Ako vytiahnuť chronický zápal z prsníkov

Príspevok v téme: Ako vytiahnuť chronický zápal z prsníkov
xixia12

Dobrý večer kamaráti :-) Potreobala by som radu. Mala som zápal prsníkov ešte v pôrodnici, neliečili mi ničím, žiadnymi atb ani nič... nemala som horúčky...iba hrozne tvrdé prsia...tak som si to musela silou vytláčať, aj sestričky mi vytláčali..vôbec sa mi nechcelo púšťať mlieko... Bolo to kôli tomu že malú vždy nakrmili nutrilonom ked plakala a ked mi ju doniesli na krmenie tak bola najedená a nepapala... aj ked im primár povedal že mi ju majú nosiť často..nenosili..a ja som bola hlúpučká prvorodička a nevedela som si dupnuť nohou moja dcérka prišla o najdôležitejšie mliečko... a ja som mala na prsiach modriny od toľkého vytláčania...Tak sme vyšli s pôrodnice so statusom -nedojčiaca matka... ale ja som vedela že dojčiť budem... prikladala som si malú furt.. a po mesiaci som normálne začala kojiť... kojila som do roka a pol... a potom ked som bola na vyšetrení sono po kojení, tak mi tam lekár na sone objavil takú guličku...ale dlho na ňu pozeral, skúmal s každej strany a potom povedal že je to tuk, že občas ostávajú také tukové ložiská po kojení ale vraj sa to vstrebe... Tak som išla domou už s malou dušičkou.. ale začali ma prsia pobolievať... , bola som pri liečiteľke a ona povedala že tam mám množstvo takých malých raniek, od toho vytláčania a že sa mi to tam drží.. odporúčala mi tvaroh prikladať, aj kapustu, aj som mala tie čínske náplaste čo mám v albume-ak by si chcela možno by ti pomohli, teraz som bola po dlhšom čase u nej zas..tak povedala že už mám jeden prsník čistý ale na druhom mi ukázala kde ešte mám.. a presne tam ma to stále bolí... Moja doktorka mi len povedala nech si kúpim ten indonal aj mastodynon... Čím by som to mohla ešte skúsiť vytiahnuť..nejaké obklady..alebo niečo iné???

RNG

Lecitin odopcha mliecne zlazy, v davkach az lyzica denne. Tak isto pomaha brat aj enzym na tuky=lipazu, ktoru v davkach az do 60 000 USP mozes dostat zo styroch enterickych tabliet napr firmy Solgar. Lecitin dostanes aj na Slovensku, napr z firmy Vemica,
Ten entericky pankreatin je ale zatial len z dovozu, pozri napr iherb.com
Tuky sa rozpustaju pri zvysenej teplote a tuhnu pri nizkej, Takze studene obklady su na to definitivne zle.

xixia12

Dúfam že to bude len to... to by som bola šťastná.. strašia ma iné choroby :-S ... A dá sa to zistiť na sone?

mamita

môžeš mať upchatú mliečnu žlazu....mňa vtedy všetroval len hmatom...ale to je 16rokov dozadu...tak neviem

xixia12

Skúsim to.. ale zajtra sa už chystám na vyšetrenie nejaké... Nevieš aké by som si mala pýtať? Krv vziať, alebo zas sono? Ono ma to bolí tak nad pravým prsníkom...

mamita

no bolo to už dávno...ale ja som mala vtedy aj horúčky takze ja som si to dávala studené...ale myslím že ked to bude izbová teplota tak nič nepokazíš

mamita

skús vínové obklady..babský recept ale mna zachránil pred operáciou....kyslé víno nejaký silván alebo niečo podobné daj na gázu a na tie miesta kde máš zhluky...držím palce