pocitov v MHD,musim sa priznat,raz za cas sa vratia,ale bojujem s nimi.tieto veci su psychicke,to uz viem.napriek tomu ze cvicim,chrbat boli menej,ale toho sa musim zbavit svojou hlavou.na to este recept nemam,ale snazim sa casto cestovat MHD. este poznamka.co sa tyka PILATESA neskusajte ho cvicit ako zaciatocnici pomocou kazety alebo knihy,poskodite si! naoko su lahke,ale pravda je taka ze tie cviky su hotova veda,je tam zlozite dychanie,a treba ich robit presne,pod dohladom instruktorky... drzte sa!

brunca

mne tvrdili roky ze to mam z krcnej chrbtice a teraz mi neurologicka povedala ze sa mi nedokrvuje dobre modzog a mam hrozne nizky tlak ale s chorou krcnou chrbticou to urcite suvisi ale nie je to cisto len jej zasluha.tam ti bohuzial insie nepomoze len lieky ale aj cviky na krcnu chrbticu dost zaberaju priznaky su potom miernejsie.skus sa informovat na tie cviky,mozes ich robit aj doma.aj by som ti ich napisala ale nieje tu priestor. vela stastia.inak takychto pripadov v poslednej dobe rapidne pribuda.

jolaos

No konecne som prisiel na to co mi je.Toto co tu opisujete mam presne aj ja uz 2roky.Pred 2 rokmy som mal pneumotorax na lavej str. a odtedy mam tieto iste problemy na druhej str.POchodil som vsetkych doktorov aj CT,neuro,pneumo,orto.A to mi ziadny s nich nevedel povedat ze ide o toto?Ved s tymto museli mat skusenosti?To az sam si musim horko tazko zistit co mi je?Normalne som vytoceny tou neprofesionalitou a nezaujmom o pacienta.To je hnus

jovanna

Iko vdaka, ja som prave tento tyzden bola u neurologicky, ktora mi nasadila slabsie AD ...
Najhorsie na tom je, ze v podstate v praci nepocitujem ziadny stres, a tieto problemy sa vynorili spontanne. Najprv som si myslela, ze to moze sposobovat krcna chtbtica, ale neurologicka tuto suvislost aj vzhladom na moj vek (24 r.)a stav krc. chrbtice vylucila ...
Zajdem teda aj za psychologom a skusim to riesit s nim.
Dakujem este raz a prajem vsetkym vela sil.

iko

Ked som mal 40 r. mal som takmer tie isté problémy ako ZUKUME, a potom aj iné. Po vsetkych vysetreniach a aj zbytocných ktore vylucili "tazku" chorobu mi boli nasadene antidepresíva.Liecila ma psychiatricka a dopadol som ako JOVANNA s "hrčou" v krku. Hovorí sa tomu medzi lekármi POCIT CUDZIEHO TELESA V KRKU. Ona tam ta "hrča" je, v skutočnosti sa objavuje a cítíť ju,ale si ju vyvoláme sami.Potom som sa dostal k psychologičke, ta mi vysadila všetky anti.depr.- okamžite. Bolo to ťažké liečenie, trvalo 8 týždňov liečby kým sa prestala "hrča" objavovať.Čím viacej som o nej hovoril,tým tým to bolo horšie. Nakoniec som došiel k tomu záveru ako psychologička tvrdila, aj sám. Počas liečby, ked som bol stastný, ze ju nemám som ju tolko hladal a na nu myslel az som ju nakoniec "cítil". Ked som sa naucil na nu nemysliet a nehladat ju. Nasatal zlom a zlepšovanie.O TOM TO JE.Skoncit s hypochondriou a rozumne mysliet. V tom pomoze len psycholog a nie tabletky.AD to len oddaluju.Skus zistit, kde sa práve nachádzas, v akom prostredí, ked sa ti objaví "hrca", co si robila po stranke psych. napätia a stresu.Len sa moc nesleduj, kedy sa objavuje.Len volne, ked ju spozorujes,ale nie zakazdým.Prajem vam vela sil do liecby.Je to prejav neurózy- vnutorna bolest. Hovorí sa tomu BOLEST DUSE.A na to tabletky nie su.

jovanna

ahojte, aj ja mam podobne problemy, naviac este pocit "hrce" v krku,
absolvovala som uz vsetky mozne vysetrenia, plus rehabky a masaze, no nic... myslim, ze to moze byt aj psychickeho povodu, mate nejaku radu co s tym ??

ingrid

prosim tiez o pomoc, v marci ma odniesla zachranka na neurol.jisku kvoli prisernym zavratom a zvracaniu, vobec som nevidela prve hodiny na oci, tie mi kmitali ako sa im zachcelo, nystagnus trval 4 dni...vsetko som videla desatoro...absolovala som CTmozgu neg., vys na menierov syndrom tiez neg.ocne, usne,VEP,BEAP, krvne hodnoty, vsetko v norme...po dobu 8 dni mi nevedeli znizit TK 180/110..hlava ma vobec nebolela, len tupa bolest v zahlavi, tlaky...absolvovala som odvtedy spustu masazi, infuzii, rehabilitacii....2-3 dni dobre a znovu kolotoc...je to strasne...do prace chodim, ale na pocitaci dokazem pracovat len par minut v kuse, obraz mi zacne utekat, napina ma na zvracanieidem odpadnut...je to aj 15krat za den...prosim o radu..som uz unavena