Agresívny muž

Príspevok v téme: Agresívny muž
Ivka0115

Dobrý deň ... Rozišla som sa s priateľom preto lebo začal byť agresívny a chladný. začal to robiť po 2 rokoch zo sekundy na sekundu sa zrazu zmenil a dovolil si položiť na mna ruku. Už neviem ako ďalej ako mám zistiť odpoveď na toto :( Veľmi ma to trápi lebo ho milujem ale nechcem aby ma bil. On mi stále tvrdí že už sa to nezopakuje je o tom presvedčený vidím že sa trápi že som sa sním rozišla. Myslíte že takýto človek by sa dokázal zmeniť ?

Slobodna

weird doubledoga si nevšímaj, on má takéto sexistické názory že hnus aj v iných témach. Asi ho doma žena mláti a je riadne pod papučou tak sníva o tom, akoby jej to vrátil ale nemá na to gule. On ženy nemá za nič, podľa neho sme len štetky ktoré idú po peniazoch a zaslúžime si byť týrané.

Cindy- tak som feministka a čo?Keby si niekedy pracovala s týranými ženami a deťmi, tak by si pochopila moje názory. Ak si myslíš, že pre deti je lepšia úplná rodina za každú cenu, namiesto pohodovej atmosféry a šťastnej mamy tak si dosť naivná.

angela85

opakovane násilie, ci úplne bezdôvodne odcudzujem a veľmi sa toho boljím, ale vždy sa môže stať, že tá facka, mohla byť niečim vyprovokovaná (teraz tu fakt hovorím iba o facke) ani nemusí byť daný človekom, ale rôznym sledom udalostí. Aj matka po namáhavom dni dá facku svojmu drzému dieťaťu a potom to ľutuje, žena dá facku mužovi za vulgárne narážky alebo aj inej žene za urážku a to sa vtedy nikdy nerieši ako nejaký veľký problém, iba sa proste človek nevedel v tom momente ovládnuť, možno to dovtedy nikdy nespravil a nikdy už viac nespraví...
to len tak na okraj, ale násilie silnejšieho nad slabším odsudzujem a bojím sa ho

.weird

cindy - k tej babe s palacinkami co uvadzas ako priklad = ja predsa nemam problem ani na nu povedat "aka je ONA zla. ja nechcem muzom uberat na svoj ukor. poznam x pripadov kde je to tak, aj inak. a co teraz, budem tvrdit ze vsetci muzi su taki, zeny take? ja nekreslim zborovo ani jednym svatoziaru.

myslis, ze chodim s klapkami na ociach a hlavou v oblakoch? (ok, niekedy :D) ale to ze zeny su agresivne, ze robia blbosti, vyuzivaju muzov, ….. mne to je jasne a VOBEC to NEobhajujem. ja mam v tomto naozaj rovnaky nazor ako ty.

cele sa to odvinulo od toho ci ma muz pravo udriet zenu = moj postoj ostava nemenny v podstate cely zivot, je to jednoznacne NIE.

.weird

double dog no ano, mnohe zeny su vselijake a mnohi muzi su vselijaki. jedna pani povedala.
kto ti, alebo teda "im" kaze, aby zili s takymi princeznickami? preco to tolerovat? je treba z muzov robit nesvojpravne bytosti, co nevedia komunikovat a nevedia ovladat svoje impulzy? ak je treba takej princeznej otvorit oci, preco jej medzi ne rovno jednu vrazit? ale toto je naozaj uz len take strielanie slepymi…

za seba mozem povedat, ze muzmi nemanipulujem, dovolim si povedat aj za (ostatne) emocionalne vyzrete zeny, ze ani ony. v konecnom dosledku asi len "rovny rovneho si…"

a je mi jasne, ze vdaka rozdielom medzi muzmi a zenami to spoluzitie proste nie je vzdy jednoduche, ale tak hadam stoji za to. no a hlavne aby sme to vsetci bez ujmy prezili :DD

Cindy35

weird, preco by mala byt zena prave tym neposlusnym zvieratkom? v inej teme prave pisatelke radili, aby si neschopneho a impotentneho muza nechala doma ako domace zvieratko, ktore sa bude starat o deti a domacnost.

