Otázka na RNG

Príspevok v téme: Otázka na RNG
hejter

Ahoj RNG, poprosil by som ťa o radu. Bral som týždeň antibiotáka, po nich ma trošičku pobolieva žalúdok, chcel som sa spýtať, ktoré probiotikum by si mohol odporučiť. A ďalej, niečo na posilnenie imunity, čo by si mohol odporučiť?? Alebo ktoré konkrétne vitamíny? Mám veľmi zlú stravu, málo výživy, som ochotný aj priplatiť viac za kvalitný doplnok.

Zuzka 56

Ďakujem za radu, a čo hovoríš na tú imunitu a opakované zápaly nosohltanu? Môžem mať dačo v nose, nejaké vírusy, kt. tam stále sú, alebo je to len oslabenie imunity, alebo je to alergia? Viem, že sa to nedá tako len tak diagnostikovať, ale ked mi niečo je, je to zápal v hrdle. Tiež musím povedať, že mi pomohol klíčkový olej na moju imunitu.

RNG

Zuzka 56, samotne probiotika nestacia, aby osadili/kolonizovali creva treba brat pre nich potravu, tj zmesi mikrovlaknin. Niektore dostanes aj na Slovensku, ako napr z firmy Vemica, dostanes inulin, psylium ovsennu vlakninu a ine. A to za celkom vyhodne ceny, ovela lacnejsie , ako zo zahranicia.
Ak nieco chces zo zahranicia, tak je to v prvom rade citricidal na roztok, kvapky do nosa, pripadne aj na pitie, NAC na odhlienenie(to mozes dostat aj na Slovensku pod acetyl cysteine) a oreganovy olej, odporucam napr entericke kapsule z firmy NOW, kde je zaruceny obsah ucinnej latky, carvacrolu.

Zuzka 56

Zdravim RNG, chcela by som ťa poprosiť o radu. Chytím od detí dosť chorôb - formou zápalu nosohltana, nemám pri tom vôbec nádchu, ale zatekajú mi biele hlieny do hrdla, neskôr sú žltzozelené. Som unavená, polihávam Je to OK, ked nič nejde z nosa? Bývala som často chorá po pôrodoch, imunitu mi dávali dohromady dosť dlho, brala som probiotiká, vitamíny, miner., imunopreparáty. Dosť som však používala Bioparox do nosa a hrdla, ten mi pomohol oddialiť dalšiu chorobu. Teraz som na tom celkom dobre, len cítim slabý tlak v cele a na spánkoch. Nič ma však nebolý. Niekedy ráno vysmrkám trocha zeleného, tuhého, ale málinko. Preto ma zaujíma, či ide stále o oslabenú imunitu, alebo mám v dutinách stále pozostatky chorôb? Mala som i pneum.chlamýdie, antibioticky mi ich zničili.
Čítala som si aj rady na tvojej stránke, no nemám peniaze na všetky preparáty z ameriky. Ktorý by som si však mala aspoň ako prvý kúpiť?
Ešte ma napadlo, mám problém so škvŕkaním v bruchu, plynnatosťou, súvisí to so zlou imunitou v črevách?Beriem probiotiká a nič.
Vďaka za radu

RNG

DGL je silny a nedrazdiaci vytazok, tj caj to nijak nenahradi.
Obsah zaludka sa moze proti gravitacii dostat do pazeraku len vtedy, ked ho tam tlacia kvasne plyny. A kvasenie v zaludku moze nastat len ked tam nie je dost kyselin co by to kvasenie a ine mikroby potlacil
Kvasenie v zaludku moze nastat aj pri hladovke,. ked si dostatocne kyseliny rozriedis, lebo v zaludku sa vzdy nachadzaju nejake zvysky potravy.
Zriedkavo su bolesti zaludka a dokonca aj pala sposobene , kde sa potrava z dvanastornika pod tlakom kvasnych plynov dostane do zaludka, teda aj so zlcou,. ktora poskodi zaludocne steny.
Na to pomaha brat hodne mikrovlaknin, ktore do seba zlc nasiaknu a polacia z dvanastornika do criev. Najma v noci sa to stava, a mnohym ludom, co maju tento problem napr staci zjest na noc jablko(3 gramy pektinov) a to im problem obvykle vyriesi.

