Ako vypocitam datum pocatia?

Príspevok v téme: Ako vypocitam datum pocatia?
pukka

Ahojte..budem rada,ak nebudete sudit,ale poradite..cakam babatko,a potrebujem zistit datum pocatia,co mozno najpresnejsie..je to z dovodu,ze v case,ked som asi otehotnela,som sa okrem svojho priatela,s ktorym som bola len par dni,raz "pozabudla" so svojim dobrym kamaratom :-( odstup bol len 2 dni :-( prosim,da sa nejako ten datum vypocitat aspon trochu presnejsie ako zhruba? :-) alebo,da sa urcit otcovstvo este pred narodenim dietata..? Moc dakujem za kazdu radu..

Zvedavka100

Ahoj viem ,ze je to uz dost stara tema ale ak by si nahodou este zavitala na forum chcela by som vediet ako si dopadla :) dakujem

Magy

pukka, osobne som vzdy za to, ze cim skor, tym lepsie. uz teraz mas z toho nocne mory a to sa dokedy chces trapit, ci to je alebo nie je jeho? to su len mesiace natahovania... a pravda skor ci neskor vyjde najavo. aj pre to dieta bude podstatne lepsie, ak bude od zacatku jasne, kto je jeho otec. predstav si, ze sa to prevali az bude mat dieta par rokov. ako mu vysvetlis, ze ocino vlastne nie je ocino a ze odisiel od vas fakticky zo dna na den, alebo zo dna na den zmenil postoj k tomu dietatu? taku brutalnu traumu mu spravit nemozes, ked uz si nevazis seba, tak si vaz aspon to dieta, co za nic nemoze.

pukka

No,len sa teraz bojim :'( lebo s priatelom som ostala a tesi sa na babo,len ak nahodou nebude jeho.. :-( neodpustil by mi asi..jasne,ze by som sa necudovala,ale lubim ho a ta neistota do porodu ma nici :'( a babatku tiez v brusku neprospieva :-(

Lulita

fuha, tak to bude prekvapko pre vsetkych :D, daj na svoju intuiciu :D to sa dozvies az po porode, 2 dni su nic a najma, ked nevies, kedy presne prebehla ovulacia

Magy

pukka - uprimne si myslim, ze ak to boli len dva dni, tak nehrozi, aby sa to dalo akokolvek urcit. zivotnost spermii vnutri tela je (ak su dostatocne zivotaschopne), 2-4 dni. po tuto dobu su spermie schopne oplodnit vajicko.
jedine co poradim, je spravit si krvne testy s oboma partnermi a urcit otcovstvo, ak by vysledok bol prilis nejasny, tak dna testy. to je jedina istota.

pukka

Nie,nie je vymyslena! Pre objasnenie-s tym dobrym kamaratom sme boli kedysi partneri a par rokov sme spolu zili.. Takze ked sme sa raz stretli,proste sa to na chvilu "vratilo" a stalo sa. uz sa za to nezabijem,co uz. Ale pomohli by ste mi,keby som dostala rozumnu radu a nie tieto oddrby :-)