Tetania - nedostatok horcika...

Príspevok v téme: Tetania - nedostatok horcika...
lola001

Ahojte ludia, rada by som si tu napisala nieco malo o mojom zdravotnom stave, resp. stavoch ake prezivam ... Ak je tu niekto podobni mohli by ste mi odpisat...:)
Asi pred 6 tyzdnami som si presla velmi stresujucim obdobim (podozrenie na onkolog. diagnozu, do toho skuskove na vs a podobne, proste vsetko naraz). Zacala som si namyslat rozne ine choroby lebo som sa stale sledovala, zasla som aj psychologicke, kt. mi predpisala SNRI, po 3 dnoch som vysadila, vedlajsie ucinky take, ze moje stavy proti tomu su prechadzka ruzovou zahradou....
No a od toho stresujuceho obdobia sa s mojim telom zacali diat velmi zvlastne veci, ktore sa pred tym vlastne vobec nemala...zacalo ma boliet cele telo /slachy, svaly, kosti neviem to identifikovat... mala som v svaloch alebo kostiach akokeby nejake elektrosoky, do toho zasklby svalov na celom tele, necitlivost koncatin, mravcenie v celom tele raz v rukach raz na tvari ... svalove krce v noci .... postupne je toho menej a menej ale stale to pretrvava, mala som aj take stavy ze mi bolo na odpadnutie, zavrate aj nepretrzite pocas 2 dni, k tomu tlak na ociach ... je to velmi zvlastne ze to prislo akurat v tom stresujucom obdobi, trocha som o tom precitala zistila som, ze pri nadmernom strese sa vo velkom mnozstve vyplavuje z tela horcik, kt. je zodpovedny za spravny chod neurologickej, svalovej sustavy a pod. Treba ho doplnat vraj (doplnam ho iba predpisanou davkou co je na stitku jedna tabletka denne)
Pocas dna je takmer vsetko super, ked na to nemyslim, som typ cloveka, ktory potrebuje byt stale niecim zamestnany a stale dostavat podnety, ak som doma nudim sa zacnem rozmyslat co mi je a potom sa trapim ...
Je tu niekto s takymito stavmi? Vyzera to ako tetania, panicka porucha ...

Chcem este povedat, ze moj stav sa zlepsuje ale s odstupom casu by som napisala, ze pred 6 tyzdnami to bolo riadne peklo, psych. som sa z toho zrutila...

Vysledky z krvi super, vsetko mam dobre...

Neurologicke ist zatial nechceem, nakolko som za posledny mesiac podstupila vela vysetreni rtg, ct, gama... nechcem dalsie vysetrenia ... ak by som neurologicke sla, odmietla by som ich ....

Ak mate niekto taketo stavy, napiste ako si doplnate vitaminy... ako to zvladate dik ....

Ivka 1

Vikyky včelí peľ je fajn ale dávaj pozor,z akého zdroja ho máš. Bohužiaľ vo včelom pele a dokonca aj v mede bola zistená prítomnosť ťažkých kovov.Je to závislé od toho,kde včielky zberali peľ a teda od toho,kde mal včelár umiestnené včelie úle.Inak sa to dá len veľmi ťažko ustriehnúť.

vikyky

Ivka 1
ten pel hned vyskusam,kolko treba brat dennu davku,citala som ze 20mg co by mali byt 4 kopcove lyzicky alebo 10 mg ale to je iba prevencna davka
mineraly beriem Bion 3

Ivka 1

Odporúčam vyváženú zmes minerálnych látok Nature Mine v chelátovej forme od firmy Forever Living Product , k tomu užívať včelí peľ vo forme dražé.Mám s tým veľmi dobré skúsenosti.