Deformity zachlopky sa daju vidiet na gastro, alebo dokazat, ked sa na prazdny zaludok zavesis dole nohami, tak ti obsah zaludka, tj trochu kyselin , natecie do pazeraku. To sa neda doplnkami riesit.

otazkaodpove

RNG, a co hovoris na caj z lekoricoveho drievka? pomoze aspon trochu? alebo sparene lanove semiacka, to tiez obnovuje vystelku - podla ludovych receptov. dnes som to vyskusala a na palu to pomohlo. neviem ci mam alebo nemam brat ten betain. lebo zaha ma nepali casto, len obcas a nie len po jedle. napr. posledne dni ma pali rano ked vstanem (a vecer som nejedla). a bolieva ma zaludok (tiez nie stale, len obcas). dnes ma od rana bolel a ked som si k jedlu dala betainHCl, tak ma konecne boliet prestal, ale zas neprijemna zaha sa dostavila. tak ja neviem, ci mam kyselin malo - mam 25 rokov.
Zvyknem drzat raz do tyzdna liecebnu hladovku, a ked cely den nic nejem, tak vecer tiez citim tu palu v krku, tak to uz ozaj nema byt preco. Nerozumiem tomu. Najpr som myslela, ze sa mi tymi hladovkami uz zlepsila vlastna tvorba HCl (co moze byt, lebo dovtedy som trpela skor nechutenstvom, teraz mavam normalny pocit hladu) a ze mam tu zaklopku este neuzavretu a preto citim tie silnejsie kyseliny. Lenze ked nejem v nejaky den, tak ani HCl sa predsa netvori (len pri styku s jedlom) a pijem len cistu vodu a rannu urinu - 2dc rano a potom uz nie, len vodu. Nemas predstavu cim to moze byt? Vdaka za odpoved, ak aj nie, aspon som sa opytala

RNG

Nuz ked nebudes s jedlom pit vodu a tak si riwedit kyseliny, mozno ani nepotrebujes brat betain HCl.
Kolko brat kedu zalezi od jednotlivca a velkosti jedla. Ber to vzdy na zaciatku tesne pred jedenim, lebo s prvym hltom zacne kvasenie a tomu chces predist okyslenim zaludka. Bez kvasenia totiz sa nemoze jedlo dostat do pazeraku a tam palit.!, max 2 tabletky by ti mali stacit.
Zaludok je obvykle velmi dobre chraneny proti kyseline zaludocnym mazom. Ak mas ale poruseny vyrobu mazu, tak pouzivaj DGL, 2 tabletky rozzuj 15 minut pred jedlom, to ti regeneruje zaludocne steny, mozno i vyrobu kyselin ale zarucene vyrobu ochranneho mazu.
V pripade ze ti nepracuje ta zachlopka poriadne, aj to sa moze stat, ti zialbohu poradit neviem. Ale ked mas palu, je to skoro vzdy z toho, ze ti plyny z kvasenia v zaludky vytlacia obsah do pazeraka,tj mas NEDOSTATOK kyselin a preto ti jedlo v zaludku kvasi a hnije.

RNG

Irena, ja menovane kupujem zo swansomvitamins.com kde ich maju podstatne lacnejsie
Ale iherb ma napr Thorne Research, Berberine-500, nehovoriac o extrakte z olivovych listov a yame, tie su na obsah ucinnych latok(oleuropein a Diosgenin) v Iherb slabe a drahe.

otazkaodpove

Ahoj RNG,
prosim ta o radu. Uz treti den uzivam betainHCl, kvoli nedostatku kyselin. Ked si dam jednu tabletku 648mg (z NOW) s jedlom, tak zanedlho ma zacne zlahka palit zaha. Tak som si skusila dat s jedlom dve a tiez ma palila, trochu viac este. Tak sa ta chcem spytat, ako to mam spravne uzivat, aby som si neuskodila. Myslela som, ze ta zaha prestane palit, ze doplnenim kyselin sa uzavrie ta zaklopka (a mozno aj ano, ale trva to trochu dlhsie?) a dokym sa mi teda uzavrie, mozem brat dve aj tri tabletky? lebo to palenie je dost silne a nechcem si zbytocne leptat tu nechranenu sliznicu, tak neviem celkom presne, ako mam postupovat. Vdaka za radu. Alebo este je mozne, ze s mensim jedlom mi staci 1 tbl, s vacsim 2 ci 3? Lebo aj ta prirodna kyselina sa asi vylucuje v zavislosti od mnozstva spotrebovaneho jedla.

irena g

Prosim Vas, mozte uviest nazov produktu Berberine z Iherbu a este poprosim na olivovy extrakt a Wild Yam. Velmi pekne dakujem.