Injekcie B12 pri anemii

RNG

Nedostatok jodu a selenu v nasej potrave a prebytky halogenov, co vytlacia aj to malicko jodu su hlavna pricina mnizkej cinnosti stitnej zlazy a mnohych problemov, co sa s tym vezu.
Preto odporucam kazdemu doplnok jodu a selenu, tiez zinku, vitaminu C,E a D-3, ktorych mame povacsine podla novsich vyskumov nedostatok. Stare data odporucenych dennych davok, ktorych sa tak krcovite a spiatocnicky lekarska komunita drzi(cest vynimkam) boli tisicami vyskumnych sprav preukazane za nedostatocne. Napr na jod pozrite zez Google.sk uvedenim rng jod kde som pozbieral rozne informacie od lekarov dokazujuce jasne nutnost doplnovania jodu a selenu.

Akemi

Ja sa, samozrejme, informujem ake lieky mi predpisuju a preco. Pricinu anemie mi jednoducho nevie zatial povedat ani lekar, jedine co viem su predpoklady ze asi zo stravy a ze uvidime z dalsich testov ked skoncim s liekmi a b12. Co sa tyka stitnej zlazy, tak ano, v minulosti som sa liecila na znizenu funkciu a aj vyliecila, no a teraz je to iba podozrenie, ze s nou nieco mam znovu a ako som pisala, vysledky zatial nemam, takze este neviem o co ide. Spominala som to len v suvislosti s tym chudnutim, ale asi som to napisala dost chaoticky. V podstate som chcela iba vediet ci niekto mal tie injekcie a ci z nich naozaj pribral, prtoze zatial som pocula rozne nazory...

llek

No, trochu je to take zmatene co pises. Mala som pocit, ze je doba internetu a dostupnosti informacii, takze ked clovek kvoli niecomu vo veku 21 rokov uziva lieky, tak sa aj zaujima, ze preco, ci je to zvysena ci znizena cinnost stitnej zlazy. Rovnako ked sa iresi chudokrvbost, tak je to v tvojom zaujme sa pytat a chciet vediet, ze z coho ta anemia je. Niekedy to chvilu trva nez sa presna pricina zisti, ale vzdy su k dispozicii aspon cistocne vysledky. V minulosti si sa liecila asi na znizenu funkciu stitnej zlazy a teraz asi maju podozrenie na zvysenu funkciu stitnej zlazy. Otazka je, ci za tymto nie je nejaky zapalovy proces stitnej zlazy. Musis sa svojho lekara/lekarky presne pytat, budes mat aj presnejsie odpovede. My nepozname tvoje laboratorne vysledky, preto je tazke jednoznacne odpovedat na tvoje otazky.

RNG

Nie kazdy droj zeleza vie kazdy vstrebavat a zabudovat v tele. Njhorsie su rozne kyslicniky/oxidy, najlepsie su proteinove chelaty, ako napr Iron Bis Glycinate, a samozrejme aj tie sa mozu v tele pouzit na vyrobu krviniek len spolu s medou, a vitaminmi B-6, B-9 a B-12.
Arytmia je casto znedostatku magnezia alebo vitaminu B-4(adenine) Adenine sice oficialne nie je ani vitamin, lebo si ho telo vie vyrabat samo, ale zialbohu nie kazdeho v dostatku.
Doplnky na to priamo ani nie su, ale doplnky NADH, ATP a PQQ pri tom pomahaju.
Mne a mojmu otcovi pomohla pred rokmi okrem magnezia napr vcelia materska kasicka, ktora je bohaty zdroj roznych zivin.

Akemi

Problem je, ze neviem z coho tu anemiu mam a vyzera to tak, ze ani na hematologii to nevie, preto najprv skusala zelezo a ked sa to moc nezlepsilo, pridala b12. Zistili mi aj nieco so stitnou zlazou ale este nemam presne vysledky a objavila sa mi zrazu aj arytmia pri ekg, tak to mozno suvisi...napadla mi leukemia ale len v panike, lebo som k tomu vsetkemu zacala chudnut a mala by som ju po kom zdedit, ale to by v krvi objavili predpokladam. Neviem, ci chudnem zo stitnej lebo pred rokom som este brala lieky na tu poruchu, z ktorej sa pribera a neviem, ci by mohla preskocit z nedostatku hormonu na nadbytok pocas roka..Tak uvidim co z toho bude a ci z tych injekcii priberiem...co by ma nastvalo, lebo mam 21r. A konecne som s vahou spokojna... kazdopadne dakujem za reakcie a info :)

RNG

Na tvorbu krvi treba nielen zelezo a B-12, ale aj B-6 , B-9 , a med. A anemia moze byt aj dosledok plesni v kostnej dreni alebo celkove zleho travenia a absorbcie.

llek

Otazka v tvojom pripade znie trochu inak. Aku mas anemiu, teda coho mas nedostatok. Anemia z nedostatku urciteho faktora by sa mala liecit cielene. Nie je problem stanovit hladiny zeleza, kyseliny listovej a B12, aby sa zistilo, co z uvedeneho chyba. Ak mas hladiny B12 normalne, tak podavanie vit B12 s tvojou anemiou nic neurobi. Nedostatok vit B12 je pricinou anemie len vo velmi specifickych pripadoch, najcastejsie to suvisi s poruchou vsterbavania VitB12 po operaciach zaludka ci pri tzv atrofickom zapale zaludka, len velmi zriedkavo je pricinou chybanie B12 v jedle Ak je pricinou anmie nedostatok vit B12, tak uz po 1 davke sa hodnoty krvneho obrazu zacnu upravovat a dalsia substitucia je 1x za mesiac do svalu, co uplne staci.

bezmenna

B12 sa dava pri anemii vtedy ak sa zelezo z krvi nedokaze vstrebat,takze uzivanie samotneho zeleza by bolo zbytocne...idealna pri anemii je trojkombinacia b12,zelezo a kyselina listova...a mne tiez pichali b12ky a nepribrala som vobec