Nocne smeny v praci a kriza vztahu

Príspevok v téme: Nocne smeny v praci a kriza vztahu
veronicka2

zdravim s partnetom mame vaznejsi vztah sme spolu uz dlho hoci spolu nebyvame v jednom byte.
pracujeme obaja ja mam normalne od rana do poobedia. a oni maju smeny tak ako si nadiktuju. stale chce pracovat na nocnych lebo tam nie je sef a robi si svojim tempom. lenze nocna smena je od 10 vecer do 8 rano pride domov a spi do 4 poobede. chapem musi dospat, lenze problem je v tom ze nocne smeny ma 3/4 mesiaca a ma uplne prehodeny rezim ani sa nevidime lebo ked ja som hore tak on spi a ked ja idem spat on je hore...ked sa stane ze sme spolu stale hovori aky je unaveny a podobne a ked je vecer doma (a nejde do prace) tak pozera filmy a podobne lebo sa mu neda spat. aspon to tvrdi. co si o tom myslite? ako mu prehodit rezim? on tie nocne smeny robi dobrovolne....takze nema ich povinne. ja si myslim ze po nocnej sa da prehodit rezim za den dva kvalitnym spankom a potom clovk funguje uz normalne. ale co mam robit ked on ma uplne prehodeny rezim a nedokaze sa dat dokopy...diky

Onyx

Tiež si nemyslím, že to riešiš zbytočne. Podľa mňa s tým treba niečo robiť, keď je potom celý deň vytretý a nič sa mu nechce. To mu potom asi veľmi dobre nerobí, tie nočné. To je potom o čom, keď celý čas zíva, je nevyspatý..

Vidím v tom jeho lenivosť a neschopnosť prispôsobiť sa tebe. Nezdá sa mi, že by si bola voči nemu sebecká, ako ti tu viacerí naznačili. A už vôbec si nemyslím, že by si si mala zháňať prácu, kde by si mala nočné aj ty.
To je môj názor.

Blavak

Akosi nerozumiem ,ako ma prehodeny rezim ,ked chodi cez volno spavat o siedmej vecer???
Ak by ho mal prehodeny tak funguje napr. ako ja ,cez volno chodim spavat o 3-4rano a vstavam pred obedom... ak sa nevie cez den vyspat tak to veru nebude ziadny nocny vtak a skor ci neskor stoho bude nasrot.
A ci to moc riesis?Ked je stebou a je ako zombik ,tak to asi nieje ziadne rande snov ... tak to asi treba riesit.

veronicka2

praveze nocne smeny vyhovuju casovo najlepsie v tom zmysle ze ked ja spim tak on pracuje a cez den ked vstane ( od tej 2 poobede) tak sa venuje mne...to je sebecke asi odo mna ze chcem aby to zmenil :( preto som chcea vediet ci tento problem az moc riesim a ci je to vobec problem :(

vebe

Nemozem si pomoct, ale v mojich ociach to nie je nic ine ako egoizmus a neschopnost ho akymkolvek sposobom potlacit. Vztah je prave o tom, ze z uprimnej lasky, teda vnutorneho pocitu, ze toho druheho mam rad, vazim si ho, zalezi mi na nom a som ochotny nieco vo svojom zivote pre neho urobit ci zmenit. Ak ma moznost si pracovne smeny vyberat, ci robit v noci ci cez den, tak ak si on sam z vlastnej vole vybera vacsinou nocne, dava na javo, ze preferuje sam seba, lebo nemu to vyhovuje, nerobi vsak nic pre vztah a milovanu osobu. Preco ma ona menit svoj rytmus, ked pre ludi je rytmus cez den hore, v noci spanok prirodzeny, tak sa vylucuju aj hormony, tak je to pre telo prirodzene. Viete co vsetko musi clovek mnoho krat urobit, aby vztah, rodina, deti a vsetko okolo toho fungovalo? Bud bude ochotny nieco zmneit, alebo ten vztah uz teraz skoncil

veronicka2

mate pravdu, len nechapem ze takyto ludia co maju prehodeny rezim tak musia byt len s podobnymi? to teraz sa mam kazdeho chlapa pytat aky rezim robi a pdla toho si hladat muza ci ako to mam chapat. ja chcem toho mohjo a neviem najst kompromis ktory by vyhovoval obom :(
a nemyslite ze ked niekto pracuje len v noci len koli tomu ze tam nieje sef tym padom je v praci viac volnosti, moze si pustat hudbu popri kukat filmy? nieje to lenivost?
a este mi prosim chcem vediet vas nazor ci priliz riesim hluposti podla vas...

Agnes999

Musis si to prehodit ty. Preco by sa ti mal prisposobovat? Prehod si to ty tak, ze budes v noci hore a cez den spat. Ako mas potom pracovat nie je dolezite, pretoze ty sa tiez nestaras o to ako ma pracovat on.

fero11111

ta ked nema pracu aje taky tak to asi ine nebude tak potom naozaj funguje takto a je to jeho styl bud sa prisposobis alebo odid od neho ked ta to nenaplna

a inak ako mozte mat nejaky problem ked spolu nebyvate a ked mate cas na seba sa napr. pohadat tak nemozte bo chrape tak je logicke ze nemate problem :)

veronicka2

ako mame spolu byt ked on ked ma volno chodi spavat o 6-7 vecer a zobudi sa o 3-4 rano a cumi do telky alebo pc lebo uz je vyspaty. to neni len problem ked ma nocnu smenu ale on sa tak chova aj ked pracu nema :(

veronicka2

mne na tom vadi len to ze je nonstop cez den rozbity, z nicoho sa netesi a stale ziva a je ako chodiaca mrtvola- tym ze je stale nevyspaty. fakt my nemame ziadny problem vo vztahu len toto. mne by to ani nevadilo keby sa po nocke vyspal a cez den fungoval normalne lenze on sa nedokaze vyspat aby bol v pohode....

fero11111

moj 1 prispevok je jasny ... ty nas sa pytas ako mu my mame prehodit smeny to musi on v robote a keby to chcel uz to ddavno je ja ked mam priatelku a chce nieco tak to urobim alebo aspon prisposobim ... on necche menit nic a to spolu nebyvate ... :) no neviem neviem kedy vlastne sexujete ste vkine a tak ...