Meškanie menštruácie

Príspevok v téme: Meškanie menštruácie
mim-ka-56

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, či je normálne keď mám 16 rokov (menštruáciu mám už 3,5 roka) a ešte ani raz som ju nemala pravidelnú. Stále ju mám inač. Je to normálne? Čo by som s tým mala robiť? Už som zúfalá, lebo si neviem nič naplánovať (aquapark a pod.) keďže nikdy neviem kedy JU dostanem. Prosím poraďte čo s tým :(

TinaM

Moja zasada- ak si dostatocne zrela na sex, si dostatocne zrela aj na navstevu gynekologa. Bodka. Bud zodpovedna, porad sa s kamoskami, ak mas nejaku blizku, moze ist k lekarovi s tebou a pockate spolu v cakarni. Ja by som to nepodcenovala. Tvoja vaha a vyska su uplne v poriadku, nemali by to ovplyvnit. Nezanedbaj to, si predsa rozumna baba. Objednaj sa k lekarovi a daj nam vediet, ako to dopadlo :)

orchidejka

inak s vahou dost suvisi menstruacny cyklus. tie baby ktore su podvyzivene ani nemenstruuju, tie ktore maju menej kil tak zase nenormalne meskania...fakt cest vynimkam. ale ako vravis, je to individualne a ked si pribrala a bolo to to iste, ale snad nemyslis pribratie 2kg :)

orchidejka

no na upravu menstruacneho cyklu potrebujes do tela dostat hormony. vsak aj meskanie je sposobene samotnymi hormonmi. ja som ti vypisala len jeden priblizny liek, ktory by ti lekar mohol predpisat ale smaozrejme ti moze naordinovat aj nieco ine...kolko dni ti priblizne meskava? neviem ako to myslis zeby ti mali tie lieky rozhadzat organizmus

mim-ka-56

som si teraz pozrela na nete, ten duphaston sú hormonálne lieky-nerozhádže mi to organizmus?..meriam 165cm a vážim 48kg-taku normálnu postavu mám..a aj keď som bola tlstejšia, aj vtedy som ju nemala pravidelnú..čiže týmto to asi nebude..

orchidejka

je to uplne prirodzene a navyse ak si chudsia. ak s tym nemas problem - kolko vazis a merias?
ak ti to velmi vadi, skus alchemilkovy caj, moze ale nemusi pomoct a ked sa odvazis za tym gynekologom a povies mu o probleme, predpise ti nejake lieky napr. duphaston?

mim-ka-56

už sa stalo, že som ju nedostala aj 3 mesiace..s mamkou sa o takomto nebavíme, nemáme taký dôverný vzťah :(..sex som už s priatelom mala no aj tak je to rovnaké..a ku gynekológovi sa bojím ísť keďže som tam ešte nebola :(

TinaM

sex a HAK ako odporucenie? :D Fero, ved ma 16 rokov, neber jej detstvo ;)
ALe urcite, spytaj sa maminy (ak mate dobry vztah), pripadne mozete ist spolu k jej gynekologovi. On povie, co je normalne a co nie, ako treba postupovat. Netreba sa toho bat, chodia tak vsetky zeny a vsetky to prezili :) Pre mna je napriklad navsteva u zubara neprijemnejsia, ako gynekolog :)

fero11111

nic mojko ist na gyndu popripade s mamkou sa poradit ale inak je to normalne ... mala si uz sex? zvykne sa ponom ustalit ms a hak ti pomoze urcite