Ako oznamit prisnym rodicom tehotenstvo?

zoey

Ahoj :)

no uplne ti rozumiem - aj vsetkym babulkam, ktore sa to chystaju oznamit rodicom. Ja som tiez tehotna a ti moji o tom este nevedia. A napriak tomu, ze mam milujuceho partnera, mame kde byvat, ale nie sme este svoji a s peniazkami to tiez nie je ruzove... tiez mam obavu, ako to povedat rodicom :) Tak dufam, ze bude napriek vsetkemu radosti kopec... A Sandrax - nech sa rodicia hnevaju akokolvek, nech si vypocujes od nich cokolvek, ked sa to narodi, budu prisahat, ze sa na to babatko vzdy tesili ;)

Magy

budes musiet vlozit vsetku vahu svojej osobnosti a presvedcenia do momentu, ked im to povies, aby ziskali dojem, ze si za kazdu cenu rozhodnuta byt dobrou matkou a tvoj partner ta neopusti, uz to vie, pracuje, tesi sa, tesite sa obaja a prosim rodicov o podporu, nie nadavky. budes to mat pekne zhusta - aj skolu aj dieta, ale ked to zvladli ine (a mladsie), zvladnes aj ty. kazdopadne daj vediet ako si dopadla na "pohovore" :D
myslim ze sme tu vsetci na to zvedavi ;)

sandrax

*Magy
Dohoda nebola ziadna,len narazky typu: dufam,ze ty si rozumna a neurobis to,oco vravel,ze by ma zabil,lebo nasi su rozvedeni a napriklad ocino sa druhykrat rozvadza,byvam s mamou,ktoru opustil priatel a zanechal jej same pozicky. Ja viem,ze teraz nie je vhodna doba,oni ma roztrhnu v zuboch,ale este nikdy som sa necitila tak dobre,ja by som im to najradsej nepovedala,ale najskor to chcem povedat sestre,ktora pracuje na porodnici,,,

Magy

sandrax - rozhodne ti prajem vsetko dobre a neboj, skor ci neskor budu stastnymi prarodicmi.
urcite mas pravo na to, aby si zila svoj zivot, mala vlastne nazory a vzhladom na plnoletost (nie dospelost, ako si to tu mnohi mylia), mas narok ale aj povinnost znasat nasledky svojich cinov a rozhodnuti.
ale pokial s nimi zijes v jednej domacnosti a najme dotuju tvoje studium a si na nich zavisla v mnohych smeroch, maju pravo aj oni od teba vyzadovat dodrziavanie urcitych pravidiel alebo ferovych dohod.
preto ma zaujima, ked pises ze su prisni a ze "vzdy mi prizvukovali,ze takuto vec mi neodpustia..." - bola tam nejaka konkretna dohoda ci slub, ktory si tehotenstvom porusila?

tabbinalka

sandrax
v tom pripade uz nevidim ziadny problem...ved ked sa este aj zaťko bude snazit..musia byt radi
daj potom vediet, ako to dopadlo a drzim palec :)

sandrax

Ďakujem všetkým za podporu :-)

*tabbinalka: Priateľ pracuje a veľmi sa už angažuje, aby mi so všetkým pomohol :-)