Anorexia a správanie

Príspevok v téme: Anorexia a správanie
KuX

Môže anorexia tak veľmi ovplyvnovať celú osobnosť človeka.. správanie, myslenie ,konanie keď už má osoba veľmi nízku hmotnosť? Zažili ste to už niektorá, že ste stratili kvôli tomu napr. dobré priateľky?
a keď priberie dievča , uvedomí si, aká bola, dokáže si priznať chybu , že ju v tom čase ovplyvnovala choroba?

Maoam

ta zmena osobnosti a spravanie ide ruka v ruke s tym psych. ochorenim, musela by si jednak priznat svoj obrovsky problem a jednak byt ochotna prijat odbornu pomoc

neviem, v akom vztahu s tou osobou si, jedine, co mozes urobit je - ak si toho schopna a mas na to silu, jej na rovinu povedat, co si o tom celom myslis ALE aj dodat, ze budes pri nej stat a pomozes jej

ak ale nebude ochotna prijat tvoju pomoc, jedina moznost je ist na odstup s tym, ze ak si to rozmysli, moze sa k tebe opät vratit, ked sa uvedomi

chapem, ze ak ju mas rada a ak je to nebodaj niekto z tvojej rodiny ci blizka priatelka, ze spolutrpis, ale inak sa to riesit neda

niekedy je potrebne, aby dana osoba nejaky cas ostala 'sama', inak si neuvedomi, ze potrebuje pomoc, proste niekedy fakt musi taky clovek padnu na same dno, aby sa uvedomil...

a nic si nevycitaj!

KuX

Maoam .. tu ide teraz o osobu ktora ma dost psychicky nici svojim spravanim anorekticky.. a obavam sa ze aj ja sa coskoro zblaznim z jej spravania :-(
nedokazem uverit ako sa moze postupne s nizsou vahou menit aj povaha cloveka :-(
ja chcem tu osobu konecne vidiet zdravu! :-(

Maoam

k tomu druhemu: no tak dotycna najprv musi dojst do studia, ze je ochotna a schopna si vobec priznat, ze MA velky problem a anorexiu, potom musi dojst do stadia, ze je ochotna a schopna prijat pomoc a musi chciet sa z toho dostat von, absolvovat potrebne terapie, odb. pomoc, no a na to treba dostatok sebareflexie, odvahy a podpory, postupne spätne samozrejme nasleduje pochopenie a uznanie, uvedomenie si danych zmien a ich suvis s danym ochorenim, ale to je uz krok c. 5, najprv nasleduju ine kroky..., kym sa baba dostane do tohoto stadia, musi prejst najprv tymi ostatnymi

Maoam

samozrejme, nedostatok potravy, vyzivnych latok mimoriadne silne ovplyvnuje metabolizmus, mozog a jeho cinnost, casom sa uplne meni osobnost, psychika, spravanie.....je to uplne normalna sucast daneho ochorenia