Masturbacia - zly pocit

Marek 40

Masturbujem pravidelne a bez výčitiek, manželka tiež. Dlho sme žili aj oddelene, práca mala prednosť. Tešili sme sa na seba a bolo to vzácne, keď sme boli spolu. Aj po svadbe ešte pracovala mimo domu, kým neprišli deti, žili sme zaujímavý život. Rešpektovali sme svoje potreby.. a nežiarlili..

aBE6991

Nechcem tvrdiť, že zlý pocit je v poriadku alebo že si na to máš zvyknúť ale z úplne všeobecného hľadiska existuje niekoľko logických príčin pre takéto pocity.
1. ako už bolo spomínané, ak na základe úsudku rodičov alebo cirkvi alebo seba ... kohokoľvek považuješ masturbáciu za nemorálnu tak v danom momente kedy opadne vzrušenie ti nezostane nič pozitívne z daného zážitku. Ak je to tvoj prípad, žiadna ani dobre mienená rada nieje riešením, lebo si musíš len sama vyjasniť v hlave že to je v poriadku a nemusíš sa za to cítiť trápne (alebo aby som nestál len na jednej strane ak je to tvoj názor že to nieje v poriadku ta sa zachovaj podla toho čo považuješ za správne)
2. a to je podla mňa omnoho prirodzenejšie, pri každom krátkodobom uspokojení a to nemusí ísť o sexuálnu stimuláciu ale pokojne alkohol drogy atd., po vyprchaní príjemných pocitov nastávajúci útlm býva po psychickej strane nepríjemný. Pokiaľ ti iba vadí ten pocit tak ten po istom čase prestaneš vnímať takmer určite. Samozrejme, keďže sex je prirodzene činnosť učená pre dvoch, masturbácia ju nedokáže nahradiť a pokiaľ má u teba aj úlohu duševného uspokojenia z predstavy fyzicky blízkej osoby, po vyvrcholení príde vždy určité sklamanie z neprítomnosti "druhej strany".
Masturbácia však určite nieje nejak fyzicky škodlivá a nemusíš mať z nej zlé pocity. Obzvlášť u žien si myslím, že pre ich budúci sexuálny život je podstatná. Spoznajú svoje telo a neskôr aj s partnerom potom dokážu lepšie prežívať príjemné pocity.

Hlavne nemaj obavy lebo bez ohľadu na to či je niktorý z uvedený príkladov aj tvojím. Nie si prvá ani posledná a iste cez to prejdeš v pohode.

Mirča

mám presne taký istý pociť ako ty, a ani neviem prečo, moje telo to chce robiť, ale moj rozum mi tiež hovorí niečo podobné ako tebe, ja si myslím, ze to robí skoro každý človek (pár výnimok nie), pretože ho k tomu tiahnu túžby sexu, dúfam že to nie je niečo zlé, lebo v podstate to nikomu neškodí a ani nemôžes byť neverná chlapovi, ked si to len ty so sebou

yz

Pri masturbovaní som mám vždy vzrušujúce pocity.Zo začiatku ma vzrušovalo že robím niečo zakázané,úchylne.Neskôr keď už masturbácia sa berie ako samozrejmosť ktorá patri k životu,vzrušovala ma predstava že niekto ma pri masturbovaní uvidí,ten pocit ma vzrušoval.Chcel som z niekym spolu masturbovať,žiadne cudzie dotyky len aby si to každý robil sam a pozerali sa pri tom na seba.Aj keď mám stálu partnerku,masturbovať som neprestál.Je natoľko tolerantná,neprekáža jej moja masturbácia,práve naopak vzrušuje ju pohľad na moje masturbovanie.Pred milovaním ma požiada aby som sa previedol,z radosťou jej vyhoviem,dokáže ju to natoľko vzrušiť že sa pripojí a urobíme sa pred sebou,znie to ako niečo nedôstojné ale práve to je to vzrušujúce až perverzné. Mame to ako skvelú predohru pred milovaním.Natoľko sme si to obľúbili že to praktizujeme pred milovaním.