Ja si myslim, ze tu nejde o problem medzi muzmi a zenami, ale hlavne o osobnostne crty. mam kamaratky, ktore svojich partnerov doslova tyraju, on jej musi kazde rano varit palacinky na ranajky a nosit jej ich do postele a pritom ona si pri kazdej prilezitosti, kej je jej partner mimo mesta, dovlecie do ich spolocnej postele milenca, zvacsa vzdy ineho.
keby to robil muz jej, by ste tu vyplakavali aki su muzi zli. teraz co poviete.
tiez poznam manzelstva, kde je zena taka sekera, ze je z partnera po dlhorocnom partnerstve alkoholik- jediny vzdor, ktoreho je schopny, je sebadestruktivne si vypit.

ked som robila v zdravotnictve, castokrat sme museli krotit mimoriadne agresivne zeny, takze stale si myslim, ze to je problem vsetkych ludi, nielen muzov.

sususu

draha takyto clovek NEDOKAZE OVLADAT SVOJE PUDY...zial, NEZMENI SA N- I - K - D -Y...Mozes byt rada ze si sa ho zbavila...inak by ti narobil take monocle...a nechtiac ti moze ublizit este viac... NIC S NIM NERIES, TO SU NAJHORSIE TYPY MUZOV

doubledog

nuz, je jasne, ze mnohym zenam by vyhovovalo, ak by im muzi dovolili hocico a jednali s nimi ako s rozmaznanymi princeznami.

ved ked uz pride na lamanie chleba, vzdy sa mozu vyhovorit na to, ze su proste komplikovane, alebo maju narok na nejake specialne ohlady bez ohladu na svoje spravanie.

zeny odsudzuju nasilie najma preto, ze su slabsie.
napr. taku psychicku manipulaciu a vydieranie zeny neodsudzuju, bezne o nej hovoria, chvalia sa nou medzi sebou a odporucaju ju pouzivat.
to zas odsudzuju muzi, lebo ti su v tejto discipline slabsi a nevedia sa jej branit.

.weird

doubledog, ja neviem ci tak posobim (ak hej, cez pisany text to nie je mozne brat ani ako kompliment), ale uz davno nepatrim medzi nast rocne. o nedostatok mojich zivotnych skusenosti si ale naozaj nemusis robit starosti.

k tvojmu prikladu som sa nevyjadrila = asi mi to neprislo ako jedna z tych nechvalne znamych situacii, kde je "nasilie vynikajucim riesenim" (a uprimne, tvoje zvysne vyjadrenia si vyziadali vacsinu mojej pozornosti - naozaj ma stalo vela usilia uverit, ze toto mozes mysliet vazne).

hm, takze partnerka ti rozbija veci = ak to nie je nejakou psychickou poruchou, tak ste sa zrejme pohadali (cize v tom nie si uplne nevinne ani ty).
co tak v prvom rade uprednostit uctu k zivej osobe pred nehmotnymi predmetmi? co tak ju skludnit nie fackou/nie nasilim ale inak A nasledne opustit situaciu, nechat ju vychladnut a zaroven ist vychladnut? (facka "sluzi" na prerusenie amoku - to sa da aj ak ju napr. na okamih pevne chytis, alebo inak zaujmes jej pozornost).

co si cakal, ze ti na to poviem? aha ok, rozbija ti veci, ty jej rozbi hlavu?

doubledog

weird
ked ziskas iste zivotne skusenosti, pochopis, ze nie vsetko sa da riesit nenasilne.

napisal som ti priklad situacie, o ktorej hovorim.
akosi si sa k tomu nevyjadrila, cim to bude? :)

juliana456

moj priatel je tiez agresivny a vybusny, uz niekolkorat ma sotil na postel,a raz mi chytil moju sanku silno. Neznesie malu kritiku