Vyrazky v ochlpeni nad penisom

Príspevok v téme: Vyrazky v ochlpeni nad penisom
Dusan Zazriv

Dobry den!
Uvodom... som totalne zufaly a preto sa obraciam na vas. Dufam, ze mi niekto pomoze, poradi, navsetve lekara sa ale v konecnom dosledku asi nevyhnem.
Mam 27 rokov a predvcerom som si vsimol, ze sa mi v ochlpeni nad penisom vytvorili nejake vyrazky. Ochlpenie som si zostrihal a vyrazky sa ukazali od korena penisu az po brucho. Su cervene, niektore v strede svetlejsie (nemam ale pocit, ze by boli vytlacacie). Zatial su v podstate bezbolestive, ked sa ich dotknem, tak citim, ze ich tam mam. Je ich asi 15-20, su jednotlivo rozmiestnene, na jednom mieste vsak aj v zhluku.
Velmi sa bojim, ze je to nejaka pohlavna choroba. Sex som mal naposledy este v auguste, v podstate som skor zdrzanlivy. Rozisiel som sa ale na jar po rokoch s priatelkou a v lete som mal parkrat sex s jednou babou (vzdy som pouzil kondom). Teraz sa mi rysuje novy vztah, ona by uz aj chcela sex, no ja okrem toho, ze sa do tychto veci nehrniem, tak sa teraz bojim, ze ju niecim nakazim. Co to podla vas moze byt? Prosim, poradte! Dakujem

Dusan Zazriv

Adam, v prvom rade dakujem za obsiahle odpovede. Pozeral som si tie molusky, no nie som si isty, ci je to ono. Toto co mam ja je skor cervensie a nema to tu priehlbinku hore. Nema to ani tvar bradavice. Skor je to take vriedkovite...

Neviem to opisat poriadne. Skusim odfotit a pridam to sem vecer alebo zajtra.

Mam pocit, ze mi neostane nic ine, ako ist k lekarovi...

AdamKrt

musim sa opravit. Pisal som o Betaine, co je kyselina HCL, co obsahuje zaludok... Kopol som sa v pismenku, je to Betadine - roztok jodovy.

Hepres to nebude - ten je bolestivy. Na tie molusky, ako citam predavaju aj InfectoDell roztok, ktorym sa molusky potieraju. Ostatne, ako som pisal. Tiez som to chytil a trvalo cca 6-7 tyzdnov navstev u dermatologicky, kym som sa toho zbavil.

Zda sa, ze sa budem vyhybat navstevam kupalisk a bazenov dlhsiu dobu. Furt hovorim, ze je to len jedno velke plavajuce svinstvo.

Dusan Zazriv

Tak a poriadne som sa vydesil. Pozeral som nieco na nete a mohol by to byt aj genitlany herpes? Vraj tiez kondom pred nim nechrani...

AdamKrt

mohla to mat kludne, ako na pipine, tak na zadku, ze si to ani neuvidela. Mohla to tiez chytit pohlavne, alebo len sedela na verejnom WC, kde to niekto mal. U deti je to velmi caste. Pripadne to mohla chytit od druhej osoby v domacnosti, co ma spolocny uterak.

Podla toho, ako to popisujes je to presne ono. Nesvrbi to a nezabera na to bezne to, co na obycajne akne. A pokial to nezacnes liecit, da sa to chytit aj na dlane, dokonca na zalud, do vaginy, alebo na ocnu spojivku.... A to uz by si mal poriadny problem. Takze bacha na prsty, cim sa skrabes a neskrab si oci.

Dalsia vec - NEHOLIT, maximalne pristrihnut si tam dole noznicami. Ak to partnerka mala, alebo si mal len jednu, stacilo ju poranit pri holeni a krv infikovala dalsie miesta.

Ked budes vylieceny, tak pred sexom, kde mas podozrenie, by bolo dobre sa dole trochu nakremovat a po sexe zase umyt, pripadne dat si tam dole nejaku dezinfekciu /pri vacsom podozreni/.

AdamKrt

Nemas nahodou molusky, tzv. detske bradavicky ? Pozri si www.moluska.cz a uvidis, ci to je ono. Clovek si to lahko moze pomylit s vyrazkou. Vacsinou je v strede taka biela bodka, trochu vpadnute. Jedna sa o vytrus, ktory je infekcny, pretoze ten vytrus je zamoreny virusom. Ten sa dostane na kozu a siri sa to dalej. Da sa to chytit z uteraka, z WC, vraj aj z plavarni si to casto donesu ludia. Staci, ze chytis jeden na chlpoch a nevsimnes si to. On dozrieva, potom urobi vysev a mas ich par dalsich.

Odporucam nevytlacat to, lebo je to infekcne. Chrobu maju zvacsa deti, u dospeleho sa to radi medzi sexualne prenoscne choroby. Mohol si to chytit od partnerky a len si si to pod chlpami dlhsiu dobu nevsimol, ak to tam rastlo postupne.

U dermatologa to liecia vypalovanim s tekutym dusikom. Neni to ani bolestive, davaju jemnejsiu formu, ale procedura sa musi pravidelne opakovat. Potom sa to potiera pravidelne napr. roztokom kastelanky /Solutio Castellani/. Pri takejto liecbe, to odznie do 6-8 tyzdnov, ak sa to pravidelne lieci.

Existuje aj domaci sposob, ktory vsak nesie riziko. Dezinfikuje sa jodovou tinkturou, napr. Betain povrch. Sterilnou ihlou sa prepichne moluska, ihla musela byt namocena v Betaine a zabezpeci, ze sa do jej stredu dostane dezinfekcia. Vraj to behom niekolkych dni je schopne zakapat. Problem je, ze to treba robit tak sikovne, napr. s pouzitim vatovych tamponov macanych v Betaine, ze krv, ktora z toho pripadne potecie sa nesmie dostat do kontaktu s pokozkou, lebo by sa to mohlo rozsirovat.

Este jedna metoda je vraj, ale ta je dlhsia - kupel do ktoreho sa prida vyluhovany caj z tuzobnika brestoveho. Dostat ho kupit v lekarni. Lenze to bude trvat podstatne dlhsie.

Vraj u 90 percentach pripadov pomaha aj to, ze po kupeli si staci osusit dane miesto /pozor na uteraky, radsej to nesuchat, pouzit kuchynsku utierku/ a hned tam dat lekarsky leukoplast, kym je pokozka maksia. Pockat chvilku a strhnut to. Takto zmaknute sa to vraj nalepuje na ten leukoplast a lieci sa to rychlejsie. Potom samozrejme dat na tampon dezinfekciu, clovek nemoze vediet, ci tam nebude nejaka ranka, co by mohla krvacat.

Aby sa to nesirilo, ked to drazdi oblecenie, je mozne si to prelepit par krat za den.

Kedze to mas len na penise, tak v okoli vaginy byvalej partnerky sa nachadzali pravdepodobne nejake molusky a pri sexe sa na Teba preniesli. 99 percentna pravdepodobnost. Normalne si to pomylis lahko s vyrazkou. Kondom proti tomu chrani len penis, nie okolie.

Priatelke povedz, ze mas nejake dermatologicke problemy, co si chytil na plavarni a budes musiet so sexom pockat do vyliecenia, ak ju nechces nakazit...