Priateľ stále spí keď sme spolu

Príspevok v téme: Priateľ stále spí keď sme spolu
neviemco

Uplne ma to vytaca z rovnovahy. Pridem k nemu,alebo on ku mne, lahne si a spi. hovori, ze to preto, lebo je taky spokojny, a len pri mne sa mu dobre spi, inak ma nekvalitny spanok. Vycita mi ze sa preto hnevam, vraj by som sa mala tesit. On nedokaze pochopit, ze ja sa potom nudim. Lezim a cakam kedy sa zobudi. Povedal, ze si mam tiez pospat, uzivat si ze sme spolu, ze si mozem hrat hry na pc, citat knihu, atd. ale ja som tam neprisla hrat hry! to vsetko mozem robit aj doma! nemusim byt pri nom! nezabera ani ked nanho vyleziem, vyskocim, provokujem ho, nic! on chce spat.
som azda ja nenormalna?

ika211

Nedavam vam dlhu zivotnost. Mala by si zvazit, ci toto fakt chces, a nie je to normalne. Akoze tebe to nevyhovuje a je ti to proti voli, tu ide o to, ze mate uplne rozdielne denne aktivity, normalny clovek cez den nedrichme, tak si najdi chalana, co bude zit a nie spat. Ci chces zivot prezit s medvedom?

neviemco

Tak sme sa práve udobrili. aj ked viem, ze zajtra k nemu pojdem opat, a znova bude spat. vezmem si asi nieco na ucenie, alebo rovno cely notebook, nech v klude pisem diplomovku.
dobru noc vsetkym.

neviemco

Tak budem musieť na sebe popracovať, aby mi to prestalo vadiť. Ak by nebolo inak všetko ok, aj by som uvažovala o rozchode. ale toto je podľa mňa príliš malicherná vec na rozchod. budem sa snažiť kontrolovať. ďakujem za rady.

ika211

Presne toto som zazila s jednym priatelom.On spal este aj na oslave narodenin,Mali sme normlane zurku, on prisiel, lahol si na zem a zaspal.Robil to stale, ked prisiel k nam, najedol sa a lahol si.Je to proste jeho zivotny styl.Dnes ma priatel 36 rokov a je rovnaky. Ak si ty trosku zivsi typ never tomu, ze ti to niekedy prestane vadit.

Magy

neviemco - zo vsetkych tvojich prispevkov mam som nadobudol presvedcenie, ze obaja mate uplne inak nastaveny biorytmus na aktivitu a spanok.
ty nepodporujes spanok cez den ani zaboha, on si rad pospi aj cez den. jeho aktivny cas a tvoj sa zjavne nekryju.
bud to akceptuj, alebo sa rozidte, pretoze nasilu sa prisposobovat jeden druhemu prinesie este viac stresu, nervozity, problemov.
ak by sa on v spankovom rezime prisposoboval tebe, velmi rychlo by sli dole vodou aj tie ostatne veci, ktore medzi vami funguju. a to iste u teba.
zatial spolu nezijete, tak to neber tak tragicky. skor treba zacat uvazovat, ako si budete riesit aktivity, spanok a vsetko okolo toho, ked uz budete spolocne byvat.
mimochodom, pokial nie je lenivy v zmysle, ze pride, lahne a ty ho musis obskakovat, a je to fakt len o tom rozdielnom case spanku, tak mozes byt este rada.

neviemco

Všetko iné nám klape až perfektne. Toto je väčšinou dôvod, prečo sa hádame. ja som mu to povedala, zakaždým mu to poviem, ak mi niečo vadí, ale čo z toho, že mu to poviem keď aj tak v tom pokračuje. sme spolu už 3 roky, ale toto robí od začiatku.
čo by som chcela robiť? hocičo, trebárs aj pozerať film. ale pozerať! nie spať.
A teraz sme rozhádaní, a ešte aj obaja tvrdohlaví.