Spolubývajúca mi vyjedá sladkosti a iné jedlo

Príspevok v téme: Spolubývajúca mi vyjedá sladkosti a iné jedlo
jancula90

Tak, v skratke vám opíšem môj "problém". Bývam na intráku prvý rok a mám fajn spolubývajúcu-teda,až na jeden detail. Očividne mi vyjedá všetky sladkosti,musli, nemá zábrany pred ničím. A nie štýlom,že si vezme po troškách..je to úplne viditeľné!! za 2 dni mi zmizol celý 500g balík čokomusli..celá 300g milka,čo som dostala na mikuláša..dalo by sa opisovať donekonečna. Je to ale pekné, distinguované dievča, chodí behať, je až príliš striedmo asketicky (žiadne pečivo, keď ju ponúknem sladkosťou povie, že ona nemôže, že z toho priberá)..učí sa na samé jedničky.. dve ďalšie baby na bunke majú s ňou tiež skúsenosť, aj ju pri tom pristihli..neviem,čo mám robiť :( nie je mi ľúto tých sladkostí, ale skôr toho, prečo to robí a kebyže jej to poviem asi pokazím naše vzťahy (viete, je ťažké nájsť "normálneho" človeka na bývanie..)

Magy

pozri, tvoja logika v realnom zivote nefunguje.
ak by si si totiz PORIADNE precital temu, v poslednych riadkoch sa pise "nie je mi ľúto tých sladkostí, ale skôr toho, prečo to robí"
takze jej chce POMOCT, nie potrestat, tych par sladkosti nie je problem. podla popisu je to inak fajn holka, ma len problem. a ten treba riesit, nie na nu nachystat takuto trapnu pascu a je po dobrych vztahoch s clovekom, s ktorym byvam. aj o tom totiz v teme pise...
kedy ty zacnes uvazovat ako dospely, prosim ta? taketo detinske pomsty...

lost

jedine co musim zunat, je to nemoralne, lebo je to NAPRIEK a UMYSELNY NAPRIEK, no je to lahky zart, svojim sposobom tak prizemny ako kradez sladkosti spolubyvajucej, cize je to len stiplave upozornenie nech prestane.. nic viac. ak by to bolo nieco co mi robi ustavicne radost a opakovane to robim, tak potom sa mozeme bavit o uplne nemoralnej stranke veci, ale existuje take porekadlo, ze ak sa chces bit so prasiatkom, musis sa zaspinit..

lost

Magy, komu niet pomoci, tomu niet rady, a ked odmieta moje upozornenie nech mi NEKRADNE, tak hold, do pi.. uz
co ak mam rad Kinder Chilli?
nemusi to byt zamer, to moze byt premna..

pozri sa, ak mi zlodej ukradne jablko zo stromu, ktore som den predtym nastriekal a on skape, som vinny?

prosim ta...

Magy

lost preboha, zamysli sa nad sebou co pises, toto robia sproste deti co tu navrhujes, chilli do kinder tyciniek...
ta baba potrebuje pomoc a nie aby sa na nej ostatni este viac vrsili.

lost

alebo v lancom nabytku kupis sufliky, a jeden z nich bude na kluc.
viac nez dost miesta a na sladkosti ako vysite..
stoji to par eur (do 20? moj tip len) a je to prakticka vec aj na ine veci.

lost

Alebo urob toto, kup si lacnu a hlavne postradatelnu knihu, alebo obal na knihu, a uloz ju medzi ine knihy, a len ty budes vediet ktora kniha co obsahuje ;)
(dufam ze vies co myslim tymto)
su aj profesionalne na kluc ;)

alebo potom, ale viac napadne, plechovy "trezor" alebo skor skrinku na kluc, dat to niekam na malo viditelne miesto a nedostane sa dovnutra..

avsak myslim si ze ak najde navnadu (napr umyslne jej hodis horalku na poloviditelne miesto nech ju to ukludni, ona si povie ze zjedla posledne, vo skutocnosti to bola navnada, nech da pokoj realnemu pokladu), ta ju to moze motivovat k prehladavaniu veci atd..

ferotaraba

mne sa zvykol minat hajzelpapir. to sa zoberie fixka a kazdy utrzok sa oznaci cislom od 1 dokolko vyda.
tak si vsetky balenia oznac kolko tam je, pripadne aj datumom, ze ktory den to mas zjest.
alebo si zober pat spoluziakov a nech jej nalozia:D

lost

No tak dam jeden navrh :D
kup nejaku fakt super cokoladu, napr kinder tycinky ci nieco co ma fakt dobry obal (obal predava a robi chute), do coho mozes nenapadne pychnut ihlu a nasledne extremne stiplavu tekutinu (napr chilli s vodou, aby to preslo) a potom sleduj ci sa pouci..

ten vyraz tvare bude na nezapatenie :P na nezaplatenie :D
skoda ze nemam spolubyvajucich :D (nehlasi sa niekto? :P )