Vložky vs. Tampóny

Steffie

Ak ti nevadí tampón tak aniónový tampón ale mne to prekáža tak ja radšej vložky a pre môj pokoj na duši aniónové sú pohodlnejšie a na dotyk príjemnejšie. U mňa je základom pohodlie

Blondula

sususu......no divny postup gynekologa !! "mila slecna,bud budete pouzivat vlozky,alebo si hladajte ineho lekara" :D

sususu

ja som kedysi nosila iba tampony, vlozky mi hrozne vadili... ale ked na to prisiel moj gynekolog tak mi vynadal, ze tampony sa maju nosit iba vo velmi vynimocnych chvilach a iba na kratko lebo vysusuju a je to velmi nebezpecne... a este mi aj pohrozil ze ak s tym neprestanem tak nech si hladam noveho gynekologa....

JahO_Odka

Nosiť denne intímky by som vám, žienky, neradila. Tie parfumované by mali pre ich nezdravé účinky rovno zakázať, ale aj obyčajné škodia. Bohužiaľ. Sú bielené chlórom a je v nich rôzna chémia. Známa je gynekologička, tá by vám mohla rozprávať o infekciách, ktoré spôsobujú. Niektoré parfumované spôsobujú dokonca aj veľmi vážne ochorenia (a teraz nemyslím len tie gynekologické banality typu mykózy, zapareniny a infekcia močového ústrojenstva).

Sharon85

Ahojte. Ja tiez jednoznacne tampony pocas dna, na noc vlozka, aby si telo predsa len trochu oddychlo a malo aspon par hodin oddych od tamponu. Ale pocas celeho dna jedine tampony. A pytas sa ze preco. Je to absolutne neporovnatelne oproti vlozke. Ked som bola mladsia a pouzivala len vlozky, neznsala som uz spominany pocit, ze zo mna nieco tecie, plus sa to vecne lepilo na zadok. Alebo nelepilo a potom sa to pri chodzi posuvalo zboka na bok, proste otras. A nehovorim o spominanom zapachu. Sport?? Uplne nepohodlne. Ako som si prvykrat dala tampon, tak som bola ohromena, ze ake je to pohodlne, dalo sa normalne sediet a nie sa pri vsetkom vkuse kontrolovat, ci som v spravnej polohe, aby som nepretiekla, lebo to sa mi s vlozkami casto stavalo. Aj cez den, hlavne kym som chodila do skoly a cely den som sedela na zadku. Takze toto su jednoznacne vyhody tamponu. Navyse ked ho mam a nemam menstruacne bolesti, v podstate ani "neviem", ze mam menstruaciu. Tampon by som odporucala uplne kazdemu. Mozno, ze su nezdrave, aj ked to nikde nie je jednoznacne napisane, no vdaka Bohu, ja som s nimi ziadne problemy zatial nemala a dufam, ze to tak aj ostane, lebo navrat k vlozkam si neviem predstavit :(

Emily opat

hanulkova a ty si myslis, ze tampon nepusti nieco von? Ze nieco zadrzi a nepusti? To je absolutny nezmysel, krv, ci vystelka maternice sa v nom ci na nom zachytia a vsetko z tela odide.
To o tom "necisteni" s tamponom, je len tvoja skreslena predstava. Naopak vlozka je z mojho pohladu na tom horsie, jej spodok je z plastu, je nepriedusna, navyse krv na nej sa rozklada a zacina pachnut. To pri tampone nie je.

hanulkova

vsetci preferuju tampony, ja si ale myslim, ze pocas menzesu sa ma zena precistit a nie zastuplovat. logicky mi dava, ze to nie je dobre, ked nepustim von to, co von chce a mam z toho vyslovene dobry pocit, ked sa cistim. samozrejme, ked som doma. ked idem von, tak tampon a intimka, ale pridem domov, tak hned vlozka a dobry pocit .. ;-)

mony9260

Zdravíčko.. Ja osobne nosím väčšinou vložky, je to pre mňa pohodlnejšie a komfortnejšie.. Vložky som kedysi nosievala, no necítila som sa pohodlne a neznášala som pocit, keď so mňa stále niečo tieklo.. Intímky sú fajn, nie je však zdravé ich nosiť stále, ako už bolo písané nižšie..
"Jane" aj ja som mala s týmto problém, že stále niečo zo mňa tieklo.. nie je to však prirodzené, doktorka mi tvrdila, že je to v poriadku ale nebolo.. obvodná mi však dala širokospektrálne antibiotiká, keď som mala zdravotné problémy a pomohlo to.. antibiotiká boli aj na gynekologické ochorenie.. po nich mám slabučký výtok počas ovulácie a ostatné dni je pokoj..
Barcsi.. Ak máš obavy z tampónov, aby si nedostávala zápaly, tak vyskúšaj tampóny Ellen, kúpiš ich v lekárni.. sú o dosť drahšie ale sú určené priamo ženám, ktoré majú zápaly.. tieto tampóny im predchádzajú..