Spolubývajúca mi vyjedá sladkosti a iné jedlo

Príspevok v téme: Spolubývajúca mi vyjedá sladkosti a iné jedlo
jancula90

Tak, v skratke vám opíšem môj "problém". Bývam na intráku prvý rok a mám fajn spolubývajúcu-teda,až na jeden detail. Očividne mi vyjedá všetky sladkosti,musli, nemá zábrany pred ničím. A nie štýlom,že si vezme po troškách..je to úplne viditeľné!! za 2 dni mi zmizol celý 500g balík čokomusli..celá 300g milka,čo som dostala na mikuláša..dalo by sa opisovať donekonečna. Je to ale pekné, distinguované dievča, chodí behať, je až príliš striedmo asketicky (žiadne pečivo, keď ju ponúknem sladkosťou povie, že ona nemôže, že z toho priberá)..učí sa na samé jedničky.. dve ďalšie baby na bunke majú s ňou tiež skúsenosť, aj ju pri tom pristihli..neviem,čo mám robiť :( nie je mi ľúto tých sladkostí, ale skôr toho, prečo to robí a kebyže jej to poviem asi pokazím naše vzťahy (viete, je ťažké nájsť "normálneho" človeka na bývanie..)

amanda23

podla mna je to tiez bulimia, strazi si liniu, je vzorna, sklony k perfekcionizmu, potom pride rapel a v zachvate zje co moze...necistis smrad po vracani na wc? ci na izbe nemate toaletu?

pan d.

Ja som nieco podobne zazil v nemocnici, tam jeden vsetko kradol, pribor, jedlo, tricka, dokonca aj gate. Ja som sa uz bal, ze mi ukradne aj uterak a nebudem sa mat do coho utierat, ked sa osprchujem. Nakoniec na to prisli a preradili ho na A-cko k najtazsim pripadom.

Sipusimsa

ja mam hrozné spolubývajúce, kradnú mi príbory,samozrejme už som ich nikdy nevidela lebo ich nevrátili, zmizlo mi tričko, keď sa po víkende vrátim , vidím že niekto na mojej posteli spal. Nervy mám z toho nehorázne, a pritom sú staršie a správajú sa ako debilné deti! nemam slov na niektorých ľudí, nechápem prečo lezú do cudzích vecí. Ja by som jej narovinu povedala, prečo mi vyjeda sladkosti, tu sa nie je za čo hanbiť, ja za to dam peniaze sú to moje veci a niekto mi ich bude vyžierať?? Mne by bolo jedno či bulimička či je retardovana a nechape že to nema jesť keď je to tvoje a narovinu by som jej to povedala. Slovaci su taky, jemu beru a on necha nech beru. Keby sa dalo bývala by som s chlapcami, všeobecne sú dievčata väčšie hovada a hlavne bordelárky, tie moje spolubývajúce neprajem nikomu, odrhnu si vložku na zachode a nechaju to tam??? to je už extrem!!!! v umyvadle mastne hrnce a stoja tam cele doobedie!!ako by nik iny nepotreboval umyvadlo použiť! fľaše alkoholu na chodbe! prečo nie? veď ja do izby preletím...

Maoam

to su vtedy velmi impulzivne stavy u tych dievcat, cize stracaju kontrolu nad svojim spravanim, jediny ciel - sladkosti, kedze ma atak pazravosti, bez domyslenia nasledkov (niekto na to pride atd). a kedze sa zatial ona neozvala, ze o tom vie, dotycna si mysli, ze nikto nepostrehol, ze vyziera sladkosti ...

Leela333

Možno si len myslí, že nevieš, že je to ona, kto ti kradne jedlo. Ale tipujem to na bulímiu, v tom záchvate pažravosti ani nevie, čie jedlo je. Schovávaj to jedlo pred ňou (napr. k tým babám z inej izby) a skús sa s ňou o tom jemne porozprávať - hoci na toto ja nie som odborník, ešte som sa s človekom s takouto chorobou nestretla. Ale určite si to potrebuje uvedomiť a ísť k psychológovi.