Čistenie pleti, akné

nelllsss

základ je mať kvalitnú kozmetiku, s ktorou si večer vyčistíš pleť, najprv pleťovou vodou, poprípade ešte dočistíš napr.micerálnou, čistiacim gélom a nakoniec nanesieš na pleť nočný krém, poprípade Duac gél alebo Eryfluid, mne veľmi pomáhali. a ráno si pleť opäť vyčistíš a nanesieš si denný hydratačný krém, pretože aj problematická pleť potrebuje hydratáciu a nato makeup. a najlepšie je chodiť každý mesiac na čistenie pleti ku kozmetičke.

ebi77

neviem aké máš ty akné,

viem ti napísať iba moju skúsenosť s mojou tvárou, ja mám po celej tvári také drobné vyrážky, ktoré sú kludné, ale raz za čas sa niektorá z nich pozapaľuje. Tak som myslela, že keď odstránim tie malé vyrážky, tak sa mi nebude čo zapaľovať, chodila som každý druhý týždeň ku kozmetičke na čistenie pleti, asi tak pol roka, a som zistila len toľko, že po vytlačení tých drobných vyrážok, sa mi po pár dňoch zas spravili tie drobné vyrážky. A vytláčanie dookola nemá žiadny zmysel.

Teraz beriem roaccutane a dúfam, že mi to pomôže, keďže zmenšuje mazové žľazy a tlmí trvalo tvorbu mazotoku.

denaa

a mám si to vytláčať ? nieje to najhoršie? aj ked čistými rukami ...
teraz som sa strašne vyhádzala ,uplne sa mi to pozapalovala,porobili chrasty,uplne mi to lezie na nervy ani zkriť sa to dobre nedá :(((

Niki123

takže hlavne si nerýp do vyrážok :) pred domácim čistením si najskor ostrihaj (skráť nechty) bude to menej bolieť a aj sa ti to lepšie podarí... a nakoniec si poriadne vyčisti tvár (napr. salicilovým liehom z lekárne)