jedulka

TY se z toho dostaneš.Jdeš na to dobře.Zaměstnat mysl,a nebo ted spíš raději naučit se relaxovat.I to je důležité.Vitamíny a minerály které ted beru já a které mi dokonce zastavili i ty třesy a podobně.Zkouší to sama na sobě.To co dostaneš běžně v lékárnách nestojí za řeč.Přesněji řečeno ve vitamínech je 6-8% vitamínů, zbytek je balast,který ti ještě znečišťuje cévy.Vitamím B12 doporučuji na předpis lékaře,obvodák stačí,1000mg v jedné ampuli.Bude kroutit hlavou a může ti i tvrdit,že to je jen vitamín a k ničemu není. Vyprdni se na něj a trvej si na svém ad alespoň nějakou korunku ušetříš.V této formě je čistý.Na třes mi velmi pomáhá Neuro-Nutrients,beru ho třikrát denně.Koenzym Q10,B+C komplex,Vitamín C 1000mg,Chlorella,Omega 3,6,9, ful spectum,Vitamín E,Magnézium B6, všechno od firmy www.solgar.cz. Upozorňuji,že je to dost drahé.Ještě jsem nenašla,kde najít tu stejnou kvalitu za poloviční peníz.Ale pomáhají,více jak léky,a za kvalitu se prostě platí.pohledej,porovnej složení,žádná syntetika,barviva,škroby a jiné.Kde najít tuhle kvalitu a od jaké firmy za levnější peníze.

Kvetka.

ja som svoj pribeh opisala v teme Hyperventilacna tetania?? mozes si ju vyhladat na tomto fore. su tam aj nejake rady od inych ludi. Priznaky mojej tetanie boli trosku odlisne, ale trpnutie noh, ruk a sanky tam bolo, tiez vykrucanie prstov od krcov. pocity ze prave zomieram. strasne. nasla som si sposob, ako tie priznaky, alebo tetanicky atak zmiernit. to mi pomahalo. doporucene mi bolo uzivat magnezium. potom som sa odstahovala do zahranicia a odvtedy mam pokoj. tetanicky zachvat som nemala uz 6 rokov.

RNG

Odporucim ti brat aj vitamin B-12 pod jazyk(sublingual), to ma tiez praznive ucinky proti "trasu", ale nie proti krcom/trpnutiu.

weledka

lola, netrap sa, toto iste som si prezila cca. pred 4 mesiacmi, myslela som si, ze sa nedozijem vianoc, padol mi svet, vsetky sny, nevedela som co mi je. Prislo to nahle zo dna na den, najprv od kolien dole, bolesti a krce, potom mi to preslo do ramien, stehien, sedacieho svalu, neskor cele ruky, za usami a nakoniec mi trpla cela polka tvare. Boleli ma svaly, aj kosti. Trvalo to uz skoro mesiac a ja som sa lekara bala ako cert kriza, nahovarala som si diagnozy ako leukemia, svalova distrofia, skleroza multiplex, uplne som prestala prijimat stravu, lebo som sa uz videla na vozicku, ci na brutalnom lieceni. Az jedneho dna, manzel ma dokopal, ze mam ist k neurologicke, ked mi trpla cela hlava, som si povedala, ze bude co bude, uz nemam co stratit. Neurologicka ma zdiagnostikovala, spravila zakladne vysetrenia (kladivko, prsty, ci viem trafit k nosu...) a povedala mi, ze podla vsetkeho mam diagnozu, ktora ani nie je diagnozou a je to tetanicky syndrom a nasadila horcik. Horcik samozrejme vobec nezaberal ani po 3 tyzdnoch, tak som si nahovarala, ze sa urcite mylila, tak som si po precitani par diskusii nasadila rano vapnik s D3 a vecer horcik, no a po tyzdni som bola zdravy clovek a znova som zacala zit, vobec ziadne priznaky nemam a som stastna, ze tato nocna mora je za mnou. Tomuto vsetkemu nepredchadzal ziadny traumatizujuci zazitok, len akesi bezne psychicke vypatie, vztahy a tak... a ja som nezamdlievala, len tie krce boli nehorazne, ako svalova horucka. Nejedna sa o panicku poruchu, tetania je z nedostatku mineralov, dopln si aj Q10.