Ako prežiť..

Príspevok v téme: Ako prežiť..
goriliazena

..medzi ludmi a sama so sebou, ked uz od raneho detstva nevidim na svete nic ine nez mizeriu? Ked su vtaky hlucne, kvety smrdlave a slnko vtierave? Ked lutujem ze kazde rano musim otvarat oci a divat sa svet o ktorom ostatni hovoria ze je utešený ako 5 bielych poníkov cvalajucich po zelenom kopčeku a vsetko co vidim ja je len stuchnutá nehybná prázdnota a tužim sa plaziť, nie ist este nizsie, az pod zem? ked mi je nevolno uz len pri pomysleni na dalsi den nasadzovania si masky a predstierania zaujmu o tento nonsens? preco dokazem takto lyrizovat a onanovat len nad hnusmi a negaciou a lutovat tragediu mojho bytia? som sebetredna alebo chora? alebo som sa len nechala zlakat temnou stranou a ak zmenim myslenie bude svet krasny ako keby zadarmo rozdavali tatranky?

goriliazena

nirvana, v skorsom prispevku mojom som pisala ze niektore veci si uzivam a povazujem ich sa "pekne" a uspokojujuce. ale asi mi to nestci ku stastiu. a zmeny sa udiat mozu, ale kym kazdysi povie ze sa tym robit nic neda a ze budem spokojna kym som s tymi malickostami co ma tesia zavreta v byte kdemam klud od tych hnusov vonkajsich, ako to robime konieckoncov vsetci, tak ako... v bludom kruhu ostaneme. ja tu nechcem vyrit vodu, ani robit nejaku osvetu, ani revoluciu necakam. ze je ludska rasa zdegenerovana a ze sme s tym spokojni az na par vynimiek ani neni nejakym ohniskom toho co mna trapi.

vsetci mi radia bud zmenu prostredia, ci zmenu myslenia. to pocuvam odjakziva. kazdy vie ako na to, ale navod mi neda nikto. nejsom nervozna, ani nespokojna, ani neutocim na vas. len.. ono je to tak no.

nirvana

Myslíš ze ostatní tu špinu a hnus nevidia ? Ale vidia. Zmena postoja spočíva v tom, že vidíš nielen to zlé a škaredé , ale aj to pekné a dobré. A že si to o to viac vazis, lebo vieš aké je to cenné. Zmena postoja spočíva nie v tom, že zatvaras oči pred zlom, ale v tom, že sa netrapis tým, čo zmeniť nevieš alebo nemôžeš, riesis len to, čo zmeniť alebo ovplyvniť môžeš. Hľadaj a zistuj, čo môžeš opraviť a zmeniť, rozprávať o tom, aké je to tu hnusne nepomôže.

Mimulus

www.youtube.com

,,NEO,, - veľmi mi ho pripomínaš, neviem prečo mi táto téma pripomenula ten film ale pravdou je že každý sa cíti výnimočný no všetci sme v konečnom dôsledku ovcami. Sme súčasťou spoločenstva či sa nám to páči alebo nie... Škoda to by chcelo sa aspoň na chvíľu vzdialiť od reality a ocitnúť sa v ,,Matrixe,, :D

goriliazena

sejla :D cynicka lochneska no jo :)studujem teraz a ked som to vydrzala doteraz uz to doklepem, ale berem ta za slovo!

anjelik* kludne ma oslovuj pravym menom, vsetci sme len primaty s darom reci a kliatbou menom ego.
nemala som problem porozumet tomu co pises, vzdy pises velmi pekne a priamo a zrozumitelne. mam skor problem pochopit ako to robis, ako to robia vsetci ti, ktori su uvedomeli a zaroven su stastni.

vsetci mate pravdu v tom ze mi vadi moj momentalny stav, a teda prostredie. ale mne vadi svet ako taky, tato societa atito ludia, a fakt ze musim byt clenom toho ludkseho koletivu. a tym ze budem pretvarat svoj pohlad a teda v konecnom dosledku svoju osobnost sa akurat tak zaradim nie? zaradim sa tam kde nas chcu mat, kde nas nase kolektivne superego tlaci. ja sa nechcem uspokojit s tym co mam ked citim ze nieco nieje vporiadku, nechcem zatvarat oci. nechcem si v hllave vytvarat ani kvietockovy, maslickovy, krasnucky filter. ja musim zniet ako nejaka harpia stara zatrpknuta, sociopaticky asocialny zivel, lenze ja sa tak aj tuna citim, ale je to skor bezmocnost, lebo zmeny sa musia udiat zvnutra tehto kolektivu, a to mi ako realna vyhliadka do buducnosti nepripada. v utopii ja zit nechcem. radsej budem nestastna ako sprosta.

a diki vsetkym, zmenu posobiska by som prijala, to si radsejpockam na unos neakymi vesmirnymi entitami

anjelik*

Milé žieňa, (je mi proti srsti oslovovať ťa tým podivným nickom..:o)) a toto je tomu najbližšie), ak posadíš bodliak do záhonu ruží, nestane sa z neho ruža. To k téme, zmeň prostredie. To, čo ty potrebuješ zmeniť, je tvoj spôsob myslenia. I keď pripúšťam, ak sa ti podarí kontaktovať niekoho, kto bude mať silnejšie obrazy, dokáže ťa vyhodiť z tvojich vlastných. :o) Ak ti to teda pripadalo zložité, skúsim jednoduchšie. Asi poznáš ten vtip o Niagarských vodopádoch, pri ktorých stojí Američan, Rus a Slovák. Američan myslí na biznis, Rus na elektrickú energiu a Slovák? Na j... A dôvod? Lebo na ňu myslí stále. :o)) Rozumieš? Ja ti nevravím, aby si sa otupila, nasilu videla dobro, kde nie je. Ja ti radím myslieť inak..nevytvárať v sebe deštrukčné obrazy, obrazy beznádeje a smútku. A to robí myseľ, nikto iný,,,ty si myseľ, takže ty to koordinuješ a vytváraš. Vedome, a tým ovplyvňuješ svoje vlastné nálady, svoju vlastnú dušu. A tak naozaj potom vidíš iba tú temnotu. :o) Ľudia vedia p...o tom, že svojimi myšlienkami a emóciami produkujú skutočný emocionálny smog a ten my dýchame, že nie priemysel devastuje túto planétu, ale sme to my sami a naše úžasné výplody ducha a duše. Takže Šejla, aby si nebola prekvapená tým, kto je ten najväčší cynik akého poznáš. :o)))
Takže znovu, mysli inak, vytváraj iné obrazy, nie že uvádzať sa do nevedomia, ale naopak, do plného uvedomovania si o čom uvažuješ. :o)))