Čo bolo skôr - sliepka alebo vajce?

milli11

Ano, vajcia su znakom toho, ze mame spolocnych predkov aj s vtakmi. :DDD A niektori tu spochybnuju evoluciu, ts, ts. Zartujem, este som nevidela evoluciu priamo v akcii, takze ju neviem potvrdit ani vyvratit. :DDD

milli11

sweater, citat:

"darwinovska teoria tipu: vznikol jednobunkovec, vyvyjal sa v stale zlozitejsie organizmi a z neho potom postupne banan, krokodil, clovek"

A co? Nesedi evolucia? Ved muzski potomkovia maju doteraz medzi nohami banan ako spomienku na svojho predka, ktoreho si spomenul :DDD Takato somarina ma hned napadla, pri tvojom prispevku. Juj, ale som strasne uchylna. :DDD

Videli ste dokument Boh zazrakov? Tam aj vedci hovoria o tom, ze na svete je tolko krasy, tolko veci tak krasne a spravne funguje, ze by bolo zvlastne, keby to bolo len dielo nahody. Priroda, zvierata, rastliny, tela, bunky, vsetko ma svoj vyznam a vsetko vie, ako ma fungovat.

Ved si zoberme len nase telo. Ako je to tam vnutri vsetko skvelo "zorganizvane", do detailov, kazda bunka ma svoju funkciu, krv vie, kadial ma prudit (Odkial to vedia? Nahodou sa rozhodli, ze presne toto, vtedy a takto to budu robit?). A dalsia vec, ze si vlastne uvedomujeme samych seba, nie sme iba stroje alebo iba tela.

lost

anjelik, co by mi to pomohlo? nic, a co mi pomoze ked ziskam doc Mgr Ing Phd ? taktiez nic :P
chcem to vediet, aby som mal par sekund "waaau pekneee"
alebo je zle poznat veci, ktore mi aj tak nepomozu v zivote?
to je potom dost take komunisticke, pretoze ako ma vediet napriklad dieta ze cim chce byt? tak pozna rozne veci, ak by poznal napr co bolo skor, mozno by mu to dalo indiciu cim chce byt v zivote a podobne..
v tom pripad eani nepotrebujem vediet ake je hlavne mesto japonska? lebo aj tak tam asi nikdy nepojdem a aj keby, co tam po nejakom mene mesta ci nie? :D

poznat seba je zlozitejsie ako najst dokaz na vznik vesmiru podla mna :P uz len z principu, ze clovek sa meni kazdym dnom, cize to moze byt nekonecne hladanie, kdezto vesmir vnizkol jednym sposobom a ten nezmeni nikto (ten realny, nie teorie)..

ale samozrejme ze by som radsej chcel odpoved kto som :D ale kde ju najdem? :)))

anjelik*

No ja mám na teba Lost jednu otázočku, kam ťa a v čom ťa posunie odpoveď na otázku, čo bolo prv? Aj keby som ti teraz rovno napísala, ako vzniká vesmír, ako vzniká život, o čom to tu celé je..kto si a kým raz budeš, nikdy nemáš šancu to pochopiť do detailov, pretože sa vždy budeš držať toho svojho tak typicky ľudského..daj mi dôkaz. Nie , dôkaz nie je, pokiaľ si iba človek a nie si schopný vidieť ďalej ako je táto a len táto skutočnosť a to ti umožňuje len a len tento mozog. :o)
Nehľadaj Kvietoček odpovede na takéto otázky, ale hľadaj odpovede na to, kto si a čo s tým chceš urobiť. A áno, Ježiš bol naozaj mimozemšťan, pretože mal schopnosti, ktoré pozemšťania nemali a tak logicky zhodnotili, že to musí byť Boží syn. ;o)) Že bol natvrdo zneužitý v prospech nejakého nemenovaného náboženstva je ovšem iná vec..ale nemám záujem tu byť ukameňovaná za to, že beriem deťom ilúzie o ich spasiteľovi. :o) To, že si niečo nedokážeme predstaviť predsa neznamená, že to nemôže byť. Nie je dôležité vedieť, kto a čím Ježiš bol, ale dôležité je pochopiť seba..nie riešiť, čo bolo prv...a evolúcia je nespochybniteľná...vývoj je absolútnym zákonom Vesmíru a Večnosti, ale takisto je úplne nespochybniteľné, že sa vývoj pozastaví a to nie že na pár rokov, ale na miliardy..a to je už potom obrovský problém. Tak Lost uvažuj, vyvíjaš sa alebo *deevolvuješ*?? :p

Mimulus

Pekne si to napísal :) Že vajce alebo vták? Ja umrem :D

Veď sa vyvíjajú spolu a celkom prirodzene v rovnakom čase a dokonca vajcia sú dve a vták len jeden :)

Si zabil :D