Haluxy

Slamka88

Ahojte
Som rok po operácii oboch nôh. Jedna vyzerá ako pred operáciou len mi tam pribudla jazva, druhá ma zas už rok bolí, vyzeralo to tak, že mi pricvakli nerv keď mi zašívali ranu. Pred mesiacom ma operovali znovu aby mi tú nohu dali do poriadku (ževraj tam mám nejaký uzlík, ktorý tam zavadzia). Uzlík vybrali ale problémy naďalej pokračujú.

POPROSÍM VIE MI NIEKDO PORADIŤ DOBRÉHO ORTOPÉDA V BRATISLAVE?
Ďakujem

fa

prosim o rady pri operacii haluxov mam ich na oboch nohach ale urcite by som sa odvazila dat si operovat iba jednu nohu. Mam 35 rokov a cim dalej tak mam problem s bolestami chodidla zo spodnej casti, predkolenie a co sa tyka obuvi to nehovorim kym najdem dobry typ topanky. Pochadzam z presovskeho kraja, kde by som sa mala odhodlat operovat alebo rady kto to uz absolvoval. dakujem.

afrodita

Ahojte!Mam 28 a po operacii som mesiac.Zatial neviem posudit ake to bude v buducnosti, ci nenastanu problemy ale zatial mozem povedat len ze nelutujem a dalsiu nohu si dam operovat uz dalsi mesiac...Bolesti po operacii?takmer ziadne. Prvy tyzden chodenie s barlickami, dalsi uz len s jednou. treti tyzden uplna bez barliciek a to vdaka papucke, ktoru davaju...operaciu preplaca poistovna.Takze moje odporucanie je len kladne...velky prs te rovny, druhy mi vyrovnali a skratili :-) takze sa uz tesim na nosenie otvorenej obuvy :)nemocnica Kosice-Saca (najlepsia volba)!!!

lenuška

ak ste sa rozhodli pre operaciu , odporucam zilinsku nemocnicu, pana primara Popluhara. je sice primarom na detskej ortopedii,ale po dohode vas urcite zoberie...a inak...je najvyhladavanejsi ortoped na Slovensku . a super clovek! mala som tu cest s nim rozpravat...

lenuška

Ahojte! Mám 18 a v januari som absolvovala operaciu haluhu na lavej nohe...poviem vam,keby som vedela do coho idem, 3krat by som si to rozmyslela...ale zase nie je operacia ako operacia....mne davali do kosti kliny, ktore mi po 6 tyzdnoch vybareli(celkom bezbolestne), tym sa hojenie predlzilo, cize sadru som mala 12 tyzdnov ( 12 tyzdnov o barlach v maturitnom rocniku :))ked mi dali dole sadru, 2 tyzdne som sa bez bariel este nemohla pohnut...krivat som prestala niekedy na zaciatku juna a prvykrat na spicky som sa samostatne postavila 10.juna - takmer po 5 mesiacoch po operacii. Palec vyzera pekne, rana mi sice uz zostane, ale nie je ju moc vyrazne vidiet. Ked som sla na operaciu,neuvedomila som si, ze ta noha uz nikdy nebude v pohode - halux sice uz nemam, ale namiesto toho prisli bolesti ked prsi a pod (reumatici vedia, o com hovorim) . pocula som o roznych typoch tych operacii, tato by mala byt najucinnejsia(aj ked najdlsie liecenie)a vobec neodporucam operacie, kde vam tu kost len odrezu, vracia sa to!mnohi moji znami si to takto dali robit a uz to maju spat.
na druhej nohe sa mi to vsak tiez tvori, na tu mi dali v nemocnici taku srandicku, ktorá by mi mala prsty fixovat v spravnej polohe , vola sa to hallufix a da sa to aj bezne kupit. ja s tym len zacinam, tak vam neviem povedat, ci to pomaha,alebo nie...
urcite ale treba najprv vyskusat vsetko ostatne, az nakoniec volit operaciu ...

trinity11

Ahojte, mne operovali haluxy 13.4. vo Vojenskej nemocnici v Ružomberku. V jeden deň som prišla, druhý deň ma operovali a tretí deň som už išla domov. Zákrok mi robili v úplnej anestéze - keďže som dosť veľký bojko :). Operácia prebehla bez problémov, nohu som mala len v elastickom obväze. Takže žiadne sadry ani trčiace drôty. Ale bolesti, čo som mala po prebratí neprajem nikomu. Prvú noc som vôbec nespala. Len sa zvíjala od bolesti. Aj druhý deň to príšerne bolelo a potom akoby to utlo a bolo po bolestiach. Týždeň som chodila o barliach. Po týždni mi vybrali stehy. Potom som 2 týždne chodila o päte. Teraz som 5. týždeň po operácii. Noha ma nebolí, palec je krásny, rana zahojená a jazvu takmer nie je vidieť. Už ma čakajú len rehabilitácie. Lebo s palcom hýbem veľmi málo a obujem zatiaľ len šľapky. Toľko moje skúsenosti...

hladamta

Mama obe nohy po operacii haluxov. Problem s pravou pretrvaval aj po druhej operacii, najprv bol prst dlhsi a teraz je kratsi. Hrozila tretia operacia a samozrejme znehybnenie palca. To som si povedala ze nie. Navstivila som lekara ortopeda v Bratislave, chodila som k nemu viac ako mesiac a prst ktory bol nehybny mi dal tak do poriadku bez operacie ale s pomocou injekcii a liekov ze nim hybem na 90 percent a bolesti prestali. Tie injekcie su bolestive to je pravda ale radsej vydrzat chvilku bolest ako znehybnenie palca. Ak chce niekto vediet viac nech mi napise do mailovej schranky a ja mu odpoviem na otazky ktore ho budu zaujimat. Teraz som uz presvedcena ze znehybnenie palca nie je vyhra. Mam radost ze sa mi to podarilo. Operovana som bola v roku 2008 v maji a v mesiaci jun 2009. Liecbou som zacala v mesiaci november 2009.

mjanik

no vidíte,všetkým týmto problémom ste sa mohli vyhnúť,keby ste si boli liečili haluxy akupunktúrou.Nuž, komu niet rady , niet ani pomoci.