Dôležité upozornenie pre držiteľov preukazov ŤZP a ŤZP/S!

.

dana,angela..príspevok mu odňali preto,lebo už nesplňuje podmienky na jeho poberanie
dôvod je uvedený v rozhodnutí
keby mu preukaz chceli odňať,tak by to tam uviedli
odvody do poisťovní z ZŤP nesúvisia
sú podmienené priznaním invalidného dôchodku
pokiaľ mu ho Soc.poisťovňa neodňala,platí ich stále polovičné

ddana

Príspevok mu pravdepodobne odňali kvôli zvýšenému príjmu, inak by automaticky bolo napísané, aby vrátil preukaz.

ni-ka

no a kolko tam ma percent?ak nad 50% tak je TZP a nic nemusi vracat aj ked uz neberie prispevok...ved v rpzhodnuti je jasne uvedene ze menovany....ma mieru funkcnej poruchy.....% a je/nie je osoba s TZP.Urcite to ma v tom papieri co mu prisiel.
a ak si nie je isty,nech si tam zavola.

angela85

no tam je znizene to percento, ale tam bolo iba zmienene, ze mu odnali prispevok na stravu, ale co sa tyka preukazu tak tam nebolo nic zmienene, ze ci ho ma odovzdat
ja len, ci pride papier na to aby odovzdal preukaz, alebo to je automaticke, ze ho ma odovzdat

ni-ka

angela-ved v posudku ktory mu prisiel ako posledny ma napisane ci je aj nadalej TZP obcanom...je tam uvedena aj percentualna miera.Ak ma viac ako 50%,tak je aj nadalej drzitelom preukazu TZP osoby.

angela85

chcem sa spytat, priatel ma preukaz ZTP, ale podla posledneho posudku mu zrusili dietny prispevok kvoli zlepsenemu stavu, mal by v takom pripade vratit ZTP? a zrusit polovicne odvody do zdravotnej poistovni? aby to spatne nemusel doplacat. zatial to od neho nikto neziadal

ni-ka

jedine po dosiahnuti dochodkoveho veku dat si vyratat starobny dochodok a nechat si vyplacat ten ktory bude vyssi - invalidny alebo starobny

ni-ka

tak ked uz si nad 70%, uz ti ID nezvysia ani pre zhorseny zdravotny stav...len kazdorocne k 1.januaru o nejakych par eur...

ni-ka

ID sa zvysuje kazdorocne k 1.1. a o zvysenie sa ziada v pripade zhorsenia zdravotneho stavu,ak je pokles schopnosti pracovat pod 70%.