yz

Pri masturbovaní som mám vždy vzrušujúce pocity.Zo začiatku ma vzrušovalo že robím niečo zakázané,úchylne.Neskôr keď už masturbácia sa berie ako samozrejmosť ktorá patri k životu,vzrušovala ma predstava že niekto ma pri masturbovaní uvidí,ten pocit ma vzrušoval.Chcel som z niekym spolu masturbovať,žiadne cudzie dotyky len aby si to každý robil sam a pozerali sa pri tom na seba.Aj keď mám stálu partnerku,masturbovať som neprestál.Je natoľko tolerantná,neprekáža jej moja masturbácia,práve naopak vzrušuje ju pohľad na moje masturbovanie.Pred milovaním ma požiada aby som sa previedol,z radosťou jej vyhoviem,dokáže ju to natoľko vzrušiť že sa pripojí a urobíme sa pred sebou,znie to ako niečo nedôstojné ale práve to je to vzrušujúce až perverzné. Mame to ako skvelú predohru pred milovaním.Natoľko sme si to obľúbili že to praktizujeme pred milovaním.

nebojsa

Prosim ta, hlavne si nerob nic z tych nabozenskych teorii. Ja sice verim, ze nejaka takato bytost (Boh) existuje, ale urcite nema ziadna cirkev nan narok si ho privlastnit a urcite nevie ake je jeho zmyslanie, ci nejake plany. To keby platilo, tak deti nemaju rozny grazli a volne vztahy a nevznikali by pri jednorazovom sexe, ktory bol urobeny bez lasky, hlbokeho naplnenia vztahu atd. Blbosti 1. stupna. Vycitky mas iba kvoli tomu, ze ti to niekto vstepil, kym si bola ovplyvnitelna (blbymi) nazormi autorit - teda najpravdepodobnejsie v detstve. Nik sa za to na teba nebude hnevat, ani sa ti nic zle nestane. Ten Boh je vysokocitiaci a vysokoporozumievaci, takze ta pochopi a nebude ta za to posielat do pekla. Zi len tak, aby tvoje konanie neskodilo inym a tvoja masturbacia, pokial ju robis niekde sama v tichosti, urcite nikomu neublizuje. Sa cudujem bella12, ze vobec v dnesnej dobe a po tych skandaloch cirkvi dokaze takuto sprostost vypotit - sa hanbi, strasit takto niekoho - praveze toto skor Boh nepochopi - skodis tym druhemu cloveku! Dufam, ze si aspon mniska a prezivas celu tu cirkevnu torturu, aby si sa mohla dostat do neba, ked toto tu takto pises.

Kvety zla

Vycitky svedomia zo sexu alebo masturbacie moze mat len ten, komu bolo od malicka vstepovane, ze je to zle (deti masturbuju, ak dieta masturbuje a je vychovavane v prisnej konzervativnej rodine tak je za to trestane -> dieta si vyvinie spojitost s masturbaciou+zlym pocitom a z toho vyplyva ze ma zafixovane ze masturbacia je zla, a v neskorsom pubertalnom obdobi nastavaju vycitky svedomia po masturbacii). Taktiez je najma zenska masturbacia tema velmi tabuizovana - k muzom sa pristupuje ze je normalne ked si to sami robia, no ak zena masturbuje je to uz casto vnimane negativne.
V rodinach, kde sa k ludskej sexualite pristupuje zdravo a masturbacia a sex nie su vnimane ako nic zle, ale detom je vysvetlene ze je to uplne normalne, deti nemaju mat preco vycitky svedomia a tak ich nemaju ani v dospelosti.
A nema to nic spolocne s Bohom, akurat tak ciastocne s nabozenstvom (hoci konzervativni rodicia nemusia byt hned veriaci).