Masturbacia - zly pocit

M 25

bella, ateistovi budeš asi ťažko vysvetlovať, že je niečo Bohom dané :D
prečo stále každému nútiš svoje myšlienky?!
už s tým prestan

bella12

Pocit viny nie je dobrý pocit a vždy má nejakú konkrétnu príčinu. Ako píše zdencici, tento zlý pocit po masturbácii je dosť častý a nepomáha vysvetlenie typu "je to normálne". Je normálne cítiť sa zle?

anna, každý človek nosí v srdci morálny zákon, ktorý do neho vložil jeho Stvoriteľ. Tento zákon si uvedomuje vďaka svojmu svedomiu a keď ho poruší, pociťuje výčitky. Pocit viny ho upozorňuje na to, že urobil niečo zlé, nesprávne. Každý asi chápe, prečo sa cíti zle po tom, čo napr. zaklame (klamať sa nemá, pravda je dobro, lož je zlo). Prečo by však mala byť masturbácia morálne zlým konaním?

Hlboko v srdci každého človeka je skrytá Bohom daná túžba milovať a byť milovaný. Sexualita je veľkým darom a podľa božieho zámeru má slúžiť naplneniu tejto túžby po nesebeckej a obetavej láske, v ktorej sa milujúci muž a žena - manžel a manželka, duchovne i telesne odovzdávajú jeden druhému, a to slobodne, bezhranične a verne až do smrti. Muž a žena boli stvorení jeden pre druhého, nie však preto, aby sa na nich ten druhý pozeral ako na vec pre vlastné použitie, na prostriedok vlastného uspokojenia. Rovnako to platí aj vo vzťahu k sebe samému. Moje telo je snubným darom pre môjho budúceho manžela/manželku a nie prostriedkom pre moje vlastné sexuálne uspokojenie.

Masturbácia je vo svojej podstate zneužitím sexuality. Upriamuje nás na seba samých, namiesto lásky k inému hľadá seba samého a sebecké uspokojenie vlastnej žiadostivosti. Preto tie pocity viny, hanby, prázdnoty po masturbácii. Z náboženského hľadiska je masturbácia hriechom. Masturbácia môže zároveň odrážať sebaľútosť, strach zo seba a iných, izoláciu, vnútornú frustráciu, nechuť alebo neschopnosť darovať sa inému. Ponúka iluzórny svet, do ktorého sa utieka človek nespokojný s realitou a v ktorom hľadá pred ňou únik.

pedro25832

Zlý pocit to je prejavom samoty pri masturbácií podľa mňa. Je to návykové a preto sa z toho stáva závislosť.

zdencici

toto som uz pocula prekvapivo vela krat...to ta iste prejde....treba si uplne vnutorne uvedomit ze norebis absolutne nic zlee...taketo pocity su normalne!!! ...ak by to nejak extremne nepreslo porad sa so sexuologom...to sa da aj anonymne :)) ..neboj bude to v pohode!!...kazdopadne nepocuvaj rady typu ,,nerob to´´ .....::)) vsetko sa da s kludom riesit::))

SIMINA

masturbacia je nahrada pravého sexu alebo vypomoc....pomáha pri odreagovaní, od stresov tak nerieš kde ako čo ....ked neni chlap stačí aj to:)