Ulcerózna colitída - strach zo sexu

Príspevok v téme: Ulcerózna colitída - strach zo sexu
Ta_top

Ahojte. Mám 18 rokov a v 14 rokoch som mala ulceroznu colitídu. Už pol roka mám priateľa a vždy, keď chce somnou sex, bojím sa. Keď ma prstuje, už mám pocit, že mi treba ísť na WC-ko. Keď však chce do mňa vojsť, stopnem ho. No nepoviem mu o tom, prečo na to je ešte čas. Prosím vás ak máte podobný problém, alebo ste si tým prešli, odpíšte mi budem vám moc vďačná. Bojím sa, že sa na mňa vykašle :( Je mi zle už zo všetkého...

RNG

Ulcerozna kolitida je vyliecitelna, ale nie beznymi liekmi. Zmena stravy, hropmada mikrovlaknin a pravidelne nasadzanie probiotik, , napravit si zaludocne travenie a brat enzymy
Ulcerozna kolitida je nasledok premnozenia skodlivych mikrobov v crevach. Podobne aj IBS a Crohnova choroba.

ni-ka

je jasne ze sa hanbis,ste spolu kratko a si mladucka...ale ak vam to ma vydrzat,musite sa o tom rozpravat...ak je chalan normalny tak to pochopi...ak ta opusti,tak ta nemiloval a nestoji za to...
ak mu to nepovies a budes ho odmietat,moze to brat tak ze sa s nim nechces milovat...a nebude vediet preco...
ked mu to vysvetlis,das mu sancu aby ta pochopil,podporil,dal ti cas a bol k tebe nezny:)

ni-ka

je jasne ze sa hanbis,ste spolu kratko a si mladucka...ale ak vam to ma vydrzat,musite sa o tom rozpravat...ak je chalan normalny tak to pochopi...ak ta opusti,tak ta nemiloval a nestoji za to...
ak mu to nepovies a budes ho odmietat,moze to brat tak ze sa s nim nechces milovat...a nebude vediet preco...
ked mu to vysvetlis,das mu sancu aby ta pochopil,podporil,dal ti cas a bol k tebe nezny:)

Ta_top

Áno je to chron. zápaľ, ale ak sa tých bolestí brucha zbaviť, musia ti ho vybrať buď celé, alebo časť. Mne ho museli celé.
Neviem vôbec :/ Ale ďakujem za radu ;)

ni-ka

podla mna je to chronicky zapal hrubeho creva...ale to uz je vedlajsie...
a k tomu co ta trapi-najlepsie bude ak sa s partnerom o tom porozpravas...povedz mu cim si presla a ze sa bojis,nic na tom nie je,nemas sa preco hanbit,su aj horsie veci...uvidis ze to pochopi...
myslim ze to bude v pohode,ak budete opatrni:)

Ta_top

Ni-ka
Ulcerózna colitída je krvácanie hrubého čreva. Mne ho v poslednej chvíli celé vyoperovali. Tým pádom je choroba vyliečená, no má svoje "dozvuky" doživotne. Časté chodenie na WC a nemôžem jesť všetko, najmä mliečne nemôžem. Ale dá sa s tým žiť, len toto ma veľmi trápi :(