Mykóza a meškanie MS

Príspevok v téme: Mykóza a meškanie MS
mi-sha

zdravím, mám 17 rokov. Už takmer 3 mesiace ma trápi mykóza. Na nejakú dobu ma prešla, ale potom sa znovu vrátila. V poslednej dobe ju mám strašne silnú, pociťujem hrozné pálenie, svrbenie a takisto mám veľmi silný, hustý výtok. U gynekológa som ešte nikdy nebola, mám z toho celkovo taký nepríjemný pocit a obavy. Mám priateľa, s ktorým sme prednedávnom mali pohlavný styk, ale hrozne ma to bolelo, tak sme to nechali tak, no je mi blbé hovoriť mu, že mám nejakú infekciu, tak sa tomu snažím iba vyhýbať rôznymi spôsobmi. Pred pár dňami sa k tomu pridali aj také tupé bolesti v podbrušku a pichanie v okolí vaječníkov. Menštruácia mi mešká 4 dni, ale mám ju veľmi nepravidelnú. Minulé mesiace mi meškala 7 alebo aj 10 dní. Chcem sa opýtať, či mykóza môže mať nejaký vplyv na meškanie? A takisto, či sa jej nedá zbaviť niečím, čo môžem dostať bežne v lekárni, alebo predsalen mám navštíviť toho gynekológa?

kasandra

Máš pravdepodobne nejakú infekciu a tá sa ti už rozšírila aj na vnut. pohl. orgány, teda vaječníky a vajičkovody, asi máš zápal.Choď ku gynekológovi čo najskôr. Môžu sa ti z toho zápalu urobiť zrasty a budeš mať problém s otehotnením v budúcnosti.